آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن smd کیلومتر پراید 131

loyus_7mj

کاربر
2014-03-31
61
111
شهریار
با سلام خدمت دوستان
کیلومتر پراید 131 را برای یخی کردن باز کردم پس از اتمام کار بعد از اینکه تست زدم دیدم که smd نور پایین کار نمیکند.
در صورتی که مثبت و منفی را درست زده بودم اما باز smd را عوض کردم اما متاسفانه روشن نمیشود .
جهت smd عوض کردم اما باز هم نتیجه ای حاصل نشد.
پس از تلاش های مکرر دیدم زمانی که پایه مثبت و یا منفی smd به برد وصل و پایه دیگر رو هوا میباشد با دادن برق smd روشن میشود ولی زمانی که پایه دوم را به برد لحیم میکنم حتی با دادن برق هم روشن نمی شود.
ممنون میشم اگه کمکم کنید

پیوست‌ها

• 99.9 کیلوبایت بازدیدها: 251
  • 61.9 کیلوبایت بازدیدها: 230

loyus_7mj

کاربر
2014-03-31
61
111
شهریار
استاد 1-دستی به مدار برق دادم و اس ام دی مورد نظر روشن شد ولی مستقیم به خود اس ام دی برق(3v( میدم روشن نمی شود . پس از بررسی هایی که داشتم دیدم سیمی که مربوط به چراغ کوچک هستش کلا برق ندارد ، حال این سوال پیش می آید که چرا تا قبل از عوض کردن اس ام دی این طور نبود ولی حالا .....؟
2- در مورد چراغ بنزین باید بگم که چون نتوستم مثبت و منفی را علامت گذاری کنم ناچارا مجبور شدم از 2تا اس ام دی خلاف یکدیگر استفاده کنم با این استدلال که جریان از هر طرف عبور روشن بشود ولی متاسفانه آن هم روشن نمی شود

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوست عزیز بعضی از این led ها سری میباشند
چک کنید که ال ای دی را اشتباه نزده اید یعنی led های دیگر رو

loyus_7mj

کاربر
2014-03-31
61
111
شهریار
دوست عزیز اگر اس ام دی را هم اشتباه بزنیم ، وقتی که به خود اس ام دی برق 3 ولت بدهیم باید روشن بشود، وقتی که اس ام دس چراغ کوچک را به برد وصل میکنیم با برق 3 ولت هم روشن نمیشود

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
دوست عزیز اگر اس ام دی را هم اشتباه بزنیم ، وقتی که به خود اس ام دی برق 3 ولت بدهیم باید روشن بشود، وقتی که اس ام دس چراغ کوچک را به برد وصل میکنیم با برق 3 ولت هم روشن نمیشود
به نام خدا
اولا دوست عزیز شما روی مدار لطفا ولتاژ وصل نکنید
چون مصرف کننده های دیگه هم دارید
شاید جایی ولتاژ میخوابه
در ضمن هواستون باشه اگر اشتباه مثبت و منفی رو وصل نمایید
شاید به بردتون اسیب برسه

loyus_7mj

کاربر
2014-03-31
61
111
شهریار
اساتید عزیز
من این کیلومتر را در با یک ماشین دیگر تست کردم و همه چیز درست کار میکرد یعنی چراغ بنزین روشن چراغ نور پایین هم روشن ولی با
ماشین خود مشتری تست میکنم روشن نمی شود ، حتی از پشت برد هم تست کردم برق نمیاد به نظرتون مشکل کجااست؟؟؟؟؟
آیا با دیاگ این مشکل حل می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

loyus_7mj

کاربر
2014-03-31
61
111
شهریار
مشکل حل شد
ایراد روشن نشدن چراغ بنزین مربوط به شناور پمپ بنزین می شد که درستش کردیم ولی همچنان چراخ نور پایین روشن نمیشد که دیگه با رضایت مشتری بیخیال شدیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

farhad1025

کاربر
2014-05-28
68
172
سلام دوست عزیز مشکل روشن نشدن نور پاین از دست جراغ یا سیم نور پاین که به پشت برد میاد قطع شده شما کیلومترو ببند سیم نور پاین پیدا کن یه برق از رو دسته مجدد بکش

loyus_7mj

کاربر
2014-03-31
61
111
شهریار
پاسخ : Re: روشن نشدن smd کیلومتر پراید 131

اره به مشتری همین و گفتم ولی چون ایراد از کار من نبود بهش پیشنهاد کردم که ببره پیش باطری ساز

بالا