آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دوربین مداربسته و کاربرد های آن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohsenunlimi

کاربر
2014-09-16
2
3
www.sakhtemoon.com
دوربین مداربسته و کاربردهای آن
دوربین مداربسته به دوربین هایی اطلاق می شود که در محلی مستقر بوده و تصاویر را به یک یا چند جای دیگر ارسال می کنند. از آنجا که کاربرد اغلب این دوربینها در زمینه حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت می باشد ، این عبارت بیشتر به همین کاربرد برمی گردد . اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز شامل می شود.
عبارت “دوربین مداربسته

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

من نمونه ای از کاربرد این دوربینهای مدار بسته را دارم که در یکی از مناطق تهران منزل فامیل ما را دزدان سرقت میکنند توسط همین دوربین تمام حرکات آنها ضبط میشود تعدادشان 3 نفر دو پسر جوان و یک خانم جوان که ظاهرا رییس آنها بود واحد مسکونی دو طبقه بود طبقه اول منزل فامیل ما بود آنها نبودند اینها کمین میکنند بمحض اینکه همسایه طبقه دوم با ماشینشان بیرون میرود آنها در را با یک میله فولادی بزرگ باز میکنند تا متوجه دوربین شوند مقداری فیلم واضح از آنها گرفته میشود سپس سریع میدوند دوربین را کنده و قطع میشود البته یک دوربین بصورت مخفی در طبقه اول بود آن هم کامل اشیا ووسایل را که میبرند فیلم میگیرد منتهی دستگاه مربوط بصورت مخفی سیم کشی شده آن را هم پیدا نمیکنند این کارها را تقسیم شده و بسرعت انجام میدهند و سریع از منطقه خارج میشوند بعدا فامیل ما دستگاه مربوطه را پیش من میاورد من فیلمها را روی چندین سی دی کپی میکنم حتی از فیلم عکس گرفته میشود و عکسها هم تکثیر و به پلیس داده میشود ولی پلیس با توجه به عکسها و فیلمهای واضح موفق به یافتن آنها نمیشود

آخرین ویرایش:

mohsenunlimi

کاربر
2014-09-16
2
3
www.sakhtemoon.com
باسلام

من نمونه ای از کاربرد این دوربینهای مدار بسته را دارم که در یکی از مناطق تهران منزل فامیل ما را دزدان سرقت میکنند توسط همین دوربین تمام حرکات آنها ضبط میشود تعدادشان 3 نفر دو پسر جوان و یک خانم جوان که ظاهرا رییس آنها بود واحد مسکونی دو طبقه بود طبقه اول منزل فامیل ما بود آنها نبودند اینها کمین میکنند بمحض اینکه همسایه طبقه دوم با ماشینشان بیرون میرود آنها در را با یک میله فولادی بزرگ باز میکنند تا متوجه دوربین شوند مقداری فیلم واضح از آنها گرفته میشود سپس سریع میدوند دوربین را کنده و قطع میشود البته یک دوربین بصورت مخفی در طبقه اول بود آن هم کامل اشیا ووسایل را که میبرند فیلم میگیرد منتهی دستگاه مربوط بصورت مخفی سیم کشی شده آن را هم پیدا نمیکنند این کارها را تقسیم شده و بسرعت انجام میدهند و سریع از منطقه خارج میشوند بعدا فامیل ما دستگاه مربوطه را پیش من میاورد من فیلمها را روی چندین سی دی کپی میکنم حتی از فیلم عکس گرفته میشود و عکسها هم تکثیر و به پلیس داده میشود ولی پلیس با توجه به عکسها و فیلمهای واضح موفق به یافتن آنها نمیشود

خب دوست عزیز این ربطی به کاربرد دوربین مداربسته نداره.این ضعف سیستم پلیس هست که البته همه جای دنیا هم چنین مواردی وجود داره.در کل دوربین موجب جلوگیری از سرقت نمیشه.اما میزانش رو کاهش میده و گاها هم در مواردی که نیاز به مدرک و ... هست می تونه موثر باشه.البته یکی از کاربرد های مهم دوربین مداربسته در ایران کلاس اون هست که برای افزایش کلاس شرکت ها و منازل و ... استفاده میشه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

ساخر

کاربر vip
کاربر
2012-05-18
181
697
ایران
با سلام بنظر من با توجه به این که تقریبا نصب دوربین های مدار بسته برای اماکن تجاری اجباری شده است بهتر آن است یکی از دوربینهای موجود در بیرون مغازه هابلاجبار از نوع شبکه ای باشد و نا جا با تکنیکهای جدید به سیستم خود شبکه نماید تا بتواند در هنگام سرقت و غیره کل خیابانها و مسیر ها را کنترل و مجرمین را به دام اندازد با این روش امنیت شهر فوق العاده افزایش یافته و اصناف هم در کشف جرم شریک خواهند شد و جرایم فوق العاده کمتر خواهد شد با تشکر با تشکر

آخرین ویرایش:

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,325
ايران
با سلام به دليل نا مناسب بودن اين بخش تاپيك بسته ميشود(اينجا انجمن خودرو ميباشد)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا