آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تقاضای راهنمای دیباگر در ایراد عدم نمایش تصویر مادربورد giga 945plm-s2

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
با سلام.مادربورد من مدل giga 945plm-s2خروجی تصویر نمیده.در تست دیباگر چراغ frame خاموش ، IRDY روشن و CLK روشن (با نور ضعیف) و چراغ ریست چشمک میزنه و کد رغم ها ثابت نمیشه و با سرعت تغییر میکنه.لطفا راهنمایی کنید ایراد از کجاست؟

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با سلام.مادربورد من مدل giga 945plm-s2خروجی تصویر نمیده.در تست دیباگر چراغ frame خاموش ، IRDY روشن و CLK روشن (با نور ضعیف) و چراغ ریست چشمک میزنه و کد رغم ها ثابت نمیشه و با سرعت تغییر میکنه.لطفا راهنمایی کنید ایراد از کجاست؟

سلام دوست من

شما ای سی بایوس رو چک کن یا پرو گرام کن در ضمن این مشکل از دیسکانکتی قعات نیز میباشد البته اگر کد های دیباگر ثابت نیست
و دایم در حال تغییر میباشد این گونه عمل مینمایییم شما زحمت بکش یک ای سی دیگه بگذار یا همون ای سی رو پرو گرام کن بعد اگه درست نشد برو
سراغ دیسکانکتی چیپ ها در ضمن اسم تایپیک رو نیز تعویض کن و اینگونه بنویس

( مین برد giga مدل945plm-s2 روشن میشود ولی کد دیباگر ثابت نیست ) تا اگر بعدن کسی با این مشکل روبرو شد راحت پیداش کنه

موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
اینکه فرمودین کد ها تغییر میکنه و ثابت نمیشه یعنی تو لوپ افتاده؟ (از یک کد شروع و به یه کد ختم شده و دوباره از اول همین کدها تکرار میشن؟) در اینصورت با توجه به خاموش بودن چراغ frame اگر از سلامت و همخوانی رم با مادربورد اطمینان دارید بایوس را پروگرم کنید
موفق باشید

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
با سلام،
اینکه فرمودین کد ها تغییر میکنه و ثابت نمیشه یعنی تو لوپ افتاده؟ (از یک کد شروع و به یه کد ختم شده و دوباره از اول همین کدها تکرار میشن؟) در اینصورت با توجه به خاموش بودن چراغ frame اگر از سلامت و همخوانی رم با مادربورد اطمینان دارید بایوس را پروگرم کنید
موفق باشید

بله به قول شما تو لوپ افتاده.سیستم قدیمیه و رم با مادربورد مدت ها کارکرده.با توجه به فرمایشات دوستان باید آی سی بایوس رو پروگرام کنم.ولی تجربه کافی رو تو این کار ندارم.یه پروگرامر کارکرده ار یکی قبلا گرفتم ولی نرم افزار و کابل اتصالش رو هم ندارم ولی سوکت هاش رو دارم.بدم همکار دیگه یا خودم میتونم راش بندازم؟البته طریقه پروگرام کردن بایوس رو تقریبا بلدم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مدل پروگرامر رو بفرمائید تا در مورد تهیه کابل و همچنیبن نرم افزار ،دوستان راحت تر بتونند راهنمائی کنند .
موفق باشید .

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
ببخشید دوستان که دیر برگشتم.یه مدت وقت نکردم وضعیتشو پیگیری کنم.امروز بایوس رو پروگرام کردم و الان وضعیت چراغ ها به این صورته که چراغ frame و reset خاموش و 2چراغ دیگه روشن هستند. و سون سگمنت کد FF 00 رو نشون میده.همچنان تصویر و حتی بوق بایوس ندارم.سی پی یو گرم میشه.خروج رم تغییری حاصل نکرد و بایوس بوق اخطار رم نمیزنه. الان معنی این کد جدید چیه؟ لطفاً مجددا راهنمایی کنید.الان آی سی بایوس داره درست کار میکنه؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,461
تهران
www.123parse.com
کد از ابتدای روشن کردن دیباگر 00 یا ff باشه بیشتر سمت چیپ شمالی و یا cpu و مدارات بروید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
00 بیشتر بر میگرده به cpu. ابتدا باید از وضعیت سوکت و خود cpu مطمئن بشید .

بالا