آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریستارت شدن کامپیوتر بعد از گذشت زمان

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
با سلام.یک سیستم هست با مادربورد ASUS p5pl2-e مشتری آورد گفت گاهی موقع روشن کردن تصویر نمیده و با چند باز ضربه زدن به کیس در دفعات بعد تصویر میداده و ایراد دوم اینکه در حین کار بعد گذشت مدت زمان نامشخصی سیستم ریستارت میشه.من احساس کردم ممکنه مشکل از اتصال چیپ جنوبی باشه و با توجه به گرد و خاک داخل کیس زیر چیپ رو با سرنگ و تینر تمیز کردم.الان مشکلی در تصویر دادن اولیه نداره ولی هنوز بعد حدود نیم یا یک ساعت با یک هنگ بصورت stop تصویر ریستارت میشه .ظاهرا هرچی هست باید مشکل گرافیکی باشه.به نظرتون چیپ رو هیت بدم؟ یا اول چیز دیگه ای رو چک کنم؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست عزیز طبق گفته دوستمون با یک پاور و سی پی یو دیگه تست کنید اگه مشکل برطرف نشد چیپ رو ریسولد اگه جواب نداد ریبال کنید

در ضمن با یک هارد دیگه هم چک کنید

موفق باشید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام.یک سیستم هست با مادربورد ASUS p5pl2-e مشتری آورد گفت گاهی موقع روشن کردن تصویر نمیده و با چند باز ضربه زدن به کیس در دفعات بعد تصویر میداده و ایراد دوم اینکه در حین کار بعد گذشت مدت زمان نامشخصی سیستم ریستارت میشه.من احساس کردم ممکنه مشکل از اتصال چیپ جنوبی باشه و با توجه به گرد و خاک داخل کیس زیر چیپ رو با سرنگ و تینر تمیز کردم.الان مشکلی در تصویر دادن اولیه نداره ولی هنوز بعد حدود نیم یا یک ساعت با یک هنگ بصورت stop تصویر ریستارت میشه .ظاهرا هرچی هست باید مشکل گرافیکی باشه.به نظرتون چیپ رو هیت بدم؟ یا اول چیز دیگه ای رو چک کنم؟
با تشکر

[hide] دوست عزیز ابتدا سی پی یو و چیپ شمالی را سرویس کنید یعنی تمیز کنید و خمیر سیلیکون مرغوب بزنید و سعی کنید با تینر 20000 فوری و سرنگ زیر چیپ ها رو شستشو دهید و اگر جواب نداد چیپ شمالی را ریسولد کنید ونتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز شما میتونید بوسیله فن (فن پاور)چیپ رو خنک نگه دارید و مشاهده کنید تغییری در زمان هنگ کردن ایجاد میشه.در ضمن خازنهای الکترولیت اطراف سی پی یو رو هم بابت باد کردن تست کنید.همچنین خازنهای روی کارت گرافیک .در برخی مواقع باد کردن خازنهای خروجی پاور هم موجب هبگ کردن سیستم میشود.ولی چیزی که مشهوده سیستم شما با کار کردن مداوم یا در واقع بالا رفتن حرارت مادر برد دچار هنگ میشود.

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های اساتید با توجه به اینکه فرمودید با ضربه زدن ،سیستم راه می افتاد ،احتمال شل شدن سوکت ها و کابل ها وجود داره .در ضمن خمیر سیلیکون روی CPU و همچنین خمیر زیر هیت سینک چیپ ها ( اگه هیت سینک داشتن ) رو چک و تعویض کنید .دمای CPU رو از تنظیمات بایوس چک کنید ببینید نرمال هست یا خیر .فن CPU رو کاملا تمیز کنید و مقداری گریس یا روغن چرخ داخل قسمتی که برای روغن کاری تعبیه شده بزنید .
موفق باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام با عرض معضرت از اساتید

دوست من از گرافیک انبرد استفاده میکنی یا نه ؟

موقع روشن بودن دستتون رو رو چیپ ها قرار بدید ایا بیش از اندازه داغ میشن البته در کمترین زمان؟

سیلکون بین سی پی یو به چه طریقی زده شده ؟

باطری بکاپ رو از نظر فاسد بودن چک کنید ؟

لطفا نتیجه اعلام شود

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
سلام وادب
دوست عزیز شما میتونید بوسیله فن (فن پاور)چیپ رو خنک نگه دارید و مشاهده کنید تغییری در زمان هنگ کردن ایجاد میشه.در ضمن خازنهای الکترولیت اطراف سی پی یو رو هم بابت باد کردن تست کنید.همچنین خازنهای روی کارت گرافیک .در برخی مواقع باد کردن خازنهای خروجی پاور هم موجب هبگ کردن سیستم میشود.ولی چیزی که مشهوده سیستم شما با کار کردن مداوم یا در واقع بالا رفتن حرارت مادر برد دچار هنگ میشود.

آقای مصفای عزیز ! متوجه نشدم بوسیله فن پاور چطوری باس چیپ رو خنک کنم؟!! بادکردگی خازن ندارم ولی کف مادربورد به نظرم کمی قوس داره امیدوارم قطعی ایجاد نکرده باشه.ولی تست نشتی خارن ها رو انجام میدم و به اطلاعتون میرسونم.ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
دوست من سلام با عرض معضرت از اساتید

دوست من از گرافیک انبرد استفاده میکنی یا نه ؟

موقع روشن بودن دستتون رو رو چیپ ها قرار بدید ایا بیش از اندازه داغ میشن البته در کمترین زمان؟

سیلکون بین سی پی یو به چه طریقی زده شده ؟

باطری بکاپ رو از نظر فاسد بودن چک کنید ؟

لطفا نتیجه اعلام شود

سلام.نه گرافیکش آنبورد نیست.داغی در ابتدای کار عادی ولی لحظه ی ریست شدن چک نکردم که چقدره.سیلیکون سی پی رو هم امروز عوض میکنم خبر میدم.ارتباط باتری بکاپ با این ایراد چیه؟ میشه توضیح بدین؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
آقای مصفای عزیز ! متوجه نشدم بوسیله فن پاور چطوری باس چیپ رو خنک کنم؟!! بادکردگی خازن ندارم ولی کف مادربورد به نظرم کمی قوس داره امیدوارم قطعی ایجاد نکرده باشه.ولی تست نشتی خارن ها رو انجام میدم و به اطلاعتون میرسونم.ممنون
سلام وادب
دوست عزیز منظورم اینکه یک فن پاور رو از پاور جدا کن و طوری که باد بسمت چیپ پرتاب بشه روی هیتسینگ سوار کن یا بطور موقت زیرش پایه بذار طوری که درست روبروی پل قرار بگیره

بالا