آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن بعد از اپدیت بایوس در لپ تاپ g580

online_on

کاربر
2009-06-02
33
46
خدا داند
سلام
دوستان شرمنده شاید جای سوال اینجا نباشه ولی به مشکلی بر خوردم با لپ تاپ g580 لنوو که بدین شرح :
خواستم بایوس این مدل را آپدیت کنم g580 -20150 رفتم سایت اصلی برنامه و از قسمت برنامه های این دستگاه قسمت بایوس را انتخاب کردم
آنجا من با سه گزینه روبرو شدم چون دیدم ویندوز دستگاه 8.1 64 بیتی میباشد آخرین گزینه که نامش BIOS Update for Windows 8 (64-bit) - Notebook بود را دانلود و از حالت فشرده خارج کردم و فایل اجرایی را اجرا کردم و دیدم مراحل آپدیت در حال انجام است بعد دستگاه ریستارت شد و پیغام checking media آمد و بعد پیام efi.....ipv6 و بعد efi network.....ipv4 و پیام خطای بوت و بوت فیلد و در خواست ریکاوری میدیا میدهد و الان هیچکاری نمیشه کرد و سیستم بوت نمیشود و وارد ویندوز نمیشه . دوستان کسی فایل سالم بایوس اینو با فلشر آن داره قرار بده یعنی بتونم با استفاده از فلش دیسک بوت و فلش یا آپدیت بایوس را بزنم چون پروگرامر ندارم و بعد چون عضویت اینجانب در سایت تمام شده خواهشمند است یک لینکی که بتوان دانلود کرد قرار دهید. باتشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
پاسخ : بوت نشدن بعد از اپدیت بایوس

دوست خوبم
برای ریکاوری ،موقع بوت کردن سیستم ،کلید F11 رو برای چند ثانیه فشار دهید و طبق مراحل جلو برید .
موفق باشید .

mojtabak20

کاربر
2014-11-06
1
1
من هم مشکل شما رو داشتم چند دقیقه ور رفتم درست شد
وارد بایوس شو قسمت بوت رو از ufi به لوگیکال تغیر بده سیو کن حارج شو سیستم عامل بالا میاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali_esf

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
میشه یه عکس از آخرین پنجره ای که سیستم نشون میده بزاری
همون چوری که دوستمون گفتن علت تنظیمات بایوسه که با آپدیت کردن تغییر کرده.گزینه های منوی boot رو بررسی کن و حالت پورت ها sata رو روی حالت دیگه بزار(AHCI و ...)

بالا