آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل در مادربرد ASUS - هنگ در لوگو مادربرد

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان گرامی یک مادربرد ایسوس برام آوردن که وقتی روشن می شد روی لوگوی مادربرد هنگ میکرد . سیستم رو خاموش کردم و کابل DATA SATA رو قطع کردم . و دوباره سیستم رو روشن کردم . اینبار دیگه روی لوگو هنگ نکرد و تا قسمت بالا آمدن ویندوز هم پیش رفت و پیغام عدم شناسایی هارد رو داد . کابل دیتا و حتی برق رو هم تعویض کردم . مشکل حل نشد . مادربرد 4 تا پورت ساتا داره که کابل رو روی هر 4 تا پورت تست کردم جواب نداد . برد هارد رو باز کردم . کانکتورهای دیتا و برق روی برد هارد رو احیا کردم . برد هارد رو هم شستشو دادم . جواب نگرفتم . یه هارد ساتا دیگه فکر کنم 500 بود روی این مادربرد تست کردم . روی این مادربرد جواب داد . هارد دیگه روی این مادربرد جواب میده اما هارد خودش نه . توی لوگو هنگ میکنه هارد خودش رو روی کیس خودم تست کردم روی لوگو هنگ نکرد و پیغام خطای لود فایل های ویندوز رو داد . احتمال زیاد به نظرم هارد ایراد نداره . به نظر شما دوستان ایراد از چیه ؟ ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه مقدور هست مشخصات کامل مادربرد و همچنین هارد رو اعلام بفرمائید .پاور سیستمی که روی لوگو هنگ می کرد رو تعویض و تست کنید .مادربرد رو کاملا شستشو داده و تست کنید .بایوس رو آپدیت کنید ،البته قبلش از بایوس بکاپ بگیرید .صدا و حرارت هارد طبیعی هست ؟
موفق باشید .

• Like

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
با سلام خدمت شما دوست گرامی ؛

کارهایی رو که فرمودید رو انجام میدم . و اگر جواب نداد دوباره پست میدم . ممنونم
در ضمن یادم رفت بگم که کیس مشتری به شششششددددت پر گرد و غبار بود . ولی چون یه هارد دیگه رو روش تست کردم و جواب گرفتم احتمال اینکه مادربرد بخاطر گرد و خاک هنگ میکنه رو دیگه در نظر نگرفتم . حالا کاملاً تمیزش میکنم و روش کار میکنم.

باز هم از راهنماییتون ممنونم

..::BERMUDA::..

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام معمولا این مشکل با حرارت دادن برد هارد حل میشه در غیر این صورت مدیا هارد خرابه و به نظر من باید تعویض بشه

• Like

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام

با هارد سالم تست کنید اگر دوباره در لوگوی مادر برد گیر کرد

پل جنوبی را ریسولد کنید مشکل حل خواهد شد

• Like

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
سلام

با هارد سالم تست کنید اگر دوباره در لوگوی مادر برد گیر کرد

پل جنوبی را ریسولد کنید مشکل حل خواهد شد

با سلام خدمت شما دوست و همکار عزیز ؛

همانطور که در سوألم عرض کردم ، هارد سالم را روی این مادربرد تست کردم . قشنگ جواب داد و هنگ نکرد . حتی لوگوی ویندوز XP هم آمد که داشت ویندوز را لود می کرد که ویندوز بالا بیاید . اما هارد خود سیستم روی لوگو هنگ می کند . جالب اینکه هارد این سیستم رو روی سیستم خودم تست میکنم هیج ایرادی نشون نمی ده و تا مرحله بالا آمدن ویندوز هم پیش میره ولی چون ویندوزی که روی هارد نصب هست با سخت افزار من موقع نصب تطبیق داده نشده Error لود فابل های ویندوزی رو میده .
دوستان نام مادربرد ASUS هستش مدل : P5GC-MX/1333

• Like

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
با سلام خدمت شما دوست و همکار عزیز ؛

همانطور که در سوألم عرض کردم ، هارد سالم را روی این مادربرد تست کردم . قشنگ جواب داد و هنگ نکرد . حتی لوگوی ویندوز XP هم آمد که داشت ویندوز را لود می کرد که ویندوز بالا بیاید . اما هارد خود سیستم روی لوگو هنگ می کند . جالب اینکه هارد این سیستم رو روی سیستم خودم تست میکنم هیج ایرادی نشون نمی ده و تا مرحله بالا آمدن ویندوز هم پیش میره ولی چون ویندوزی که روی هارد نصب هست با سخت افزار من موقع نصب تطبیق داده نشده Error لود فابل های ویندوزی رو میده .
دوستان نام مادربرد ASUS هستش مدل : P5GC-MX/1333

سلام دوست گرامی

این بار بایوس را update کنید یعنی اخرین ورژن ان را از سایتش بگیرید و با روشهایی که در سایتش توضیح داده شده اپگرید کنید

خبر دهید

یاعلی یا حق

• Like

fateh.m

کاربر
2014-03-11
32
69
دوست عزیز پاور سیستم خودتونو با پاور اون سیستم کنید احتمالا پاورش جوابگو نیست
توی صفحه لوگو هم اگه دکمه تب رو بزنین نشون میده که هارد دیتکت میشه یا نه

بالا