آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل no boot لب تاپ dell ispiron N4030

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان لب تاپ مدل Dell Ispiron N4030 اومده دستمکه وقتی روشن میکنم هشت بوق میزنه و تصویر نمیده و دوباره رست میشه و دوباره این کار تکرار میشه.
ضربه هم نخورده. مشتری میگه قبلش صفحش سیاه شده و بعد رست شده دوباره که بالا اومده صفحش شطرنجی شده و دوباره رست شده که دبگه بالا نیومده.
دوستان چه نظری دارن؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت همکار بزرگوارم
دوست بزرگوار ، معمولا 8 بار بوق در لپ تاپ دل یعنی چیپ گرافیک ایراد دارد و باید ریبال شود
ولی قبلش یک سرویس کامل انجام دهید و قطعات و همچنین با رم دیگر تست بگیرید از پورت vga هم تست بگیرید
اگر جواب نگرفتید در نهایت برید سراغ چیپ گرافیک
موفق باشید

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
با درود خدمت همکار بزرگوارم
دوست بزرگوار ، معمولا 8 بار بوق در لپ تاپ دل یعنی چیپ گرافیک ایراد دارد و باید ریبال شود
ولی قبلش یک سرویس کامل انجام دهید و قطعات و همچنین با رم دیگر تست بگیرید از پورت vga هم تست بگیرید
اگر جواب نگرفتید در نهایت برید سراغ چیپ گرافیک
موفق باشید

آقای امجدی من لب تاپ رو بدون اینکه کاری روش انجام بدم از پورت vga خروجی گرفتم. با مانیتور crt تصویر میده ولی خط های به عزض یک سانتی متر و به صورت عمودی و با فاصله یک سانتی متر از هم میاد رو صفحه ولی با اون حال ویندوز بالا میاد و تو حالت فول لود دیگه کلا شطرنجی میشه و رستارت میشه و همین عمل دوباره تکرار میشه.
به نظرتوون با ریبال قابل حله ؟
میشه با هیتر این کارو انجام داد یا بهتره که انجام نشه ؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
بله ، با ریبال به احتمال زیاد حل میشود احتمال آسیب دیدن چیپ در این لپ تاپ پایین است
هیتر را پیشنهاد نمیکنم درصد خطا و احتمال آسیب به چیپ بالا است اگر هم درست شود باز هم احتمال برگشت دارد
اگر امکانات ریبال دارید خودتان انجام دهید اگر هم ندارید به یک جای مطمئن مراجعه کنید
متاسفانه بعضی ها با این که امکانات دارند به دقت کار انجام نمیدهند
البته بعضی ها هم به دروغ میگویند ریبال کردند در صورتی که با هیت روش کار کردند البته اینکار بسیار بسیار زشت و غیر انسانی است
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
درود بر شما
سپاس از اینکه نتیجه را اعلام نمودید
از دوستان و همکاران گرامی ، تقاضا دارم در هر صورتی نتیجه را اعلام فرمایند تا تاپیک به نتیجه برسد تا همه همکاران بتوانند استفاده کنند و نیاز به ایجاد تاپیک جدید نباشد تا شلوغ نشود و ...
موفق باشید

بالا