آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریستارت شدن کامپیوتر حین بالا آمدن ویندوز

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
وقتی شما ویندوز رو هارد نصب می کنی ،سخت افزار همون مادربرد برا ویندوز شناسائی و رجیستر می شه .به نظر شما می شه درایور چیپ صدای مثلا ALC882 نصب بشه ،بعد شما همون هارد رو به یه مادربرد دیگه ای وصل کنید که چیپ صداش ALC888 هست .در مورد بقیه چیپ ها هم همینطور .اگه اینطوری بود که اصلا نیازی به نصب ویندوز نبود .ویندوز رو از یه هاردی کپی می کردین و تمام .منظور بنده لود نشدن یا حداقل با مشکل لود شدن ویندوز رو دو تا مادربرد مختلف هست .چرای کار نکردن هارد رو تا جایی که سوادم قد می داد ،عرض کردم .حالا اگه اصرار بر صحیح کار کردن هارد تحت همچی شرایطی رو دارید ،اون بحثش جداست .
موفق باشید .

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
دوست خوبم
وقتی شما ویندوز رو هارد نصب می کنی ،سخت افزار همون مادربرد برا ویندوز شناسائی و رجیستر می شه .به نظر شما می شه درایور چیپ صدای مثلا ALC882 نصب بشه ،بعد شما همون هارد رو به یه مادربرد دیگه ای وصل کنید که چیپ صداش ALC888 هست .در مورد بقیه چیپ ها هم همینطور .اگه اینطوری بود که اصلا نیازی به نصب ویندوز نبود .ویندوز رو از یه هاردی کپی می کردین و تمام .منظور بنده لود نشدن یا حداقل با مشکل لود شدن ویندوز رو دو تا مادربرد مختلف هست .چرای کار نکردن هارد رو تا جایی که سوادم قد می داد ،عرض کردم .حالا اگه اصرار بر صحیح کار کردن هارد تحت همچی شرایطی رو دارید ،اون بحثش جداست .
موفق باشید .
نصب ویندوز لزوما به معنای شناسایی درایورها نیست.شناسایی و نصب درایورها توسط سی دی درایور هر مادربورد انجام میشه.ویندوز فقط یه محیط کاربری هست.می دونید که خیلی از ویندوزها و osهای دیگه بصورت پرتابل روی فلش یا هاردهای مختلف از این سیستم به اون سیستم قطع و وصل میشن.هارد اینترنال هم به همین شکله.من هارد ویندوز نصب شده دارم که واسه تست سیستم ها ازش استفاده می کنم. شما میگی ندارم ؟ :courage:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
نه عزیزم ،من کی گفتم نداری ،من نوکرتم هستم .اتفاقا منم یکی از این ویندوزها دارم ،اسمش مینی ویندوز هست .رو مجموعه ابزار هایرن .شما می گی ندارم ؟:sneakiness:
نتیجه فشار روی پل ها رو نفرمودید ،اگه اینو هم اعلام بفرمائید مشکل محدود تر می شه .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
خیر مادربوردها یکی نیستند.شما انتظار دارید یه هاردی که ویندوز روش نصبه رو مادربورد دیگه جواب نده؟ چرا نده؟ برنامه bluescreenview رو که دوستمون معرفی کردند نصب میکنم و بعد اطلاع میدم که چه کدی میداد اون موقع

دوست عزیز وقتی که ویندوز رو عوض کردین،دیگه لاگهای ویندوز قبلی وجود نداره،اون اطلاعات با پاک کردن ویندوز از بین میره.
این که ویندوز روی یه سیستم نصب بشه و روی سیتم دیگه ای جواب بده یا نده،جای بحث زیادی داره،نمیشه به این راحتی در موردش قاطعانه صحبت کرد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

amirtopoll

کاربر vip
vip
کاربر
2010-11-12
109
205
سلام دوستان.
من این مورد ها داشتم . توی لوگو ریست میشد. با ویندوز لایو بالا نمیومد و صفحه ابی میداد. واسه من با برداشتن ای سی lan حل شد. اینکه ویندوز یک سیستم روی سیتم دیگه بالا نیاد مورد خیلی عادی هست. زیاد در گیرش نباشید. ولی همیشه در اینجور مواقع حتما جدید نصب کنید.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
[hide]دوست عزیز بعنوان تجربه بیاد داشته باشید که ویندوز سون در برابر مشکلات سخت افزاری فوق العاده حساس بوده و در صورت بروز کوچکترین مشکلی شما در هنگام نصب ویندوز 7 با صفحه مرگ مواجه میشوید.
در صورتی که ویندوز xp براحتی نصب میشه رو همون سیستم.
بیاد داشته باشید در مواقعی که شما بروی سیستمی شک داشتید که سخت افزاریه مشکلش یا نرم افزار میتونید ویندوز سون نصب کنید.
در هر صورت بنظر من قطعا مادر برد شما مشکل داره و با اینکه ویندوز ایکس پی نصب کردید بدونید مدت زیادی کار نخواهد کرد.[/hide]
با تشکر

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
نصب ویندوز لزوما به معنای شناسایی درایورها نیست.شناسایی و نصب درایورها توسط سی دی درایور هر مادربورد انجام میشه.ویندوز فقط یه محیط کاربری هست.می دونید که خیلی از ویندوزها و osهای دیگه بصورت پرتابل روی فلش یا هاردهای مختلف از این سیستم به اون سیستم قطع و وصل میشن.هارد اینترنال هم به همین شکله.من هارد ویندوز نصب شده دارم که واسه تست سیستم ها ازش استفاده می کنم. شما میگی ندارم ؟ :courage:
سلام وادب
دوست عزیز لازم بذکر هست شما زمانی میتونید ویندوز نصب شده رو یک مادر برد رو روی مادر برد دیگه ای بالا بیارید که حداقل چیپ ست های دو مادر برد یکی باشن.در هنگام نصب ویندوز درایور چیپ ست بصورت اتومات شناسایی شده و نصب میشه.اینکه اگر هر ویندوزی شما روی یک مادر برد نصب کردی لزوما و حتما روی یک مادر برد دیگه جواب میده و بالا میاد درست نیست.در ضمن فکر کنم ویندوز سون قدرت مانور بیشتری نسبت به ایکس پی از این لحاظ داشته باشه.
با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا