آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ریستارت شدن کامپیوتر حین بالا آمدن ویندوز

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
با سلام.یه مادربورد giga مدل GA-945GCM-S2L هست که در حین بالا آمدن ویندوز ریستارت میشه و همیشه هم در همین زمان فقط ریستارت میشه.همه قطعات دیگه رو هم تست و تعویض کردم و مشخص شده که ایراد از مادربورده.بادکردگی روی خازن ها مشاهده نمی کنم.لطفا راهنمایی و در صورت امکان نحوه تست قطعات مورد نظر رو بفرمائید.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی های همکاران عزیز موارد ذکر شده و امتحان کنید .در ضمن با یه پاور دیگه امتحان کردید؟البته بقول استاد عزیزمون اینکه در زمان مشخصی ریست اتفاق می افته بیشتر می تونه نرم افزاری باشه .
موفق باشید .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام.یه مادربورد giga مدل GA-945GCM-S2L هست که در حین بالا آمدن ویندوز ریستارت میشه و همیشه هم در همین زمان فقط ریستارت میشه.همه قطعات دیگه رو هم تست و تعویض کردم و مشخص شده که ایراد از مادربورده.بادکردگی روی خازن ها مشاهده نمی کنم.لطفا راهنمایی و در صورت امکان نحوه تست قطعات مورد نظر رو بفرمائید.

[hide] دوست عزیز ابتدا باطری بکاپ را تعویض کنید و سپس فت های کنار سوکت F-PANEL را تست کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
با تشکر از توجه دوستان ، قابل توجه اکثر دوستان که فرمودن مشکل ویروس و رم و گرافیک و بایوس و ... عرض کردم که همه قطعات رو چک کردم قبلا.رم رو عوض کردم پاور رو عوض کردم ، گرافیک و سی پی یو رو عوض کردم. و بایوس رو آپدیت کردم ، کابل های هارد و حتی خود هارد رو تعویض کردم ولی مشکل بدون تغییر پابرجاست و همون طور که عرض کردم بنابر نتایج حاصله باید مشکل از مادربورد و خصوصا ولتاژرسانی باشه و نمیدونم باید دقیقا کجای مادربوردو چک کنم.ولی پیشنهاد دوست عزیز آقای jaxtor رو هنوز انجام ندادم.چک می کنم خبر میدم.اساتید دیگه هم نظری دارن راهنمایی کنن

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز شما مادربورد رو با تینر و مسواک شستشو داده زیر چیپ ها هم با سرنگ تینر بریزید و باد بگیرید اگه از کارت گرافیک استفاده میکنید ایراد از دیسکانکتی چیپ کارت گرافیک هم میتونه باشه

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com

سلام دوست عزیز

حالا شما مطمعن هستین که اشکال از مادر برد است بنده شما را راهنمایی می کنم اولا مشخص کنید در کدام مرحله از لود ویندوز این اشکال بوجود می اید

مرحله نشان دادن لوگوی ویندوز

قبل از ان

مرحله نشان دادن پیغام ولکام

هر گونه ریسیت شدن در این مراحل میتواند مشخص کند که عیب از کدام قسمت است

ریسیت شدن میتواند از هارد یا پاور یا رم یا کارت گراقیک یا پل شمالی مادر برد یا سی پی یو باشد

شما به سوال بنده پاسخ بدهید تا بنده دقیقا عرض کنم کدام قسمت مشکل دارد

یا حق یا علی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
دوست عزیز پاسخ های قبلی اشاره کردم لطفاً مراجعه کنید.ری استارت موقع نمایش لوگوی ویندوز انجام میشه. مجددا میگم با تعویض هارد و پاور و گرافیک و رم و سی پی یو هم مشکل حل نشد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fifafc
بالا