آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریستارت شدن کامپیوتر حین بالا آمدن ویندوز

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شما در حالت SAFE MODE ویندوز رو لود کن ببین بالا میاد یا نه.ویندوز رو حتی الامکان عوض کن .شاید مشکل از درایورهای سخت افزارت باشه که موجب هنگ و ریستارت سیستم می شه .اگه با اینا حل نشد ،احتمال دیسکانکتی چیپ ها مخصوصا پل جنوبی هست .موقع لود شدن سیستم روی پل جنوبی فشار بیارید و تست کنید .
موفق باشید .

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
آقا اینقدر به ویندوز گیر ندین تو رو خدا .چند بار بگم هارد رو عوض کردم؟هارد رو عوض کردم خیلی معنیش واضحه.یعنی یه ویندوز دیگه.پاور هم یه 430 گرین انداختم بعدش.دیگه از این قوی تر؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست گرامی
معنی عوض کردن هارد مشخصه ولی منظور از عوض کردن ویندوز ،استفاده از یه نسخه دیگه ویندوز هست نه همون ویندوز روی هارد دیگه .در ضمن قصد همکاران کمک کردنه .اگه مطلبی تکرار می شه شما به دل نگیر .پل جنوبی رو امتحان کردین ؟
موفق باشید .

daneshrooz

کاربر
2013-10-06
305
471
خوزستان
با سلام خدمت همه
دوست عزیز لطف کنیو اول بفرمایید تعمیرکار هستید یا نه،سپس بفرمایید کدوم قسمت ریستارت میکنه قبل از لود ویندوز یا بعد از بالا اومدن ویندوز

daneshrooz

کاربر
2013-10-06
305
471
خوزستان
کلیه اتصا لات کیس رو جدا کن ومادر برد رو از کیس جدا کن و باد بگیر وبزار روی میز و کار و پاور،رم،و گرافیک سالم بزار روش .نگاه کن به پرت های usbببین اتصال نکرده باشند دستگاه رو روشن کن وارد seupدستگاه شو و دیفالت کن وخارج شوید سپس وارد نصب ویندوز جدید شود اگر ویندوز نصب شد و مشکل حل شد اعلام کنید تا بگم ایراد از کجا میتونه باشه
موفق باشد

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
با سلام خدمت همه
دوست عزیز لطف کنیو اول بفرمایید تعمیرکار هستید یا نه،سپس بفرمایید کدوم قسمت ریستارت میکنه قبل از لود ویندوز یا بعد از بالا اومدن ویندوز

تعمیرکار چندان مجربی نیستم ولی در حال حاضر بله بعنوان تعمیرکار بحث رو مطرح کردم.در حین نمایش اولیه لوگوی ویندوز و معمولاً با نمایش blue screen ریستارت میشه

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
دوستان عزیز که پیگیر بحث هستند امروز یه سری اتفاقات دیگه افتاد که قضیه رو پیچیده تر کرد.توضیح میدم شاید برای شما سرنخی باشه.اسم سیستم این تاپیک رو میذارم A. و سیستم جانبی سالم که قطعاتشو با این تعویض می کنم B.
قبلا هارد سیستم B رو که 500 بود با هارد این که 320 بود جابه جا کردم و خب مشکل تغییری نکرد.امروز به صورت اتفاقی یه هارد دیگه ای(80 گیگ) رو هم روی این سیستم نصب کردم که دیدم ویندوزش کاملاً بالا اومد .گیج شدم.دوباره هارد A و B رو تست کردم دیدم مشکل پا برجاست.در حالی که هارد سیستم B رو سیستم B مشکلی نداشت و هارد سیستم A رو که رو سیستم B نصب کردم با مشکل ریستارت مواجه شدم.اینجا واسه تست هارد A با سیستم B روش ویندوز 7 32بیتی نصب کردم و راحت نصب شد و بعدشم بالا اومد.بعد همین هارد رو برگردونم رو سیستم خودش A و دوباره موقع لود ویندوز مثل سابق ریستارت شد و عجیب تر این که حالا سیستم A اون هارد سوم(80 گیگ) رو هم بالا نمیاره م ریستارت رو روش انجام میده.کلا همه اینا از نظر من غیرمنطقی و بی معنیه.شما یه چی بگین!!!!فردا میخوام برم هارد A رو رو سیستم خودش نصب ویندوز کنم ببینیم بایوسش گیج میزنه یا چیز دیگه ای هست

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوستان عزیز که پیگیر بحث هستند امروز یه سری اتفاقات دیگه افتاد که قضیه رو پیچیده تر کرد.توضیح میدم شاید برای شما سرنخی باشه.اسم سیستم این تاپیک رو میذارم A. و سیستم جانبی سالم که قطعاتشو با این تعویض می کنم B.
قبلا هارد سیستم B رو که 500 بود با هارد این که 320 بود جابه جا کردم و خب مشکل تغییری نکرد.امروز به صورت اتفاقی یه هارد دیگه ای(80 گیگ) رو هم روی این سیستم نصب کردم که دیدم ویندوزش کاملاً بالا اومد .گیج شدم.دوباره هارد A و B رو تست کردم دیدم مشکل پا برجاست.در حالی که هارد سیستم B رو سیستم B مشکلی نداشت و هارد سیستم A رو که رو سیستم B نصب کردم با مشکل ریستارت مواجه شدم.اینجا واسه تست هارد A با سیستم B روش ویندوز 7 32بیتی نصب کردم و راحت نصب شد و بعدشم بالا اومد.بعد همین هارد رو برگردونم رو سیستم خودش A و دوباره موقع لود ویندوز مثل سابق ریستارت شد و عجیب تر این که حالا سیستم A اون هارد سوم(80 گیگ) رو هم بالا نمیاره م ریستارت رو روش انجام میده.کلا همه اینا از نظر من غیرمنطقی و بی معنیه.شما یه چی بگین!!!!فردا میخوام برم هارد A رو رو سیستم خودش نصب ویندوز کنم ببینیم بایوسش گیج میزنه یا چیز دیگه ای هست

دوست عزیز سی دی ویندوز و دی وی رام رو هم عوض کردی؟؟
اگه انجام دادی و جواب نگرفتی یه بار با سی دی رام ویندوز XP نصب کن ببین باز هم همین مشکل رو داری؟!!!!
اینو برای این گفتم که ببینم تنظیمات بایوس مشکل داره یا نه.
نتیجه رو اطلاع بده.

آخرین ویرایش:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
مادربوردهای گیگا سری p خیلی مشکل پل جنوبی به هم میزنن . اگر سیستم رو روی بایوس بزاری بمونه باز هم سر زمان مشخصی خاموش میشه یا نه ؟
مطمئنا دکمه ی سوئیچ پاور رو خارج کردین دیگه؟ و با جامپ کردن روشن میکنید؟

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
یه لطفی میکنی؛بگی کد بلواسکرینی که میاد چیه؟

آخرین ویرایش:
بالا