آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی تصویر در لب تاب DELL INSPIRO N5010

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
با عرض سلام خدمت اساتید محترمطبق عرض بنده در عنوان تایپک این مدل بعد از کارکردن حدود یکی دو ساعت تصویر اون رنگش عوض میشه مثلا صفحه سفید برنگ صورتی و توی عکس بک گراند هم لکه های سبز رنگ میفته دو طرف کادر موس هم که دست میزنی این وضعیت حی قطع و وصل میشه
در ضمن زمانی هم که تصویر خوبه اگه دو طرف کادر موس فشار بدیم بازم رنگ قاطی میشه
پیشاپیش از توجه شما سپاسگذارم

پیوست‌ها

• 16.3 کیلوبایت بازدیدها: 315
  • 17.5 کیلوبایت بازدیدها: 196
آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام خدمت دوست عزیز و بزرگواز

امروز یه لپ تاپ دل 5110 برام اوردن که همین مشکل شما رو داشت بازش کردم ایراد از کابل فلتش بود روکش کابل رو باز کردم 3تا از سیم هاش به هم گرفته

بودن و اتصالی داشتن اتصالی رو برطرف کردم درست شد دقیقا همون جایی که کابل از کنار لولا ردشده بود اتصالی پیدا کرده بود

شما ابتدا کابل فلت رو چک کنید

ایراد از lcd تون هم میتونه باشه

آخرین ویرایش:

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
سپاس عزیز دل برادر بازش نکردم گفتم اول از اساتید راهنمایی بخوام بعد برم سراغش
چون لپ تاپ زیاد کار نکردم و کم تجربه هستم البته لپ تاپ مشتری رو اصلا تحویل نمیگیرم چون کارم نیست این مال یکی از آشناهاست از روستا فرستاده یه بار هم خودش برده تعمیرگاه درست نشده
ممنونم داداش گلم

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
استاد من سلام
این بی ادبی منو ببخشید ولی تا وقتی که لپ تاپ رو باز نکنید نمیشه کاری کرد البته شما یکبار درایور گرافیک رو حذف نمایید تا بعد بریم سراغ رم و سی پی یو
و همینطور گرافیک لپ تاپ در ضمن میتونید از ریستوری سیستم کمک بگیرید

موفق باشید باز در خدمتیم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست عزیزم
احتمال زیاد طبق نظر اساتید ،مشکل از فلت باید باشه .چرا که با فشار دادن روی قاب حالت روی صفحه تغییر می کنه .برا باز کردن هم میتونید Service Manual این مدل رو مطالعه کنید .نحوه باز کردن و همچنین محل قرار گیری قطعات بطور کامل توضیح داده .اینم سرویس منوال خدمت همکار عزیزم .

پیوست‌ها

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
با سلام خدمت دوست عزیز و بزرگواز

امروز یه لپ تاپ دل 5110 برام اوردن که همین مشکل شما رو داشت بازش کردم ایراد از کابل فلتش بود روکش کابل رو باز کردم 3تا از سیم هاش به هم گرفته

بودن و اتصالی داشتن اتصالی رو برطرف کردم درست شد دقیقا همون جایی که کابل از کنار لولا ردشده بود اتصالی پیدا کرده بود

شما ابتدا کابل فلت رو چک کنید

ایراد از lcd تون هم میتونه باشه

ممنون از راهنماییتون منظور شما این کابل درسته؟

پیوست‌ها

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ممنون از راهنماییتون منظور شما این کابل درسته؟
با سلام آره دوست گلم کابل فلت همینه لپ تاپ رو روشن کن و طول کابل رو با دست فشار بدبد ببینید تصویر تغییر میکنه یا نه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست گرامی ، از طریق پورت vga به مانیتور وصل کنید و ببینید آیا تصویر با مانیتور سالم است یا خیر . سپس نتیجه را اعلام فرمایید تا همکاران راحتتر بتوانند راهنمایی کنند
موفق باشید

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
با درود
دوست گرامی ، از طریق پورت vga به مانیتور وصل کنید و ببینید آیا تصویر با مانیتور سالم است یا خیر . سپس نتیجه را اعلام فرمایید تا همکاران راحتتر بتوانند راهنمایی کنند
موفق باشید

با عرض سلام و سپاس از راهنمایی دوستان واساتید گرامی
با یه کابل تست کردم تصویر روی مانیتور کمکی سالمه و مانیتور خودش بهم ریختگی داره وقتی همزمان روشنه و دوطرف کادر موس رو دست میزنم
این کابل فلت قابل فروش و توی بازار هست؟
سپاسگذارم از توجه بزرگواران منت گذاشتین وقت گرانباهاتون رو صرف کمک به من کردین انشالله بتونم جبران کنم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
بله ، به احتمال بسیار زیاد ایراد از فلت است و این مدل در بازار موجود است زیرا خرابی فلت در 5010 شایع است
البته در مواردی هم دیدم که ایراد از پنل است البته فکر نکنم زیاد بدشانس باشید
موفق باشید

بالا