آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست مدار تست سیگنال خروجی آنتن مرکزی

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
عکس برد آمپلی فایر :
همین کیفیتو تونستم بگیرم دیگه.

http://s5.picofile.com/file/8137932192/IMG_20140830_162002_415.jpg

http://s5.picofile.com/file/8137932550/IMG_20140830_162134_136.jpg

خروجی برد تغذیه ش 18 ولت دی سی بود.
...............................
با تلویزیون پرتابل که امتحان می کنم توو همه قدرتها تصاویر صاف و صدا خوبه ، حتی طبقه همکف که قدرت 9 درصد میشه ، اما داخل واحدها که میره دیگه خراب میشه و افت هم پیدا میکنه، البته طول سیم آنتنش ده متر بود کوتاهش نکردم.
با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

پس معلوم شد آمپلی فایر سالم است حالا تست اسپیلترها :
قبلا روی سیم براساس شماره خروجی با مازیک شماره گذاری میکنی در نهایت موقع بستن هم آنرا بهمین صورت میبندی
[hide]
برابر شکل زیر که علامت زدم اسپلیتر 1 به سه است. 3 اتصال سمت راست که با رنگ زرد شماره گذاری کردم جدا میکنی بااستفاده از تبدیل که قبلا گفتم ابتدا شماره یک را توسط کابل مذکور به تلویزیون مثل آمپلی فایر متصل کن اگر مثل آن قشنگ پاسخ داد آن خروجی سالم است بهمین ترتیب 2و 3 را نیز چک کن اگر هرسه سالم بودند یعنی اسپلیتر یک به سه سالم است.
[/hide]

sp1.jpg

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

بعد از معلوم شدن سلامت اسپلیتر 1 به 3 (اگر یکی از خروجی ها خراب بود یک 1به 3 جدید تهیه میکنی)
حالا ظاهرا سه اسپلیتر 1 به 8 داری
سیمهای آنها را نیز قبلا روی سیم براساس شماره خروجی با مازیک شماره گذاری میکنی در نهایت موقع بستن هم آنرا بهمین صورت میبندی
سه اسپلیت 1 به 8 را نیز شماره گذاری میکنی که بترتیب چک کنی
مراحل تست بعدی را ادامه میدهی :

[hide]
دو خروجی اسپیلیتر 1 به 3 را قطع کرده فقط خروجی اول را به ورودی اسپلیت شماره یک 1 به 8 متصل باشد و تما م خروجی ها را که براساس شماره خروجی روی سیمهای مربوطه نیز نوشتی جدا میکنی همانند تاپیک اول کابل تهیه شده اولی را به تلویزیون متصل کرده و به خروجی اول وصل میکنی اگر تلویزیون مطابق تاپیک اول تمام کانالها را خوب گرفت و کیفیت صدا هم خوب بود آن خروجی سالم است بهمین ترتیب تا خروجی 8 این آزمایشها را ادامه میدهی اگر همه خروجی ها سالم بود این اسپیلیتر 1 به 8 سالم است و دو اسپلیتر دیگر را نیز بهمان صورت آزمایش میکنی تا سلامت آنها نیز مشخص شود اگر این سه اسپلیتر نیز سالم بودند سراغ سیمها و اتصالات آنها رفته و با اهمتر چک میکنی اگر حتی یک خروجی اسپلیتر خراب بود یک جدید تهیه کرده و تعویض میکنی البته بستگی به تعداد مصرف کننده دارد ممکن است یکی دو خروجی اضافه داشته باشی که آنموقع تعویض مهم نیست
[/hide]

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
با سلام
اسپلیتر ها سالم بودن ، (البته یه افت 10 - 15 درصدی توو قدرت سیگنال ایجاد می کنن)
اما نکته ی عجیب اینکه سیم های خروجی از واحدها رو تست کردم از 12 تا سیم ، 7 تاش اهم 2.8 اهم داشتن و دوتاش 10 اهم.
3 تا سیم دیگه که اتصالی ندارن تصویر دارن داخل واحدها.
پس نتیجه میگیریم که سیمها یا فیش ها اتصالی داره !؟
تلویزیون یا دستگاه دیجیتال نمی تونن اهم خطو اینقد پایین بیارن !؟
..............
یکی از واحدا قدرت 30 داشت رفتم پریزشو باز کردم درست بستمش قدرتش رفت رو 50.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

باید سیمها را به فیشها طوری وصل کنی که سیم بدن به مغری کابل کواکسیال اتصال نکند :

[hide]
مرغوبیت و خود جنس سیم هم مسئله است بهترین سیم برای اینکار سیم کرمان است که هم سیم مغزی ضخیمتر و هم بدنه از جنس خوب و عایق بین آنها نیز از نوع مرغوب ساخته میشود
[/hide]

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
سیمش خوبه.
فیشهارو هم چک کردم.
وقتی تیوی ب خط وصل میشه اهمش میاد پایین ، رو تلویزیون پرتابل ورودی ANT رو اهم زدم 2.8 اهم بود.
احتمالا LCD هم اینطور نیست !؟
در کل ب این نتیجه رسیدم که سیگنال از قبل از اومدن نصاب م.ا.ه.و.ا.ر.ه خیلی ضعیفتر شده و شبکه های آنالوگ دچار مشکل شده.

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
دوستان آیا نصب دیش ماهواره کنار آنتن مرکزی ، باعث افت سیگنال آنتن مرکزی میشه !؟
اگه بله برای برطرف کردنش چه کار باید بکنم !؟

EX_NOR

کاربر
2009-07-24
74
66
یکی از آمپلی فایر هارو تعویض کردم و db 30 انداختم مشکل حل شد.
و برای طبقه همکف و مغازه های پایین ساختمونم ی آمپلی نصب کردم از قبل خیلی بهتر شد ، قبلا برفکی بودن.
با سپاس

بالا