آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: استفاده از دوهارد یکی برای نصب ویندوز و یکی بعنوان دیتا

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
سلام
اگر از دو هارد اینترنال استفاده بشود با این ویژگیها که اولی با حجم کم اما سرعت بالا جهت نصب ویندوز و برنامه ها و دومی هم هاردی با ظرفیت بالا جهت ذخیره اطلاعات . آیا هنگام کارعادی بدون فراخوان اطلاعات ذخیره شده ،هردو هارد همزمان کار میکنند؟یعنی اگر من وارد بخشهای مربوط به اطلاعات ذخیره شده(هارد دوم) نروم آیا هارد دوم همزمان با هارد اول روشن می شود یا اینکه تنها زمانی که کاربر مستقیما به درایوهای هارد دوم مراجعه کند یا احیانا نرم افزارهای درحال استفاده اگر به اطلاعات هارد دوم نیاز داشته باشند،هارد دوم روشن می شود؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kh.a

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
من خودمم همینطوری دارم کار میکنم. یه هارد 128 گیگ ssd corsair دارم که ویندوزم روش نصبه و یه هارد 1 ترا دیگه که بقیه اطلاعاتم توشه. سوالتون رو با توجه به تجربه شخصیم جواب بدم. دراصل هردوهارد باهم روشن میشن و بالا میان اما گاهی که درگیر کارم و از هارد دوم هیچ فراخوانی ندارم و بعد از حدود 1 ساعت به درایوهای هارد دوم سر میزنم متوجه صدای روشن شدن هارد میشم و بعداز چند ثانیه اطلاعات اون درایوها نمایش داده میشن !
اما توی حالت عادی اگه هر دوهارد از نوع HDD باشن پیشنهاد میکنم که هارد سرعت پایین رو برداری چون باعث کندی سرعتت میشه. درباره یکی شدن سرعت هارد سرعت بالا و پایین باید عرض کنم که بله هردو به سطح سرعت باید برسن. اما فقط موقعی که بخواین تبادل اطلاعات با هردو هارد داشته باشین و گرنه اگه از هارد سرعت بالاتون ساعت ها کاربکشین و به هارد دوم وارد نشین براتون با سرعت بالا کارخواهد کرد.
البته از این مقوله هاردهای SSD مجزا هستن چون هاردهای SSD دراصل باید روی اینترفیس پورت Sata3 6gbs متصل بشن بخاطر همین ورودی مجزایی دارن و هر هاردی هم کنارش وصل بشه باحداکثر سرویس بهت سرویس میده.
پیروز و سربلند باشی دوست عزیز :)

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
من خودمم همینطوری دارم کار میکنم. یه هارد 128 گیگ ssd corsair دارم که ویندوزم روش نصبه و یه هارد 1 ترا دیگه که بقیه اطلاعاتم توشه. سوالتون رو با توجه به تجربه شخصیم جواب بدم. دراصل هردوهارد باهم روشن میشن و بالا میان اما گاهی که درگیر کارم و از هارد دوم هیچ فراخوانی ندارم و بعد از حدود 1 ساعت به درایوهای هارد دوم سر میزنم متوجه صدای روشن شدن هارد میشم و بعداز چند ثانیه اطلاعات اون درایوها نمایش داده میشن !
اما توی حالت عادی اگه هر دوهارد از نوع HDD باشن پیشنهاد میکنم که هارد سرعت پایین رو برداری چون باعث کندی سرعتت میشه. درباره یکی شدن سرعت هارد سرعت بالا و پایین باید عرض کنم که بله هردو به سطح سرعت باید برسن. اما فقط موقعی که بخواین تبادل اطلاعات با هردو هارد داشته باشین و گرنه اگه از هارد سرعت بالاتون ساعت ها کاربکشین و به هارد دوم وارد نشین براتون با سرعت بالا کارخواهد کرد.
البته از این مقوله هاردهای SSD مجزا هستن چون هاردهای SSD دراصل باید روی اینترفیس پورت Sata3 6gbs متصل بشن بخاطر همین ورودی مجزایی دارن و هر هاردی هم کنارش وصل بشه باحداکثر سرویس بهت سرویس میده.
پیروز و سربلند باشی دوست عزیز :)

سلام
بیشتر هدفم از طرح این سئوال این است که معمولا سیستم هائی که توی محیط کارهستند یک سری برنامه های روزمره دارند که دائما روی دسکتاپند و در حال کار اما یک مقدار اطلاعات آرشیوی و یا کاری هستند که نیازی به این نیست که دائما فراخوان بشوند اما هر لحظه امکان نیاز به آنها میرود حالا اگر بخواهیم یک هارد داشته باشیم بالطبع این هارد دائما در حال کار است و چون حجم اطلاعاتش هم بالاست روی سرعت و کارائی کل سیستم تاثیر میگذارد اما اگر با استفاده از دو هارد ، هارد دوم دائما در حالت استندبای باشد تا زمانی که اطلاعات آن مورد نیاز است،می شود از یک هارد با ظرفیت کمتر اما سرعت بالاتر برای نصب ویندوز و متعلقات آن استفاده کرد که هم سبک و چابک باشد و هم اینکه فشار دائمی به هارد دوم که اطلاعات اساسی دارد وارد نمیآد و درکل باعث طول عمرش میشود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kh.a
بالا