آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپتاپ دل 1525

kevin_6284

کاربر
2008-01-26
13
28
با سلام
لپ تاپ دل inspiron 1525 با زدن کلید پاور چه با باتری و چه بدون آن روشن نمی شود. cpu مشکلی ندارد. چک کردم آی سی I\o ولتاژهای 5 و 3.3 ولت را نمی داد، تعویض کردم مشکل حل نشد. ولتاژ روی کلید پاور هست. فن هم روشن نمی شود کلا ولتاژ اصلی 5 ولت که همه Ic ها و کانورترها و cpu (یک و نیم ولت) با آن کار می کند قطع است. فتهای ورودی و فتهای cpu مشکلی ندارند. آی سی شارژر همه ولتاژها را به درستی می دهد. آی سی بایوس هم ولتاژهای 3.3 را دارد. یعنی مشکل میتونه از پل جنوبی باشه؟
قبلا از همکاری دوستان و همکاران عزیز تشکر می کنم..
1.0x0.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست گرامی ابتدا
کلیر سیموس کرده و باطری بک آپ چک شود برد رو کامل با تینر و همینطور زیر چیپ ها رو با سرنگ شستشو داده .برد رو از زیر لوپ با حوصله چک کنید که قطعه ای پایه هاش سولفاته نکرده باشه و قطعات رو از نظر حرارت بررسی کنید
حتما با یک شارژر دیکه تست کنید
بایاس پروگرام شود

موفق باشید

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام
لپ تاپ دل inspiron 1525 با زدن کلید پاور چه با باتری و چه بدون آن روشن نمی شود. cpu مشکلی ندارد. چک کردم آی سی I\o ولتاژهای 5 و 3.3 ولت را نمی داد، تعویض کردم مشکل حل نشد. ولتاژ روی کلید پاور هست. فن هم روشن نمی شود کلا ولتاژ اصلی 5 ولت که همه Ic ها و کانورترها و cpu (یک و نیم ولت) با آن کار می کند قطع است. فتهای ورودی و فتهای cpu مشکلی ندارند. آی سی شارژر همه ولتاژها را به درستی می دهد. آی سی بایوس هم ولتاژهای 3.3 را دارد. یعنی مشکل میتونه از پل جنوبی باشه؟
قبلا از همکاری دوستان و همکاران عزیز تشکر می کنم..
مشاهده فایل‌پیوست 97326

[hide] دوست عزیز باطری بکاپ را تعویض کنید و قطعات اطراف چیپ شمالی مخصوصا فتها رو تست کنید و در نهایت اگر باز هم مشکل برطرف نشد امکان دارد مشکل از چیپ شمالی و یا جنوبی باشد که با فشار بر روی چیپ و حس کردن دمای بیش از حد به ان پی برد ولی این مدل لب تاب زیاد نقص چیپ شمالی دارد که به احتمال زیاد با ریسولد چیپ شمالی مشکل شما حل میشود در ضمن نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

kevin_6284

کاربر
2008-01-26
13
28
با تشکر از دوستان عزیز و عرض معذرت به خاطر تاخیر چند روزه، متاسفانه کارهایی رو که همکاران عزیز فرمودند انجام دادم ولی نتیجه بخش نبود و لپ تاپ را تحویل مشتری دادم! با تشکر مجدد از دوستان به خاطر پاسخهای سریعشان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jaxtor
بالا