آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا رفتن حرارت گرافیک و ریست

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
به نام خدا

با سلام خدمت دوستان

یک عدد کارت 460 دستمه وقتی درایو گرافیک نصب نباشه

مشکلی نداره ولی اگر درایو نصب کنی موقع لود ویندوز دمای

کارت بالا میره و فن شدیدا میچرخه داخل ویندوز کارت بشدت

داغ میکنه تاجایی که براثر همین داغ کردن شدید ریست

میشه [XCODE] درضمن مشکل تصویری یا شطرنجی و این مسائل

نداره[/XCODE]

چیپ دوبار هیت سنگین داده شد ولی مشکل پابرجاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز چک کنید ببیند سیلیکون روی GPU تازه هست یا نه بعد از اینکه این مورد رو چک کردید یک دست ویندوز هم عوض کنید و آخرین ورژن درایور رو نصب کنید و چک کنیید ببینید نرم افزار RiviaTon نصب هست یا نیست این نرم افزار مال اورکلاک و اور ولتاژ هست

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با سلام خمیر سیلیکون رو عوض کردم چون قبلش هیت داداه بودم درضمن درایو آخر نصبه و ریواتون هم نصب نیست
اصلا کار به اونجا نمیرسه درهمون لود ویندوز یکدفعه چیپ بشدت شروع به داغ کردن میکنه و اول ویندوز ریست میشه انگار فن وهیتسینگ کاری انجام نمیدن با یک فن وهیتسینگ دیگه هم امتحان کردم فرقی نداشت

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با سلام یک مسئله خمیری که استفاده کردم از همین معمولی هاست 1000 تومنی ایا تا این حد میتونه علتش باشه قبلا برای کارتهای دیگه استفاده کردم خوب جواب داده- بود به هرحال اگر چیپ داغ نکنه مشکل تصویر نداره
لطفا راهنمایی نمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
اگه روی چیپ گرافیک هیت گرفتید فاتحه ش خوندست. اون دیگه گرافیک نمیشه برات !
ببخشید دوست گرامی بنده مشکلم چیزه دیگره درضمن درمورد هیت گرفتن قبلا چندین کارت کاملا درست شدن حتی به جرات میتونم بگم از قبلشونم بهتر و خیلی وقت خداروشکر دارن بخوبی کارمیکنن

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز

تمامی خازن ها روی برد رو چک کنید

چیپ رو با روغن فلکس مرغوب به طوری روغن رو به چهار طرف زیر چیپ ریخته وریسولد کنید

اگه باز مشکل پابرجا بود چیپ باید ریبال و یا تعویض شود

موفق باشید

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
دوست عزیز

تمامی خازن ها روی برد رو چک کنید

چیپ رو با روغن فلکس مرغوب به طوری روغن رو به چهار طرف زیر چیپ ریخته وریسولد کنید

اگه باز مشکل پابرجا بود چیپ باید ریبال و یا تعویض شود

موفق باشید
با سلام وتشکر ببخشید یعنی گرمای غیر طبیعی و داغ شدن مشکل از لحیم سردیه؟ درضمن چه روغنی رو شماپیشنهاد میکنید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز

بیشتر کارت گرافیک هایی تا حالا برای من اوردن 80 درصد ایراد از دیسکانکتی چیپ بوده بقیه ایرادها از خازن و فت ها و بافر

من خودم از روغن AMTECH NC-559-ASM استفاده میکنم یهخورده قیمتش بالا هست ولی کیفیت عالی داره

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
ممنون من هم قبلا مورد داشتم که با هیت مشکلشون برطرف شد ولی اونها تصویرشون شطرنجی وخراب بود این مورد دمای شدید چیپ در لود ویندوز باعث ریست میشه و تصویر خراب نمیشه روغن هم sk10 flux هست البته درمورد استفاده از خمیر یا روغن مایع فلکسی بالاخره متوجه نشدیم برای اینکار کدوم یک مناسب هست

آخرین ویرایش:
بالا