آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تفاوت کنتورهای دیجیتال با قدیمی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
من کنتور آب را تجربه کردم تفاوت کنتور آب قدیمی با کنتور آب جدید به شمارنده آن 3 تا صفر اضافه شده و خیلی حساس است با کوچکترین مصرف آن شماره انداز تندتند و بسرعت حرکت میکند بنفع سازمان آب است
حتما کنتور برق هم همینطور میباشد

در مورد کنتورهاي برق جديد بهترين مزيت آن اندازه گيري ميزان مصرف کم باري و اوج بار است .
ولي در مورد کنتورهاي آب . اينکه عقربه ها با کوچکترين مصرفي به سرعت مي چرخند مزيت بزرگي است چون من کساني را ديده ام که خانه آنها به خاطر نشتي طولاني مدت آب خراب شده است . ولي با اين کنتورها مي توان هر چند وقت يکبار اين موضوع را چک کرد . يعني کل آبهاي مصرفي را بست و در صورت چرخيدن عقربه ها وجود نشتي ثابت مي شود .
فقط مواظب باشيد بلايي که سر ما آوردند سر شما نيايد .
چون مقدار مصرف ما کم بود و در عرض چند سال فقط يکبار مصرف ما به هزار تومان رسيده بود مامورين آب شک کردند که کنتور خراب است . با وجود اينکه شماره تغيير ميکرد ولي قبول نمي کردند که مصرف يک واحد مسکوني اينقدر کم است . دستور دادند صد و پنجاه هزار تومان واريز کنيم تا کنتور جديد نصب کنند . اعتراض کرديم و پول را واريز نکرديم . چندين بار به صورت جريمه قبضهاي بيست هزار توماني برايمان آمد و ما اجبارا واريز کرديم . به همين خاطر مجبور شديم صد و پنجاه هزار تومان را به حساب شرکت آب واريز کنيم و کنتور را عوض کردند . ولي از همان زمان هم که حدود يک سال ميشود باز هم مصرف ما به حدي نمي رسد که ارزش صدور قبض داشته باشد . يعني هميشه زير هزار تومان است . ميترسم دوباره جريمه شويم . به همين خاطر روزي يکبار جلو خانه مان و خانه همسايه ها را که فاصله بين دو تير برق است آب پاشي مي کنم .

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
یه سوال مرتبط

در کنتورهای دیجیتال کدام ای سی اطلاعات مقدار مصرف را نگه داری می کند ؟

برای تغییر و پروگرام مجدد ای سی یا جیتک ای سی اطلاعات اضافی را هم مرحمت کنید .

با تشکر

بالا