آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تبدیل دی وی دی رام لپ تاپ به هارد

boss_2014

کاربر
2014-03-11
25
55
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

آیا میشه دی وی دی رام لپ تاپ که خراب شده رو تبدیل به هارد کرد؟ یعنی هارد رو داخل قاب دی وی دی رام گذاشته و به لپ تاپ متصل کنیم

اینجا یه توضیحاتی داده شده:
چگونه دی‌وی‌دی رایتر لپ‌تاپ خود را با یک هارددیسک جایگزین کنیم؟ | Inside My Laptop - آموزش تعمیرات لپ‌تاپ

آیا قاب مخصوص برای این کار لازمه یا میشه قاب دی وی دی رام رو تبدیل کرد؟؟؟
ممنونم دوستان

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
اره میشه اینکار رو انجام داد ولی باید خیلی حرفه ای بود یا حداقل تجربه داشت مثلا کسی که
تا به حال حتی یک لپ تاپ رو باز نکرده نمیتونه این کار رو انجام بده در صورتی که این کار اسان است و به نظر بنده حقیر
میتوان با جور کردن وسایل مورد نیاز در عرض نیم ساعت این کار را انجام داد

boss_2014

کاربر
2014-03-11
25
55
خودم یه دی وی دی رام رو باز کردم ولی داخلش نمیشد هارد رو جاسازی کرد چون جای کانکتورش با هارد نمی خوند
توی سایتهای خارجی سرچ کردم دیدم یه قاب مخصوص واسه فروش گذاشتن که توش هارد راحت جا میگیره
کسی تا حالا انجام نداده؟؟؟

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام ساتا که مال همشون به هم میخوره فقط برق رو باید یک ولتاژ12 و 5 ولت رو از روی کانکتور برق دی وی دی رایتر لب تاب پیدا کرد وبا سیم به هم وصل بشه و ساتا رو هم با کابل اماده ساتا باید به هم وصل کرد

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
سلام دوست عزیز .
اگر سوال شما رو درست متوجه شده باشم ، شما باید از باکس تبدیل هارد استفاده کنید .
که در نهایت شما هارد را از طریق USB به لپ تاپ وصل می کنید .
روز خوش .

boss_2014

کاربر
2014-03-11
25
55
سلام ساتا که مال همشون به هم میخوره فقط برق رو باید یک ولتاژ12 و 5 ولت رو از روی کانکتور برق دی وی دی رایتر لب تاب پیدا کرد وبا سیم به هم وصل بشه و ساتا رو هم با کابل اماده ساتا باید به هم وصل کرد
میشه کاملتر توضیح بدین جناب؟؟؟
چرا باید با سیم به هم وصل بشن؟

boss_2014

کاربر
2014-03-11
25
55
سلام دوست عزیز .
اگر سوال شما رو درست متوجه شده باشم ، شما باید از باکس تبدیل هارد استفاده کنید .
که در نهایت شما هارد را از طریق USB به لپ تاپ وصل می کنید .
روز خوش .

خیر دوست عزیز... منظور من اینه که هارد رو داخل قاب دی وی دی رام بذارم و به لپ تاپ وصل کنم

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
میشه کاملتر توضیح بدین جناب؟؟؟
چرا باید با سیم به هم وصل بشن؟

سلام شما چجوری میخواهید هارد رو به دی وی دی رایتر وصل کنید منطورتون اینه که هارد رو توی قاب دی وی دی رایتر جا سازی کنید و اکستر نال بشه ؟ کانکتور ساتا که در هارد و دی وی دی رایتر فرق نمیکنه و یکی هست فقط کانکتور برق ساتا 12 و 5 ولت با هم فرق دارن که با سیم میشه به هارد وصل بشه امید وارم منطورم رو رسونده باشم

boss_2014

کاربر
2014-03-11
25
55
سلام شما چجوری میخواهید هارد رو به دی وی دی رایتر وصل کنید منطورتون اینه که هارد رو توی قاب دی وی دی رایتر جا سازی کنید و اکستر نال بشه ؟ کانکتور ساتا که در هارد و دی وی دی رایتر فرق نمیکنه و یکی هست فقط کانکتور برق ساتا 12 و 5 ولت با هم فرق دارن که با سیم میشه به هارد وصل بشه امید وارم منطورم رو رسونده باشم

برق هارد چند ولت باید باشه؟؟؟ برق دی وی دی رام چنده؟؟؟
میخوام فرق برقشون رو بدونم وگرنه منظورتون رو متوجه شدم

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
برق هارد چند ولت باید باشه؟؟؟ برق دی وی دی رام چنده؟؟؟
میخوام فرق برقشون رو بدونم وگرنه منظورتون رو متوجه شدم
برق ساتا برای هارد و دی وی دی رایتر فرقی نداره یکی 5 ولت 12 ولت و منفی لارم دارن فقط از نظر شکل ظاهری با هم فرق دارن خود ساتا که دیتا رو بین هارد و دی وی دی رایتر رد میکنه با هم فرقی ندارن

بالا