آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن لب تاب dell inpiron n5110 به همراه سه بوق و نداشتن تصویر

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
با سلام خدمت اساتید محترم یه لب تاب دل واسم آوردن که روشن میشه اول فنش با دور معمولی کا میکنه بعدش سه تا بوق میزنه و فن با دور تند کار میکنه و تصویر ندارم لطفا راهنماییم کنید

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
پاسخ : روشن شدن لب تاب dell inpiron n5110 به همراه سه بوق و داشتن تصویر

دوستان برد رو هم با تینر شستمو بایوس هم پروگرم کردم ولی باز مشکل پا برجاست رم رو هم از لب تاپ جدا کردم بازم همون مشکل پابرجاست در ضمن اسلات های رم رو هم تمیز کردم.لطفا راهنماییم کنید.

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107

یه مشکل دیگه هم واسم پیش اومده باتری بایوس رو از رو لب تاپ ورداشتم بعد یه ساعت که جاش انداختم وقتی شارژر رو به لب تاپ وصل میکنم خودکار روشن میشه.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
ارور 3 بوق و نداشتن تصویر طبق توضیح معانی بوق های DELL مربوط می شه به مشکل در مادربرد یا چیپ ها .شما پایه های قطعات رو از نظر سولفاته شدن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید،موقع روشن کردن ،چیپ ها رو فشار داده و تست کنید . روشن شدن سرخود ،می تونه مربوط به شورتی بودن سوئیچ یا وجود مشکل در I/O یا اتصال در فت های مدار PWM یا یه اتصال در مسیر سوئیچ و I/O باشه .چیپ ها و قطعات رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .همچنین ولتاژ قسمتهای مختلف رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران

درود دوست عزیز با اجازه از اساتید من این مشکل رو با یک 5110 داشتم اونم 3بوق بود با این که تو جدول بوق های هشداری دل ایراد چیزه دیگه ای بود ولی با کلی کلنجار رفتن اخر سر ایراد از اتصالی کیبرد بود کیبرد رو در بیار یکی از رم ها رو هم در بیار ببین درست کار میکنه این که گفتم یکی از رم هارو در بیار برای این بود که اون دستگاهی که من کار کردم یکی از رم هاشم مشکل داشت شما از یه رم اطمینان سالم بودن پیدا کنید بعد رو هر دوتا اسلات اون یه رم رو ازمایش کنید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

بیشتر 3تا بوق زدن مربوط دبه چیپ گرافیک میشه روی چیپ فشار بیار ببین تصویر میاد دوست گرامی لطفا عنوان تاپیک رو هم ویرایش کنید داشتن تصویر نوشتی

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
بایوس بزن اقا بایوس بزن درست میشه یا ایسی بایوستش رو عوض کن وینباند بزار 4 مگی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir1368

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
دوستان رم رو عوض کردم جواب نداد بازم برنامه بایوس رو از این سایت گرفتمو زدم باز درست نشد رو گرافیک هم فشار آوردم مشکل هنوز پابرجاست.یکی هم اتو استارت شدن وقتی خودشو نشون داد که باتری بایوس رو ورداشتم الان با کلید هم خاموش میکنم باز خاموش نمیشه

آخرین ویرایش:
2010-08-09
190
328
صومعه سرا
سلام من یکبار این مشکل برام پیش آمد اگر میتونی یک تصویر از برد لپ تاپ برام بزار بهت میگم کدوم ای سی رو عوض کن چون دقیقا زیر کیبرد یک آی سی کوچک که هر چهار طرف اون پایه داره هست اونو عوض کردم درست شد ولی روی تصویر بهتون میگ البته آقای heyrani استاد بنده شاید بیشتر بتونه راجب اون ایسی بهتون بگه چون ایشون زحمت تعویض اون ایسی رو کشید

بالا