آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: وصل تلفن به برق

timtim

کاربر
2014-05-01
33
113
سلام مدار تلفن زیر به برق وصل شده و اطلا شماره روی صفحه شمارشگر نمی آید باید چه کار کنم اون مقاومتی هم که سیاه شده سالم هست تمام ترانزیستورها سالم است به جز یکی که تعویش کردم دو تا دیود زینر و چهار تا دیود معمولی که در ورودی بود هم سوحته بود تعویض کردم ولی همچنان مشکل باقی است و تلفن کار نمی کند حالا باید چه کار کنم ؟

پیوست‌ها

• 118.4 کیلوبایت بازدیدها: 167

ميلادي

کاربر vip
کاربر
2013-05-04
151
314
دوست عزيز
ترانزيستور هاي سوييچ a92 -a42 را تعويض كنيد
مدل دستگاه هم قيد كنيد

ميلادي

کاربر vip
کاربر
2013-05-04
151
314
دوست عزيز اينطور كه از مدار تلفن شما پيداست
داخل مدار هيچگونه فيوز و واريستوري در ابتداي خط وجود ندارد كه از قطعات مراقبت كند و برق خوردگي باعث شده كه بسياري قطعات بسوزد كلا ريسك تعمير اين تلفن بالاست ولي كارهاي زير را انجام دهيد شايد نتيجه بگيريد
ابتدا ترانزيستورهاي كنار ديود ها(كه خودتان در تصويرمشخص كرديد) كه ورودي برق مي باشد را تعويض كنيد ترانزيستورهاي(a92-a42) (روي خود ترانزيستور نوشته)
بعد به سراغ تست زينر ها برويد كه در برق خوردگي خراب مي شوند
اينطور كه در عكس پيداست مقاومت r8 هم سوخته تعويض كنيد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
شما مسیر کابل و رودی خط تلفن در برد را باید چک کنی و عکس باکیفیت از همان مسیر قرار بده

timtim

کاربر
2014-05-01
33
113
دوست عزيز اينطور كه از مدار تلفن شما پيداست
داخل مدار هيچگونه فيوز و واريستوري در ابتداي خط وجود ندارد كه از قطعات مراقبت كند و برق خوردگي باعث شده كه بسياري قطعات بسوزد كلا ريسك تعمير اين تلفن بالاست ولي كارهاي زير را انجام دهيد شايد نتيجه بگيريد
ابتدا ترانزيستورهاي كنار ديود ها(كه خودتان در تصويرمشخص كرديد) كه ورودي برق مي باشد را تعويض كنيد ترانزيستورهاي(a92-a42) (روي خود ترانزيستور نوشته)
بعد به سراغ تست زينر ها برويد كه در برق خوردگي خراب مي شوند
اينطور كه در عكس پيداست مقاومت r8 هم سوخته تعويض كنيد
من تمام قطعات را چک کردم و سالم هستند البته به جای ترانزیستورها مشابه آنها را قرار دادم ممکن است مشکل از خرابی آی سی مدار باشد .

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
587
آذربایجان
سلام مدار تلفن زیر به برق وصل شده و اطلا شماره روی صفحه شمارشگر نمی آید باید چه کار کنم اون مقاومتی هم که سیاه شده سالم هست تمام ترانزیستورها سالم است به جز یکی که تعویش کردم دو تا دیود زینر و چهار تا دیود معمولی که در ورودی بود هم سوحته بود تعویض کردم ولی همچنان مشکل باقی است و تلفن کار نمی کند حالا باید چه کار کنم ؟

دوست عزیز به مقاومت سیاه شده هیچ اعتمادی نیست
می تونه مقدارش چندید برابر بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
ترانزیستور که مشابه قرار دادی باتوجه به دیتاشیت جدید و قدیم حتی خودت هم با اهمتر پایه راچک کن که بیس و امیت و کلکتور درست باشد چون کارخانه های مختلف هم نام میزنند ولی پایه ها فرق میکند

timtim

کاربر
2014-05-01
33
113
باسلام
ترانزیستور که مشابه قرار دادی باتوجه به دیتاشیت جدید و قدیم حتی خودت هم با اهمتر پایه راچک کن که بیس و امیت و کلکتور درست باشد چون کارخانه های مختلف هم نام میزنند ولی پایه ها فرق میکند
من یک مقاومت که سوخته بود و از رنگ های آن چیزی مشخص نبود را تعویض کردم بایک مقاومت فرضی می تواند مشکل از آن باشد و اگر جواب بله است باید چگونه مقدار مقاومت اصلی را پیدا کنم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady
بالا