آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ Dell vostro1520

abinttco

کاربر
2014-03-15
208
313
www.abinco.ir
سلام دوستان یک لپ تاپ dell vostro1520 دارم که باطریش خراب است و از طریق شارژر( که سالمه) وقتی روشن می کنم به محض روش شدن بعد از یک دقیقه خاموش لپ تاپ خاموش میکنه لپ تاپ را باز کردم بایوس زدم - فن ها را سرویس دادم سیلیکون های cpu , گرافیک را هم تعویض و سرویس کردم اما باز هم به محض روشن شدن بعد از 1 دقیقه یهو خاموش میشه به نظر شما اشکال کار در کجا می تونه باشه...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shayan234

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام
دوست عزیز شما فن سی پی یو تعویض و نتیجه رو اعلام کنید.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
از سالم بودن آی سی بایوس مطمئن هستید ؟در صورت امکان قطعه رو تعویض و پروگرام کنید .البته اعلام نفرمودید که تو این 1 دقیقه تصویر دارید یا خیر .در ضمن خاموش شدن در یه مدت زمان خاصی اتفاق می افته یا رندوم هست ؟

abinttco

کاربر
2014-03-15
208
313
www.abinco.ir
بله دوستان به مدت 1 دقیقه تصویر دارم وارد محیط بایوس هم میشم چند دقیقه نگذشته یهو تق میکنه خاموش میشه....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shayan234

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
این صدای تق که فرمودین معلوم نیست از کجا میاد؟همون لحظه که خاموش می شه فن رو چک کنید،حرارت چیپ ها رو از نظر غیر ظبیعی بودن بررسی کنید .کلیه قطعات مثل هارد و dvd رو از سیستم جدا کرده و تست کنید .بدون باتری و فقط با شارژر امتحان کنید .طبق راهنمائی دوستمون بایه فن دیگه هم تست کنید .شاید فن ایراد داره .در ضمن کابل فلت LCD رو جدا کرده و با یه مانیتور تست کنید .
موفق باشید .

abinttco

کاربر
2014-03-15
208
313
www.abinco.ir
دوست خوبم
این صدای تق که فرمودین معلوم نیست از کجا میاد؟همون لحظه که خاموش می شه فن رو چک کنید،حرارت چیپ ها رو از نظر غیر ظبیعی بودن بررسی کنید .کلیه قطعات مثل هارد و dvd رو از سیستم جدا کرده و تست کنید .بدون باتری و فقط با شارژر امتحان کنید .طبق راهنمائی دوستمون بایه فن دیگه هم تست کنید .شاید فن ایراد داره .در ضمن کابل فلت LCD رو جدا کرده و با یه مانیتور تست کنید .
موفق باشید .

دوست عزیز تمام مواردی که بیان کردی انجام دادم اما افاقه نکرد و همچنان خاموشی وجود دارد بعید می دونم از فن باشه چون فن بدرستی کار می کنه...

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
کافیه که یه رگولاتور SMD روی برد شورت باشه و بیش از حد گرم کنه تا عمچین اتفاقی بیافته . برطبق تجربه : احتمالا مشتری خودش این لپتاپ رو باز کرده و یا زمانی که باز میکرده باطری روی بورد بوده و با پیچ گوشتی مبارک یه جایی رو شورت کرده !

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست گرامی حتما با یک شارژر دیگه تست کن یه موقع هست شما ولتاژ شارژر رو با مولتی متر چک میکنید بهتون درست نشون میده ولی هنگامی که زیر بار میره کم میاره این امکان هم هست که مشکل از شارژرتون باشه . اگه باز هم مشکل پا برجا بود طبق گفته دوست خوبمون با یک ایسی بایاس دیگه امتحان کن چون مورد مشابه داشتم مربوط به ایسی بایاس بوده که با تعویض آن مشکلم برطرف شده

موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا