آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کنده شدن یکی از پایه های بایوس nx-6125

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
دوست من مطمئنی با فایل درست داری پروگرام میکنی؟

اساتید واقعا کارشون درسته از رو شماتیک دقیق راهنماییت کردن اگر سیستمت بالا نمیاد یه سوال دارم دلیل اینکه میخواستی بایوس پروگرام کنی چی بوده؟

سیستمت روشن نمیشده؟

اگه واضحتر دلایل رو بگی راحت تر راهنمایی میشی

اساتید جسارت کردیم.:lemo:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اتفاقا بنده هم می خواستم همینو بپرسم که اصل قضیه چی بوده؟چون پست از مشکل کنده شدن پایه محل بایوس شروع شده و هیچ اطلاعاتی در مورد مشکل اصلی بیان نفرمودید .اگه ممکنه مشکل و همچنین کارهایی که تا الان انجام داده اید رو کاملا توضیح دهید .
موفق باشید .

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
از همگی ممنونم واسه راهنمایی و توجهتون:lemo:
واسه مشکل در راهنمایی بدون منت اساتید هیچ شکی نیست مطمئن هستم
تا اینجا خوب پیشرفتیم ولی مشکل جی دیگست .
عجب مادربورد مزخرفی هست این مدل . زیر لوپ چک کردم هنگام دراوردن و دور دادن به ایسی بایوس این پل قطع شده توی عکس هم مشخص کردم ایا باز هم راهی
هست ؟؟
hpp.jpg

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
عکس واضح از نمای نزدیکتر بگیرید لطفا .منظورتون از قطع شدن پل رو متوجه نشدم .اگه ممکنه واضح تر بیان بفرمائید .
موفق باشید .

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
پل منظورم قسمت باریک برد هست (توی عکس مشخص کردم) که قطع شده ممکنه توی عکس سیاه نشون داده بشه ولی زیر لوپ مشخصه قطع هست
ww (2).jpg ww (1).jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
دوستان به نظرتون قيد تعميرش رو بزنم يا هنوز ميشه اميدوار بود ؟؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اولین پیشنهادم به شما اینه که از خمیر فلکس مرغوب استفاده کنید .در مورد امید داشتن ،بستگی به خودتون داره که با حوصله و دقت کار رو ادامه بدید .در ضمن نفرمودید مشکل اصلی چی بوده .در مورد اون قسمت ( پل ) تو عکس زیاد مشخص نیست که چند تا مسیر تو اون قسمت هست ولی یه کم بعید به نظر می رسه در اثر حرارت کنده شده باشه،فقط اینکه جسارتا یه کم ظریف تر روی برد کار کنید .به نظر بنده نیازی به اون دو تا سیم طویل هم نبود و می تونستید اون پایه های کنده شده PLCC32 رو به پایه های همنام و مرتبط خودش در محل پایه های 40 پین وصل کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahwaz 91

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
ممنون از راهنمايي همه دوستان

مشكل هم دتكت نشدن dvd /rw و كنده بودن يكي از پايه هاي بايوس بود كه قبلا دست تعميركار قبلي بوده

فعلا كه قيد تعميرشو زدم

بالا