آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جرقه شدید بعداز تعویض فیوز سوخته درپاور 540 وات

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
سلام

اگه قبلا هم ایزوله نبوده باید از واشر مخصوص که در تصویر می بینید استفاده کنید
واشر سفید شبیه تنبک یا ضرب
که قسمتی از این واشر عایق داخل سوراخ دیود میره و بقیه بیرون می مونه که پیچ روی آن قرار میگیره
مشاهده فایل‌پیوست 99458
با سلام
بله استاد همین منظورم بود ببخشید اگر وقتتون گرفته شد. ممنون

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
باسلام

مطلب را روشن نمیگویی من تازه متوجه شدم که چرا دیود با هیتسینگ اتصال میکند بشرح زیر:

hidden content may not be quoted
ببخشید مطلب ومنظورم رو واضح نرسوندم از راهنماییتون ممنون.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام

دوست عزیز a.ferdosiپیچ را ایزوله کردی و دیود را به هیتسینگ بستی
بالاخره نتیجه پست چی شد دوستان و همکاران که با علاقه مندی و صمیمیت کمک میکنند نتیجه را میخواهند

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
باسلام

دوست عزیز a.ferdosiپیچ را ایزوله کردی و دیود را به هیتسینگ بستی
بالاخره نتیجه پست چی شد دوستان و همکاران که با علاقه مندی و صمیمیت کمک میکنند نتیجه را میخواهند
با سلام
شما و دوستان لطف دارید دراین شکی نیست
اونم چیز مناسب پیدا نکردم برا خودشم گم شد احیانا باید برم بازا بگیرم . حتما خبر میدم. بازم ممنون لطف دارید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام
شما و دوستان لطف دارید دراین شکی نیست
اونم چیز مناسب پیدا نکردم برا خودشم گم شد احیانا باید برم بازا بگیرم . حتما خبر میدم. بازم ممنون لطف دارید

سلام
یک لوله عایق شبیه لوله مغزی خودکار دقیقا با اندازه ضخامت فلز (رادیاتور ) دیود ببر و داخل سوراخ دیود بگذار و یک واشر عایق روی سوراخ دیود بگذار و پیچشو ببند

سپاس

آخرین ویرایش:

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با سلام
دیود ایزوله شد وبه هیتسینگ بسته شد فیوز هم لحیم کردم
برق پاور رو زدم ظاهرا مشکلی نبود ولی پاور رو به سیستم وصل کردم سیستمو روشن کردم بعد از چندلحظه کارکردن پاور فیوز ساختمان پرید! ولی اینبار جرقه یا صدایی از پاور نیومد پاور هم که باز کردم فیوز دوباره سوخته بود . دیگه بقیه قطعات که عوض کردم چک نکردم :46000000:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام

وقتی قطعه ای را تعویض میکنی باید موقع خارج کردن :

[hide]
به لحیم پایه هایش دقت داشته تا در نهایت، جاگذاری قطعه جدید با دقت آنها را لحیم کنی سپس بایک مسواک کهنه آنجاهایی که لحیم مجدد شده تمیز کنی قلع های اضافی پاک شود و در آخر با تینر 20000 فوری آن قسمتها رابشوری و خشک کنی بعد از خشک شدن با اهم متر پایه ها را چک کنی تا اتصالی نداشته باشد در اصل هر چند قطعه که تعویض نمودی این کار را باید بکنی تا مطمئن شوی.
[/hide]

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
شما بعد از تعویض فیوز و فت باید کل قطعات در قسمت ورودی رو چک کنید.حتی مقاومت ها ی مرتبط و دیودهای زینر یا معمولی و ترازیستور ها ,vdr.... .در ضمن سعی کنید از ترانس 220 به 110 استفاده کنید تا در زمانی که بعد از تعویض قطعات هنوز مشکل پا برجاست مدار اسیب بیشتری نبیند.حتما اگر به قطعه ای در این قسمت شک دارید آنرا عوض کنید.
با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام
دیود ایزوله شد وبه هیتسینگ بسته شد فیوز هم لحیم کردم
برق پاور رو زدم ظاهرا مشکلی نبود ولی پاور رو به سیستم وصل کردم سیستمو روشن کردم بعد از چندلحظه کارکردن پاور فیوز ساختمان پرید! ولی اینبار جرقه یا صدایی از پاور نیومد پاور هم که باز کردم فیوز دوباره سوخته بود . دیگه بقیه قطعات که عوض کردم چک نکردم :46000000:

سلام

اگر عایق را خودت ساختی احتمالا در برابر حرارت مقاوم نیست و کمی که گرم شده پیچ به هیت سینک اتصالی کرده

سپاس

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
یه لامپ 100 واتی 220 ولتی رو بجای دوپایه ی فیوز قرار بده و دنبال قطعه ی معیوب بگرد و تا زمانی که لامپ روشنه یعنی اتصال داری و زمانی که با تعویض قطعه خاموش شد . یعنی اتصالی بر طرف شده
در این حات اوومتر رو روی حالت ac قرار میدی مسیر ولتاژ قطعات رو تا پل دیود چک میکنی اگر روی دو پایه ی وسط پل دیود ولتاژ 220 ac داشتی یعنی تا اینجا درسته
اوومتر رو روی حات dc تنظیم میکنی و دو پایه ی کناری پل دیود رو چک میکنی . اگر ولتاژ داشت خازن بزرگ صافی رو چک میکنی و بعد از اون ولتاژ ترانزیستور ها و فت ها .
پل دیود رو خارج کن ببین هنوز اتصالی برقراره یا نه اگر برطرف شد یعنی بعد از پل دیود مشکل داری . همینطور خازن صافی بزرگ . اینطوری به عیب بیشتر نزدیک میشی
برای تست اهمی قطعات ، حتما از مدار خارجشون کن و تست کن

با سلام اگه ممکنه در این مورد تست ولتاژ در مدار یه کمی دقیقتر توضیح بدین که پراپ های مولتی متر رو رو کدام پایه های دیود ها (منظور از دو پایه وسط و دو پایه کناری کدام دیود هاست و و خازن ها و ... قرار بدیم؟
و اینکه آیا با وجود لامپ تست از خطر برق گرفتگی کفایت میکنه یا باید مواظبت دیگری نیز کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: RSMMM
بالا