آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: یک نرم افزار ساده جهت ساخت فلش دیسک boot able یا usb drive boot able به نام

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام

این نرم افزار کم حجم و ساده از بهترین ابزار ساخت فلش دیسک boot able هست و به راحتی امکان راه اندازی سیستم با انواع نرم افزارها و اینستالرها را می دهد. می توانید آن را از لینک ضمیمه دانلود کنید.
YUMI-Multiboot-USB-Creator.png

دقت کنید ما در اینجا هدفمون مانند سایت های دانلود قرار دادن هر فایلی نیست. بلکه فایلهایی را به شما معرفی میکنیم که در نوع خود بهترین هستند و مهمتر از دانلود معرفی آن نرم افزار کاربردی به شماست.

موفق باشید
نویسنده: نکویی
[hide][/hide]

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
با سلام خدمت جناب نکویی
من خیلی وقته دنبال یه همچین گزینه ای هستم وخیلی ها از برنامه ها را امتحان کردم وبدون هیچ گونه ای خطایی تمام میشه ولی ویندوز برای نصب از روی فلش انجام نمیشه
verico 8g
hp 4g
ویندوز xp و 8امتحان شد
فایل به صورت isoبا التراایزو ایمیج شدولی متسفانه جاوب نگرفته ام

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
غفور جان با تشکر از شما و جناب نکویی
بنده از نرم افزار بالا جواب گرفتم ولی برای ویندوز xp تنها نرم افزاری که جواب می ده
سایت سازنده
کد:
https://rufus.akeo.ie/
لینک دانلود
کد:
https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-1.4.12.exe
نکته1:در هنگام آماده سازی نصب آنتی ویروس (بخصوص نود32) رو غیر فعال کنید
نکته2:از ویندوز هایی که دانلود می کنید استفاده کنید نه ویندوزی که ازش ایمیج گرفتین
نکته3:در بعضی مادربرد ها باید بوت رو روی usb flash ودر بعضی دیگر بوت رو روی هارد قرار بدید و در قسمت هارد ها اولویت رو به فلش بوتیبل بدید در بعصی دیگر باید f12 بزنید تا بوت منو ظاهر بشه و فلش بوتیبل تو لیست بیاد و انتخواب کنید

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
یعقوب دستت ندرده من با yumi برای ویندوز7 جواب گرفتم از ویندوز، خودم ایمیج گرفتم نکته سومی هم جواب خوب ومنطقی به نظر میرسد ولی برای Xpامتحان میکنم

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام آقای نکوئی.من انجام دادم.در تنظیمات بایوس من در قسمت بوت در مورد USB چهار گزینه داره usb zip /usb fdd/usb hdd/usb cdrom.مادربورد من گیگاست.هرکدوم امتحان کردم به هر دو ویندوز سون و xp جواب نداد.کدوم گزینه باید در ستاپ تنظیم کنم.باتشکر
..

ALIGHOLAMPOR

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام آقای نکوئی.من انجام دادم.در تنظیمات بایوس من در قسمت بوت در مورد USB چهار گزینه داره usb zip /usb fdd/usb hdd/usb cdrom.مادربورد من گیگاست.هرکدوم امتحان کردم به هر دو ویندوز سون و xp جواب نداد.کدوم گزینه باید در ستاپ تنظیم کنم.باتشکر
..
دوست عزیز برای ویندوز7و8 احتیاج به نرم افزار نیست با خود ویندوز می شود فلش را بوت ایبل کرد باروش زیر منبعرایانه کمک به دوستان عزیز-ALi gholampoor - نصب ویندوز 7 و 8 از روی فلش

فلش خود را به سیستم تان متصل کنیدابتدا cmd راسرچ کنید وارد command prompet کلمه diskpart راوارد کنید و اینتر رابزنید تا وارد diskpart شوید یک پنجره سیاه رنگ دیگه باز میشود ادامه کار را توی آن انجام دهید وارد کنید list disk و اینتر کنید تا لیستی از درایوهای متصل نشان دهد در این مرحله باید فلش خود را انتخاب کنید در سیستمهایی که فقط یک هارد دارد فلش شما بانام disk 1 شناخته می شود از روی حجم فلش هم متوجه خواهید شد حال باید کلمه select disk 1 راوارد کرده واینتر کنید تا فلش شما درحالت انتخاب در آید سپس دستور clean راوارد کرده اینتر کنید تا فلش پارتیشنش پاک شود در انجا باید پارتیشن جدید برای فلش بسازید پس وارد کنید create partition primary وارد کنید واینتر حال دستور list partition راوارد کنید تا پارتیشن ها را ببینید میبینید پارتیشن شما نامش partition 1 است پس وارد کنیدselect partition 1 و اینتر تا پارتیشن فلش به حالت انتخاب در آید سپس دستور active راوارد کرده واینتر تا پارتیشن مورد نظر active شود حال باید فلش را فرمت کنید پس وارد کنید format fs=ntfs واینر صبر کنید تا فلش فرمت شود فرمت که شد کار تمام است داخل DVD ویندوز راباز کنید تمام فایل های آن را روی فلش کپی کنید کار تمام است حال می توانید ویندوز ۷ یا ۸ را از روی فلش نصب کرد فقط باید هنگام نصب هنگام بوت کردن فلش خود را انتخاب کنیدتوجه هنگام تایپ کردن حروف اینگلیسی بالا به فاصله های بین حروف دقت کنید وگرنه هنگام درست کردن خطا می دهددرهنگام نصب ویندوز کافیست ازطریق بایوس کامپیوتر فلش رابرای بوت شدن انتخواب کنید لازم به ذکر است که بعضی از مین بردها باید فلش را در سر برگ بوت سیوکرد اگر لازم آمد به این روش پیش بروید هنگام نصب بعد از اینکه فایلهای ویندوز کپی گردید وسیستم ریستارت شد هنگام بالا آمدن مجدد فلش راکشیده تا ادامه کار از روی هارد انجام گیرد چون دیگر بار وارد فلش نرود اگر وارد فلش رود از صفر شروع می کند در انتهای کار که ویندوز نصب شد می توانید تنضیمات بایوس رابه حالت اول برگردانی بعض مینها هم خودش اتومات بر می گرداند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan

دوست عزیز با توجه به مراحلی هم گفتید :از بین گزینه های ذکر شده usbhdd را انتخاب کنید و یه گزینه های دیگه ای هست که باید توحالت enhand قرار بدین تا ویندوز اجرا شود
برای بوتیبل کردن ویندوز 7 و8 تحت داس می تونین انجامش بدین:
بوتیبل کردن فلش مموری | مازند فیوره
دوست عزیز مرحله اول توضیح داده شده در لینک را انجام ومحتوای سی دی ویندوز 7 یا 8 را فقط داخل فلش بوتیبل شده کپی کنید تمام.

بالا