آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: مدار یک حشره کش برقی

سلام به همه دوستان .
من یک دستگاه حشره کش برقی دارم که بارها آن را برای تعمیرات باز کرده ام . میخواهم مدار داخل آن را خدمت دوستان عرضه کنم تا شاید به درد کسی بخورد . آخه با این قیمتها نمیشه چیزی خرید .:11685:

پیوست‌ها

• 64.9 کیلوبایت بازدیدها: 1,046
  • 69.7 کیلوبایت بازدیدها: 1,045
  • 60.7 کیلوبایت بازدیدها: 1,085
برای خروجی ولتاژ بالای مدار دو عدد توری فلزی E شکل ساخته می شود که فاصله شاخه های آن از همدیگر یک سانتیمتر است . بعد این دو تور فلزی روبروی هم قرار داده می شوند طوری که فاصله شاخه های فلزی نیم سانتیمتر شود و امکان غبور حشره نباشد . البته فکر میکنم طول و عرض این تور فلزی بستگی به نیاز مشتری دارد .

پیوست‌ها

• 43.4 کیلوبایت بازدیدها: 1,016

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با تشکر از شما دوست عزیز
اگر لطف کنید و از روی مدار هم یک عکس بذارید و همینطور از قسمت به قول شما E شکل واقعی و همینطور در صورت داشتن ترانس افزاینده ولتاز عکسی قرار دهید ممنون میشوم
و ایا این مدار و در قسمت E شکل از هیچ نوری برای جذب حشرات استفاده نشده است؟

با تشکر از شما دوست عزیز
اگر لطف کنید و از روی مدار هم یک عکس بذارید و همینطور از قسمت به قول شما E شکل واقعی و همینطور در صورت داشتن ترانس افزاینده ولتاز عکسی قرار دهید ممنون میشوم
و ایا این مدار و در قسمت E شکل از هیچ نوری برای جذب حشرات استفاده نشده است؟

چشم . حتما عکسها رو قرار میدم . در قسمت E شکل هم دو تا لامپ مهتابی آبی رنگ داشت که سوخت و من هم اونا رو با LED جایگزین کردم .

این هم تعدادی عکس از بورد مدار و صفحه E شکل

پیوست‌ها

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com
ممنون دوست عزیز

من قبلا" فکر میکردم یک مدار گسترده های ولتاژ در حشره کشها استفاده شده است اما شما با گذاشتن این نمونه مشتاق ساختن آن شدم بازم ممنوم که تجربیات خوتان را در اختیار ما میزارید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
اینوع حشره کشها دارای :
[hide]
یک باتری کتابی مشکی رنگ 4 ولتی قابل شارژ در دسته راکت وجود دارد احتمال زیاد خراب شده آنرا تعویض کنی و دوباره باید شارژ بگذاری درست میشود باید باتری را هنگام خرید همراه داشته باشی چون دو نوع هستند بزرگ و کوچک
[/hide]

بالا