آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن مادربرد Asrock G41M-VS3 چند ثانیه پس از روشن شدن

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز شما چرا شما کار خودتونو سخت میکنین اول از همه قطعات اصلی عوض کنین و ÷س ازحصول اطمینان دنبال vcore بروید راستی آیا شما با گذاشتن 4÷ین آیا روشتن میشود؟

korgsystem

کاربر
2014-01-20
7
17
دوست عزیز شما چرا شما کار خودتونو سخت میکنین اول از همه قطعات اصلی عوض کنین و ÷س ازحصول اطمینان دنبال vcore بروید راستی آیا شما با گذاشتن 4÷ین آیا روشتن میشود؟

دوست گرامی من CPU با سوکت 775 برای تعویض در اختیار نداشتم (CPU خودم 1155 هست).
با گذاشتن 4 پین روشن میشه ولی کمتر از 10 ثانیه خاموش میشد (چون فن مشکل داشت و روی CPU کاملا فیکس نمیشد دمای پردازنده خیلی سریع بالا میرفت و برای جلوگیری از سوختن قطعه سیستم خاموش میشد)

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان.
با روشن کردن کامپیوتر با مادربرد Asrock G41M-VS3 صفحه لوگوی بایوس نمایش داده میشه ولی بعد از چند ثانیه سیستم خاموش میشه.
همچنین با زدن کلید Del قبل از اینکه وارد بایوس شود سیستم خاموش میشه.
گاهی اوقات هم دو یا سه ثانیه بعد از روشن کردن خاموش میشه، یعنی قبل از اینکه چیزی روی مانیتور نشون بده.
احتمال میدم مشکل از بایوس باشه ولی دسترسی به پروگرمر ندارم، ممنون میشم راهنمایی کنید چطور چیپ بایوس رو با مولتی متر تست کنم؛ یا اگه احتمال دیگه ای مد نظرتون هست راهنماییم کنید.
با تشکر

[hide] دوست عزیز اگر از سلامت قطعات مطمئن هستی مین بورد را با مسواک و تینر 20000 فوری شستشو دهید و بعد بگذارید کاملا خشک شود و سپس بر روی چیپ ها و سی پی یو خمیر سیلیکون مرغوب بزنید و از سلامت فن سی پی یو مطمئن شوید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

arman3363

کاربر
2014-10-14
65
72
با سلام خدمت اساتید محترم مادربرد asrock agp 8x بعد چند ثانیه خاموش میکنه تصور هم نمیده cpu, ramو کارت گرافیک سالمه بدون cpu خاموش نمیکنه برق پایه cpu 1/08v الان دارم قسمت اسلات رم کارت شبکه و سی پی یو رو چک میکنم دو تا ترانزیستور است که شماره های یکسانه چطوری میتونم تست شون کنم آیا باید برق ورودی‌های و خروجی های یکسان داشته باشند؟از اساتید خواهشمند ام راهنمایی بفرمایند
DSC_00111.jpg

آخرین ویرایش:
بالا