آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کارت گرافیک radeonمدلvx 5450 1g پرش تصویر دارد

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
کارت گرافیک فوق در صفحه post مشکلی ندارد ولی در محیط مشکل پرش تصویر دارد طوری که فقط ترکیبی از چند رنگ به همراه پرش قابل مشاهده است با گرافیک دیگری تست شد مشکل ندارد خازن های تعبیه شده روی برد جامد می باشد ،قطعات رو برد اعم فت و ترانزیستورتست شد به نظر سالم میان ولی gpu کلا گراند میدهد آیا میتونه از اون باشه یا اینکه نه!؟(پرش تصویر بیشتر به کدوم قسمت می باشد)؟

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با سلام خدمت همکار گرامی

طبق تجربه ای که من داشتم این ایراد میتونه از چیپ و رم های گرافیک باشه البته چون خازنهای روی برد شما از نوع
جامد هستند بی ضرر نیست که اول انها رو چک یا تعویض نمایید چون در بیشتر مواردی که من تعمیر کرده ام ایراد از این نوع خازنها بوده

موفق باشید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست گرامی اگه از خازن ها و فت ها مطمئن هست ایراد بر میگرده به gpu که دچار دیسکانکتی شده شما ابتدا با تبنر 20000 به وسیله سرنگ 4 طرف زیر چیپ رو شستشو دهید بعد اگه جواب نداد گرافیک رو ریسولد کنید انشااله که درست میشه

موفق باشید

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
خروجی hdmi و dvi هم تست شود .
آی سی ایپیرام رو بکاپ بگیر . یه برنامه جدید بزن روش ببین مشکل حل میشه یا نه

رو یه مادربورد دیگه تستشن که مطمئن بشی اسلات شل نباشه

خازن ها رو عوض کن
دوباره چیپ رو ریسولد کن
اگه بازهم نشد
آی سی های حافظه رو یه هیت نرم بده . مواظب باش که خیلی حساسند

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست عزیز
البته باید قبل از هر جیز بگم که شما خودتون استادید ولی اگر
شما ریسولد کردید درسته اگه واستون امکانش هست یکبار ریبال کنید اگه جواب نداد چیپ سوخته و باید تعویض بشه چون منم یک عدد گرافیک داشتم
که همین بلا سرش اومده بود و متاسفانه نتونستم چیپش رو عوض کنم چون دستگاه bga ندارم و گرافیک به همون صورت مونده

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
شایان جان کلیه کاراهایی که فرمودین قبلا انجام داده بودم ولی با عرض پوزش به علت درگیری ذهنم فراموش کردم که عنوانشون کنم ولی به غیر دو کار،یکی تعویض خلزن و دیگری هیت نرم به آی سی رم که به علت حساس بودن نگرفتم./.ولی این وسط یه چیزی هست که حال همون تصویرشم ندارم به نظرتون مشکل از چیپ هستش یااینکه ....

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
شما خودتون استاد ما هستین .
همونطور که دوستمون هم گفتن میتونه از دیسکانکتی رم ها و یا چیپ باشه
اما بر طبق تجربه اگر رم ها خراب باشند
تصوری خط های افقی و یا عمودی خواهد داشت . قطعات SMD پشت چیپ رو زیر لوپ بررسی کنید . که لحیم سردی و کنده گی نداشته باشند .
خازن ها رفرش بشه .
مسیر چیپ به سوکت اسلات هر چی قطعه هست با دقت بررسی بشه .
اگه نشد طبق نظر دوستمون smaill چیپ رو ریبال کنید . مطمئنا دیگه حل میشه .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
شایان جان کلیه کاراهایی که فرمودین قبلا انجام داده بودم ولی با عرض پوزش به علت درگیری ذهنم فراموش کردم که عنوانشون کنم ولی به غیر دو کار،یکی تعویض خلزن و دیگری هیت نرم به آی سی رم که به علت حساس بودن نگرفتم./.ولی این وسط یه چیزی هست که حال همون تصویرشم ندارم به نظرتون مشکل از چیپ هستش یااینکه ....

حاجی شد عین گرافیک من که تصویر نداد و دو روز معطلم کرد الان اگه وصل کنی رو سیستم میبینی چیپ غیر معمول داغ میشه
تستش کن بعد اگه اینطوری نبود برو سراغ کارهای دیگه ای سی رم رو هم بگذار بعد از تعویض خازنها

بالا