آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نشناختن cpu توسط مین برد

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
درود
دوست گرامی کمی دقت کنید و سپس پست بزنید چرا که قطعا 5700 را ساپورت میکنه - پردازنده 5700 از سری پردازنده های Pentium Dual core هست و اگر دقت کنید در انتهای لیست نیز درج شده است
سپاس
Pentium Dual Core E5700 (3.0GHz,800FSB,L2:2MB,rev.R0) ALL

بله در انتهای لیست هست متوجه نشدم پس در این صورت با یه 5700 دیگه ای تست بفرمائید بایوس رو هم با آخرین ورژن آپدیت کنید .در ضمن بعضی رمها با بعضی cpu ها ناسازگار هستند اینم در نظر داشته باشین
موفق باشید

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام دوستان اولا جسارت منو ببخشین که اینو میگم. بچه هایی که راهنمایی می کند سعی کنند با دقت مشکلاتی که توضیح داده شده رو هم بخونند.
این دوست ما تو پستش گذاشته بود که دیباگر پیغام c0 میده یعنی سیستم cpu رو چک کرده و ازش رد شده و به رم رسیده. پس تقریبا هیچ مشکلی با cpu نداره و مشکل از قسمت رم و یا اسلات رم هست.
دوست عزیز شما بایوس مادربردتون رو به حالت default دربیارین. همچنین رمی که استفاده می کنید احتمالا با باس 533 و یا 667 هست. و به خاطر همین هست که با cpu های پایینتر بهتون جواب میده. به نظر من شما از یک رم با باس 800 و یا 1066 استفاده کنید مشکلتون برطرف میشه. پهنای باند یا همون باس رم عموما بعد حافظه رم و پس از کلمه kvr نوشته میشه. فرضا 2GKVR800 .
موفق و سربلند باشید

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام ممنون از اینکه وقت گذاشتید! با چند مدل رم تست کردم ولی جواب نمیده! بدون رم هم بوق رم میزنه! کدE0 میده! با رم باس 800 هم جواب نداد! این سی پی یو رو میزارم یک ضرب کد D0 میده Pentium Dual Core E6800 (3.3GHz,1066FSB,L2:2MB,rev.R0)

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیزم سلام
من هم نظر دوستمون رو دارم یعنی اگر شما سی \ی یو رو در بیارید دیباگر هیچ کدی نمیده اگر کدی در دیباگر دارید یعنی سی \ی یو رو شناخته
اما مسله دوم که چرا تصویر ندارید و کد دیباگر c0 است درسته این کد مربوط میشه به فاز cpu و رم و چی

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
خب اگر چیپ شمالی خراب باشه نباید با 521 هم تصویر بده! اگر سوکت سی پی یو خرا ب باشه نباید کد بده!من که کلا گیج شدم

ببین دوست من نمیدونم چطور ولی یکبار من با این مشکل روبرو شده بودم البته در سوکت 775 مین با یک سی \ی یو کار میکرد ولی با اون یکی نه اخر سر متوجه شدم یکی از پایه ها کجه حالا نمیدونم توساخت سی پی یو بود یا تو فیزیکش که اینطور میکرد بعد از درست کردن پایه با دوتاش هم تصویر داد
اما مشکل تو ایراد یا از مین بردته یعنی یک چیزی روش درست کار نمیکنه که باید در این صورت مین تست بشه که سه تا راه داره
[hide]1- باید ولتاژ گیری کنی تا قطعه معیوب رو پیدا کنی یا با لمس کردن قطعات
2- یا یکی از قطعات جانبی مثل رم یا گرافیک با سی پی یو همجن نیست که در اون صورت باید قطعات تعویض بشن تا ایراد پیدا بشه
3- بایوس باید با ورژن های مختلف تست بزنی
اما ایراد اگر از cpu باشه
1- سی پی یو رو باید در مین دیگه تست بزنی
2- یا باید یک سی پی یو دیگه از این مدل پیدا کنی رو مینی که روش کار میکنی تست بزنی [/hide]
موفق باشی

آخرین ویرایش:

abbas ic

کاربر
2013-12-29
18
49
سلام
با توجه به این که آپدیت بایوس کرده اید و ای سی بایوس را تعویض نموده اید
دوستان باید توجه داشته باشید که شناسایی سی پی یو با s.b هستش و در بعضی مواقع به علت دیسکانکتی s.b سی پی یو های بالا شناخته نمی شود
شما می توانید یکبار چیپست جنوبی مادربردتون رو با bga ریسولد کرده و جواب بگیرد .
در ضمن از تحت فشار گذاشتن چیپست جلوگیری کنید چون در این برد متالیزه های چیپست جنوبی بسیار حساس هستند .

موفق و پیروز ...

بالا