آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل تصویر ندادن گیگا مدل P41-ES3G

tofan_2050

کاربر
2008-04-21
72
75
با سلام
وقتی مادربرد رو روشن می کنم روشن میشه ولی تصویر نداره روی دیباگر هم کد 00 میده Cpu گرم میشه قطعات دیگه نرمال هستند فقط
روی دیباگر هر چند ثانیه ال ای دی ریست روشن و خاموش میشه انگار مادربرد دائم داره ریست میشه میشه راهنمایی کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا باتری بکاپ رو چک و در صورت نیاز تعویض بفرمائید .کلیر سیموس کنید،بایوس رو پروگرام کنید و از سالم بودن آی سی بایوس مطمئن شوید .مادربرد رو کاملا شستشو داده و سوکت CPU رو از نظر دیسکانکتی و کج شدن پایه ها و همچنین کثیف بودن بررسی کنید .پایه های قطعات روی برد رو از نظر سولفاته شدن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید،خازن های مادربرد مخصوصا مدار PWM رو از نظر بادکردگی و همچنین داغ شدن بررسی کنید .با پاور و CPU و رم دیگه تست نمائید .ولتاژ قسمتهای مختلف و همچنین وضعیت بقیه چراغهای دیباگر رو اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

tofan_2050

کاربر
2008-04-21
72
75
با سلام خازن ها چک شدن مادر برد تمیز شده باتری تعویض شده کلیر سیموس انجام شه سوکت CPU مشکلی نداره cpu و Ram تعویض شده پایه های قطعات سولفاته نزدن با پاور دیگه تست شده
و وضعیت ال ای دی های دیباگر
CLK روشن
IOW روشن
OSC روشن
Bios Rdy خاموش
Data روشن
SyS و reset وقتی Sys روشن Reset خاموش میشه و برعکس و این روند هر چند ثانیه تکرار میشه
ال ای دی ولتاژها هم روشنه
در ضمن مادر بورد دوال بایوسه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به وضعیت چراغ ها و خاموش بودن Bios Ready بررسی کنید روی پایه های بایوس ولتاژ دارید یا خیر .جفت بایوس ها رو پروگرام کنید .البته شاید پروگرام کردن بایوس اصلی کافی باشه چون دومی بعنوان بکاپ استفاده می شه .قبل از پروگرام کردن حتما بکاپ بگیرید و مطمئن شوید که خود آی سی بایوس سالم هست (البته در مورد مادربردهای دوال بایوس مشکل نرم افزاری بایوس یه کم بعیده مگه اینکه ضایعه فیزیکی باشه ولی شما امتحان کنید ).در ضمن ولتاژهای اطراف سی پی یو و پل شمالی و جنوبی و پایه های کریستال پل جنوبی و همچنین I/O رو هم قید بفرمائید .ممنون از جواب کاملتون
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

tofan_2050

کاربر
2008-04-21
72
75
با سلام ولتاژها رو توی عکس مشخص کردم IO هم ولتاژ 1.8 و 3.4 داشت
29072014052.jpg

بایوس رو هنوز پروگرم نکردم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام
وقتی مادربرد رو روشن می کنم روشن میشه ولی تصویر نداره روی دیباگر هم کد 00 میده Cpu گرم میشه قطعات دیگه نرمال هستند فقط
روی دیباگر هر چند ثانیه ال ای دی ریست روشن و خاموش میشه انگار مادربرد دائم داره ریست میشه میشه راهنمایی کنید

[hide] دوست عزیز ابتدا مین را با یک سی پی یو دیگر تست کنید و اگر جواب نداد فتها و ایسی pwm را تست کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
اینا رو هم انجام بده :

هیت سینک روی چیپ ها رو در بیار و با دست روی چیپ ها دونه دونه فشار بیار و برد رو روشن کن . ببین کد تغییر میکنه یا نه .
اگر کد تغییر کرد و یا بعد از هر بار روشن کردن یه رقم کد متفاوت داره میده . شک نکن که چیپ خرابه .
شما اول کریستال ها رو بررسی کن . بهتره که حتما عوض کنی .
i/o رو باید یه بار قشنگ ریسولد کنی .
مشکل ریست شدن مداوم مادر بورد . بر میگرده به 3 قطعه :
پل جنوبی . i/O بایوس
شما ببین آی سی کلاک داغ میشه یا نه ؟
یه مادربورد همین مدل داشتم که ریسولد چیپ ها و تعویض i/O مشکلش حل شد .
ولی خیلی بررسی کردم تا به این نتیجه رسیدم
توصیه میکنم که شما هم همین کار رو بکن .
راستی جامپر کلیر سیموس رو حتما چک کن .
روی پین پاور سوییچ چند ولت داری ؟

آخرین ویرایش:

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
اینا رو هم انجام بده :

هیت سینک روی چیپ ها رو در بیار و با دست روی چیپ ها دونه دونه فشار بیار و برد رو روشن کن . ببین کد تغییر میکنه یا نه .
اگر کد تغییر کرد و یا بعد از هر بار روشن کردن یه رقم کد متفاوت داره میده . شک نکن که چیپ خرابه .
شما اول کریستال ها رو بررسی کن . بهتره که حتما عوض کنی .
i/o رو باید یه بار قشنگ ریسولد کنی .
مشکل ریست شدن مداوم مادر بورد . بر میگرده به 3 قطعه :
پل جنوبی . i/O بایوس
شما ببین آی سی کلاک داغ میشه یا نه ؟
یه مادربورد همین مدل داشتم که ریسولد چیپ ها و تعویض i/O مشکلش حل شد .
ولی خیلی بررسی کردم تا به این نتیجه رسیدم
توصیه میکنم که شما هم همین کار رو بکن .
راستی جامپر کلیر سیموس رو حتما چک کن .
روی پین پاور سوییچ چند ولت داری ؟

این یه کار که میگم خیلی مهمه :
جک 4 پین CPU رو در بیار برد رو روشن کن ببین هنوز داره ریست میشه ویا کد ها ثابت هستند یا نه ؟

سلام دوست خوبم به نطرم اگه 4 پین خارج بشه مین برد کد نمیده جون سی پی یو از دور خارج میشه!ریست پیاپی هم مربوط به چیپ شمالیه بهتره سلامت چیپ شمالی تست بشه

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
ممنون که اشاره کردید دوست عزیز
اگه کسی اشکال نوشته های من رو بهم گوشزد کنه خوشحال هم میشم . در واقع منم مثل همه دارم یاد میگیرم و بنده هیچ گونه ادئایی هم ندارم و خاک پای تمام شما عزیزان هم هستیم که اینقدر دلسوزانه به به باقیه کمک میکیند

البته چون کار بر روی چیپ شمالی . کاری بس دشوار هست .و احتمال خرابی اون معمولا پایینه بهتره که قبل از دست زدن به چیپ ها همه ی اقدامات لازم از قبیل تست و تعویض خازن ها و ماسفت ها و آی سی LAN و ای سی صدا و غیره انجام بشه و بعد به سراغ چیپ ها و i/o بریم . واگر بعد انجام دادن تمام این کارها بازم جواب نداد بعد به سراغ چیپ ها میریم

آخرین ویرایش:
بالا