آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی لپ تاپ dell l502x

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
لپ تاپ مذکور به گفته مشتری تو زمان آپدیت بایوس تو ویندوز برق میره و از اون زمان لپ تاپ روشن نمیشه

من بایوس رو در آوردم بایوس زدم وقتی جازدم بازم مثل قبل بود

روی 8 تا پایه بایوس ولتاژ خیلی کمه در حد 0.6 و 0.7 روی ای او هیچ 5 ولتی نیست ولی 3.3 ولت داره

روی سوییچ هم ولتاژ 3.3 هست

ولی لپ تاپ سوییچ نمیشه

با نقشه مسیرشو چک کردم دیدم یه ولتاژ هست به اسم 3.3v_run این ولتاژ جاهایی که نقشه نوشته موجود نیست

دورو بر cpu هم هیچ ولتاژی نیست دوستان نظرشون برای پیگیری این اتفاق چیه ؟

حالا نقشه تو سایت هست ولی میزارم بعدا که دوستای گلم اساتید کمکم کنن

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست و همکار بزرگوار
اگر مشتری به درستی این موضوع را بیان کرده باشد پس ایراد مشخص است ولتاژ هم که درست است
شما باید از بایوسی استفاده کنید که از لپ تاپ کاملا سالم و مشابه و هم ورژن به صورت مستقیم از بایوس و با پروگرامر بک آپ گرفته شده باشد و مجددا آی سی را با پروگرامر پاک کنید و پروگرام کنید و به جهت نصب آی سی هم دقت کنید و پس از نصب آی سی با هویه نوک تیز پایه های آی سی بایوس را برای اطمینان لحیم کنید اما تمیز و با دقت کار کنید و در پابان حتما با اسپری خشک شستشو دهید و یک زمان کوتاه صبر کنید که رطوبت ناشی از اسپری برطرف شود و تست بگیرید به امید خدا حل میشود
موفق باشید

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
باید خدمت شما عرض کنم که مشتری ها معمولا دروغ میگویند و اصلا به حرفشان حساب نکن . بایوس پرونده . خودش دست کاریش کرده زده سوزوندش . بعد هم برای اینکه خرجش زیاد نشه اومده به شما همچین چیزی گفته .
شما چند نسخه بایوس روش بزن . بهترین کار اینه که حتما نسخه ی تست شده روش بزنی
آی سی بایوس رو خارج کن و آداپتور رو به لپ تاپ بزن نیازی نیست دکمه پاور رو بزنی. ببین بر روی پایه های جای آی سی بایوس ولتاژ 3.3 داری یا نه
با یه آداپتور دیگه تست کن
باطری بکاپ رو حتما عوض کن
آی سی بایوس و باطری بکاپ رو که خارج کردی . کلیر سیموس کن
چک کن ببین روی آی سی پاور و کانکتور باطری و قتی که آی سی بایوس روشه . ولتاژ داری یا نه .
اطراف چیپ ولتاژ 3.3 و 5 هست یانه . اطراف I/O هم همینطور .
فت های مدار cpu باید روی درین بعضی از این فت ها ولتاژ 19 باشه
یه عکس با کیفیت . با ولتاژهایی که کرفتی رو قرار بده تا راحت بشه عیب یابی کرد
موفق باشی

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
از دوستان و اساتید خواهش می کنم همزمان با راهنمائی در مورد مشکل دوستمون در مورد عنوان 3.3RUN هم توضیح بدن .این یعنی ولتاژی که بعد از روشن شدن سیستم باید رو قسمت مشخص شده باشه یا جزء ولتاژهایی هست که برای راه اندازی سیستم لازمه و باید در حالت استندبای رو مدار برقرار باشه یا چیزی غیر از اینها هست؟
با تشکر

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
دوست گلم واقعا ممنونم ان 3.3 run واقعا واسم جاس سواله همونطوری که گفتم i/o 5 ولتی نداره

بایوس هم که از مدار خارج میشه رو پایه هاش هیچ ولتاژی نیست در حد 6 یا 7 دهم ولتاژگیریم میکنم آخر هر مدار وصله به 3.3run که متاسفانه نمیدونم سورس این ولتاژ کجاست

از کجا میاد

کی باید باشه؟

شاید 10 بار بایوس رو پروگرام کردم

سوال اینجاست که اگه بایوس نباشه رو پایه vcc باید 3.3 باشه ولی نیست همین نشون میده مشکل از مدار دیگه ای هست

کل برد هیت نرم دادم همه فت هارو قلع مردگی ها رفع شد

ولی دور سی پی یو هم ولتاژ ندارم

یذره گیج شدم

رو چند تا فت ورودی ولتاژ دارم رو اکثر پایه های i/o ولتاژ دارم ولی 5 رو ندارم

دوستان باطری بک آپ 3 ولت داره مدارشم سالمه چک شد

اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

بعید میدونم الان مشکل بایوس باشه اول این ولتاژرو حل کنیم

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
دوستان اینم اون نقشه ها که میگفتم

اگه از جای دیگه هم نقشه میخواستید بگید حتما میزارم

پیوست‌ها

• 72 کیلوبایت بازدیدها: 156
  • 38.4 کیلوبایت بازدیدها: 153
  • 33.2 کیلوبایت بازدیدها: 149
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
یه سوال دیگه دارم این بیضی سبز که تو نقشه هست خیلی از جاهای نقشه دیده میشه اینا چیه؟

و اینکه پایه 8 بایوس ولتاژ 0.7 داره از کجا ولتاژشو پیگیری کنم؟

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
توی قسمت توضیحات نقشه نوشته شده که مربوط به چی هست
شما اگه روی بایوس ولتاژ نداری I/O رو بررسی کن ببین بایوس به کدام پایه ی I/O وصله . یا اصلا به i/o وصله یا به چیپ
شما طبق نقشه اگه مال همین لپتاپ باشه 2تا ایپیرام داری که یکی EC هست و کارش کنترل ولتاژهای مادربورد محافظت در مقابل شورتی و غیره هست . روی هر دو یه بایوس رایت کن
معمولا EC توی چیپ هست ولی بعضی از مادربورد ها یه ایپیرام EC جدا دارن . در واقع همون آی سی کنترلر مدار محافظ هست .
شما اگه روی بایوس ولتاژ 3.3 نداری ببین به چیپ وصله یا I/O و مستقیم برو سراغش که ایراد همونه . روی دکمه پاور ولتاژ داری یا نه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا