آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مادربرد elitegroup مدل 945pl - a ای سی شبکه ندارد و به اینترنت وصل نمیشه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
مشتری چقدر سریع برد بنده برای هر قطعه ای که ایراد سخت افزاری داشته باشد 1 هفته وقت میگیرم تا به کارهای دیگر هم برسم ولی به مشتری میگویم اگر زودتر آماده شد زنگ میزنم که اکثرا طی مدت 1 یا 2 روز بیشتر طول نمیکشه و حل میشود و زنگ میزنم بیاد تا تحویل دهم
در مجموع در زمینه کاری ما همیشه عیب یابی سخت و وقت گیر است زیرا هر روز مدل های جدید با تکنولوژی های جدید و با قطعات کم یاب جدید وارد بازار میشود و این خودش روند عیب یابی و تعمیر را طولانی میکند
درمورد این ایراد هم طبق تجربه ای که کسب کردم اینه که بعد از مطمئن شدن ایراد سخت افزاری ، اول سوکت را چک میکنم و شستشو میدهم و اگر حل نشد میرم دنبال قطعات Smd از پشت سوکت تا خود آی سی شبکه و اگر باز هم حل نشد آی سی را تعویض میکنم و اگر باز نشد سعی میکنم از کارت شبکه استفاده کنم
بنده مخالف سر سخت هیت دادن به چیپ هستم و این کار را در هر شرایطی رد میکنم چون تجربه نشان داده است که اگر با حرارت هیتر ردیف شود در اکثر اوقات دیر یا زود برگشت میخورد
هر کاری که بخواهد روی چیپ انجام شود بهتر است با BGA انجام شود
موفق باشید

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوستان ایراد این کیس هم از دی وی دی ویندوزش بود امروز اورد با یک دی وی دی دیگه تست کردم نصب شد
البته اینو باید اضافه کنم که ویندوز قبلی به روز بود ولی این ویندوز برای 2012 بود منم تنها کاری که کردم فقط کرکش کردم
تا 30 روزه نباشه و اپدیت خودکار رو از کار انداختم

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با درود مجدد
مشتری چقدر سریع برد بنده برای هر قطعه ای که ایراد سخت افزاری داشته باشد 1 هفته وقت میگیرم تا به کارهای دیگر هم برسم ولی به مشتری میگویم اگر زودتر آماده شد زنگ میزنم که اکثرا طی مدت 1 یا 2 روز بیشتر طول نمیکشه و حل میشود و زنگ میزنم بیاد تا تحویل دهم
در مجموع در زمینه کاری ما همیشه عیب یابی سخت و وقت گیر است زیرا هر روز مدل های جدید با تکنولوژی های جدید و با قطعات کم یاب جدید وارد بازار میشود و این خودش روند عیب یابی و تعمیر را طولانی میکند
درمورد این ایراد هم طبق تجربه ای که کسب کردم اینه که بعد از مطمئن شدن ایراد سخت افزاری ، اول سوکت را چک میکنم و شستشو میدهم و اگر حل نشد میرم دنبال قطعات Smd از پشت سوکت تا خود آی سی شبکه و اگر باز هم حل نشد آی سی را تعویض میکنم و اگر باز نشد سعی میکنم از کارت شبکه استفاده کنم
بنده مخالف سر سخت هیت دادن به چیپ هستم و این کار را در هر شرایطی رد میکنم چون تجربه نشان داده است که اگر با حرارت هیتر ردیف شود در اکثر اوقات دیر یا زود برگشت میخورد
هر کاری که بخواهد روی چیپ انجام شود بهتر است با BGA انجام شود
موفق باشید

با عرض پوزش از استاد محترم اقای امجدی

فرمایش شما متین ولی گاهی اوقات مشتریانی داشته ام که بسیار بد بین بوده و فکر میکنند چون کیس انها در یک محل غریبه است
نباید بیشتر از چند ساعت انجا بماند ان هم به خاطر اطلاعات داخل هارد جالب اینجاست که حتا به بردن هارد هم اکتفا نمیکنند وباید کل
کیس را باخود ببرند با تشکر

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
ببخشید اگر نظر اینجوری میدم ، میدونم شما استاد ما هستید و سابقه کار تو بازارتون بیشتره
ولی به نظر من اگر توی مغازتون به تنهایی کار کنید ، کسی که وارد میشه 80% اعتماد میکنه
ولی اگر 3-4 نفر با هم یک جا کار کنید یا دوستتون پیشتون باشه سمت مغازه دار ، اعتماد به زیر 40% میرسه
البته این زمانی هست که کسی اولین بار به مغازه شما مراجعه میکنه

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با عرض پوزش از استاد محترم اقای امجدی

فرمایش شما متین ولی گاهی اوقات مشتریانی داشته ام که بسیار بد بین بوده و فکر میکنند چون کیس انها در یک محل غریبه است
نباید بیشتر از چند ساعت انجا بماند ان هم به خاطر اطلاعات داخل هارد جالب اینجاست که حتا به بردن هارد هم اکتفا نمیکنند وباید کل
کیس را باخود ببرند با تشکر
درسته،اینطور مشتریا کم نیستن،من خودم به محض اینکه مشتری اینطوری صحبت میکنه،خیلی مودبانه ازش میخوام سیستم رو جایی ببره که بهش اطمینان داره و بهش توصیه میکنم اول به صاحب اون جایی که میبره اطمینان پیدا کنه وبعد از اینکه سیستم رو تحویل داد و اطمینان کرد دیگه به این موضوع فکر نکنه،چون هم خودش رو ناراحت و اذیت میکنه هم اون همکارمون رو! درنهایت هم بعضی هاشون سیستم رو میزارن و بعضی ها هم با خودشون میبرن!! امان از دست این روزگار! :(

بالا