آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اتصال کوتاه در پاور Green مدل GP250

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ehsantk762

کاربر
2014-07-26
8
19
پاسخ : اتصال کوتاه در پاور کامپیوتر

داداش واسه فن هات که درست نچرخه روغن کاری کن داخلش رو یا فن رو عوض کن
دیگه پاور تو سالمه و خوب ولتاژ میده

تست کردم نشد اخه ولتاژ دو سر فن 12 نیست جای استاندارد خودشم وصل ولی ولتاژ 5 هستش و فن با 12 کار میکنه.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط ehsantk762

سلام خیلی ممنون از اینکه من رو راهنمایی میکنید واقعا متشکرم تمام کارهایی رو که گفتین رو انجام دادم قبل از اینمشکل من خازن های سوخته رو عوض کردم الان دوباره به برق زدم فن میچرخه ولی با سرعت خیلی کم ولتاژ های خروجیم از این قرارن :
بنفش 5.08
قرمز 5.1
نارنجی 3.35
زرد 12.2

سئوال :
[hide]
آیا فقط خازنهای باد کرده را عوض کردی ؟
خازنهای نو که گذاشتی از نوع مرغوب تهیه کردی؟
بقیه خازنها که ظاهری سالم دارند چک کردی؟
[/hide]

آخرین ویرایش:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان

شما اصلا نترس . با این ولتاژهایی که داره امکان نداره که کامپیوترت بسوزه .
پاور فقط و فقط زیر بار که میره خودشو نشون میده . اگه وصل کردی و دیدی تصویر داد که یعنی سالمه و فن رو هم بزن به سیم زرد 12 ولتی و تمام .
اگه زدی دیدی پاور صدای هیس میاد ازش که یعنی ترانزیستورها مشکل دارن و افت ولتاژ داری.
اگه دیدی سیستم تصویر داره ولی ری استارت میشه . یعنی خازن ها و یا سلف ها مشکل دارن . و افت و یا نوسان ولتاژ داری
بهترین راه تست هم استفاده از دیباگر (تستر) مخصوص پاوره که با کد دادن ناحیه ی عیب رو مشخص میکنه .
خیلی ساده هست . اینقدر لقمه را دور سر خود نپیچونید و برای یه پاور معما درست نکنید دوست عزیز . شما باید خودت تست های رایجی که همکاران محترم گفتن رو انجام بدید و نتیجه را با جزعیات کامل اعلام کنید تا سریع جواب بگیرید . شما با این کار داری همه را گیج میکنید و آخر کار هم یک نتیجه ی درست و حسابی نمیگیری
هدف کمک به شماست ولی اگر خودتان نتوانید مشکل را درست بیان کنید . مشکل حل نخواهد شد .
جزوه آموزش تعمیرات پاور هم توی سایت موجوده . شما اون رو حتما مطالعه کن
موفق باشی

آخرین ویرایش:

ehsantk762

کاربر
2014-07-26
8
19

سلام به تمامی اساتید خوبم که یک راهنماییشون بهتر از صد جلسه درس یه استاد دانشگاه هستش پاور درست شد دو سر فن هم 12 ولت شد مشکل دو تا خازن دیگه بود که باد نکرده بودن ولی با تحقیقاتی که در باره تست خازن انجام دادم و خازن های مدار رو تست کردم دو تاش مشکوک بود که با تعویض اونا فن هم درست شد از شما خیلی ممنونم از راهنمایی که به من کردین و ببخشید اگه من با بی سوادیم شما رو ازار دادم فقط من یک سوال دیگه هم دارم من فقط یک اهمتر دیجیتال دارم که تست ظرفیت خازنشم تا 200 میکرو هستش که خیلی کم من دقیقا با این وسیله چطور میتونم خرابی یا سالمی خازن رو بفهمم حالا روی مدارم باشه که چه بهتر و یک سوال دیگه این که الان پاور سالم هستش ولی ایا اینکه سیم قرمز و نارنجی و مشکی باهم تو تست بوق دستگاه بوق میزنه طبیعی هستش یا نه ممنون میشم اگر اساتید راهنماییم کنن.

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران

با درود
و با سپاس از اینکه نتیجه را اعلام کردید
بهترین کار اینه که یک خازن سنج تخصصی بخرید کار و رشته شما این است یواش یواش باید امکاناتتان را افزایش دهید با پیشرفت و تغییرات دنیای الکنرونیک ، ایزار و علم بروز حرف اول را میزند
نکته : بهتره خازن های مشکوک در خارج از مدار چک و تست شود تا خطایی رخ ندهد و قبل از تست خازن قبلش حتما دشارژ شود
موفق باشید

محمد احدی

کاربر
2012-11-04
6
0
سلام همیشه پاور رو در حالتی که بش بار وصله تست کنید متلا یک سی دی رام معمولا دوره فن بسته به جریان کشیده شده بالا و پایین میره در حالت بی باری حتی در بعضی مدل ها ولتاز سیم زرد افته دو ولتی داره و ادم رو به اشتباه میندازه

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
سلام
من یه پاور گرین مدل GP250A دارم که ایسیش 2005Z هست اگه میشه دیتاشیت ایسی و شماتیک مدار پاورو قرار بدید چون میخوام خودم تو مدارش تغییر بدم و ولتاژشو از 0تا30 ولت 0تا10 امپر کنم . و یه چیز دیگه من پاورو تست کردم ولتاژش درستن حتی وقتی جریان میکشم ولی در حالت عادی یه صدای هیس تقریبا زیاد میده وقتیم جریان میکشم همون صدا مثل اینکه زیر تر میشه مشکل داره یا نه اگه مشکل داره چی کار کنم درست شه ؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

خیلی از پاوره شماتیکش نایاب است
لذا بهتر است عکسهای با کیفیت و باقطعات خوانا از زیر و روی برد آن قرار بدی و کارهایی که کردی روش علامتگذاری کن تا بهتر ارزیابی گردد
و در یک تاپیک جداگانه بزنی چون اینجا مربوط به مطلب شما نیست

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
سلام
من یه پاور گرین مدل GP250A دارم که ایسیش 2005Z هست اگه میشه دیتاشیت ایسی و شماتیک مدار پاورو قرار بدید چون میخوام خودم تو مدارش تغییر بدم و ولتاژشو از 0تا30 ولت 0تا10 امپر کنم . و یه چیز دیگه من پاورو تست کردم ولتاژش درستن حتی وقتی جریان میکشم ولی در حالت عادی یه صدای هیس تقریبا زیاد میده وقتیم جریان میکشم همون صدا مثل اینکه زیر تر میشه مشکل داره یا نه اگه مشکل داره چی کار کنم درست شه ؟
با تشکر

لطفا تاپیک برای سوالتون ایجاد کنید و از ارسال در تاپیک سایر کاربران خوداری کنید.
تاپیک قفل میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا