آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اتصال کوتاه در پاور Green مدل GP250

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ehsantk762

کاربر
2014-07-26
8
19
سلام من دانشجو الکترونیک هستم که یک پاور رو دارم تعمیر میکنم که تو قسمت دوازده وقتی دیود ها رو تست کردم دیدم خرابه وقتی در اوردم دیدم سالمن و جای دید ها اتصال کوتاه شده پورت ها هم منفی ها و مثبت ها به هم راه میدن تو تست بوق اهمتر بوق میزنه از اساتید خواهش میکنم به من کمک کنن یکسری خازن هم سوخته بود که تعویض کردم ولی درست نشد

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
پاسخ : اتصال کوتاه در پاور کامپیوتر

رنگ قرمز و نارنجی و مشکی وقتی تست بوق میگیرم مولتی متر بوق میزنه فکر نکم فن مشکلی داشته باشه ولی بازم با یه فن دیگه تست کردم اروم چرخید.
درود
شما چرا کلید کردید به اینکه برخی جاها شورتی داره یا تست بازر بوق میزنه ؟؟؟؟!!!! هدفتان چیست ؟
چنانچه پاور شورتی یا اتصالی کوتاه داشته باشه پاور یا خاموش میشه یا ولتاژهای خروجی نا متعادل میشوند و در برخی اوقات نیز سر و صداهای عجیب و غریب از داخل پاور به گوش میرسه - ولتازهای خروجی که فرمودید نرمال است - اصلا شما نفرمودید که با این پاور سیستم تصویر میده یا نه ؟
ولتاژ اصلی ترین سیم را نفرمودید (سیم خاکستری Power Good) که
عملکرد صحیح پاور را بر عهده دارد و چنانچه این سیم ولتاژ نداشته باشد به هیچ عنوان مادربرد تصویر نمی دهد
نکته دیگر در خصوص فن است ! فرمودید دو سر 5 ولت دارد !!!! امکان ندارد دو طرف 5 ولت داشته باشد - گراند را از سیم خروجی مشکی لحاظ کنید
ضمن اینکه شما میتوانید فن را از سیم دیگری بگیرید معمولا فن های موجود در پاور 12 ولت هستند زمانیکه 5 ولت به آن داده شود طبیعی است که آرام بچرخد لذا بررسی کنید ولتاژ فن 12 است یا 5 ؟؟؟ چنانچه 12 ولت بود از سیم زرد بگیرید
نتایج فوق را اطلاع رسانی کنید
سپاس

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان

دوست عزیزم سلام دوباره
با با نظر استادم اقای SkyCity موافقم شما هم بهتر یکبار توضیح بدید که چگونه ولتاژ گیری میکتید تا ببینیم اصلا درست ولتاژ گیری میکنید یا نه ؟
دوم اینکه کارهایی رو که قبل از زدن تایپیک انجام دادید رو میشه مفصل توضیح بدید چون اینجور که شما فرمودید یا پاور نباید کار کنه یا اگر کار میکنه نباید درست ولتاژ داشته باشه
سوم اینکه وقتی اساتید عزیز برای شما وقت میگذارند بهترین راهنمایی وقتی است که شما تایپیکتان را درست و با توضیحات خوب تشریح کنید نه با عجله و سرسری بهترین کمک هم خودتی اگر درست مشکل ترو بگی درست جواب میگیری
ناراحت نشو اینا برای خودت بود تا بهتر راهنمایی بگیری
موفق باشی

ehsantk762

کاربر
2014-07-26
8
19

ببخشید میدونم اشکال از منه فکر کنم به خاطر علم پایینمه اگر اطلاعاتم ناقص بزارید روی کم تجربگیم به هر حال ببخشید من ولتاز خاکستری رو گرفتم 5.1 بود سفید هم 4.8 سیم مشکی فن رو مستقیم وصل کردم به منفی برد دور رفت بالا ولی وقتی به جای استانداردش وصل میکنم دورش میاد پایین در جواب استاد عزیز دیگم هم من ولتاژ ها رو به این صورت میگیرم که پراپ قرمز رو به سیم های رنگی و مشکی رو به مشکی میزنم و ولتاز رو میگیرم این پاور رو هم از قسمت 220 از ترانزیستور هاش شروع کردم به تست تا 12 و خازن های بادکردش رو هم عوض کردم تا الان که در خدمت شما هستم و فکر میکنم اگر بی خیال شورت ها بشم مشکل فقط دور فن باشه اگر اشتباه نکنم اگرم به شورت هاا توجه دارم به خاطر اینه که یه پاور سالم دارم که تو تست بوق هیچ بوقی نمیزنه باز از راهنماییاتون ممنونم

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان

ببخشید میدونم اشکال از منه فکر کنم به خاطر علم پایینمه اگر اطلاعاتم ناقص بزارید روی کم تجربگیم به هر حال ببخشید من ولتاز خاکستری رو گرفتم 5.1 بود سفید هم 4.8 سیم مشکی فن رو مستقیم وصل کردم به منفی برد دور رفت بالا ولی وقتی به جای استانداردش وصل میکنم دورش میاد پایین در جواب استاد عزیز دیگم هم من ولتاژ ها رو به این صورت میگیرم که پراپ قرمز رو به سیم های رنگی و مشکی رو به مشکی میزنم و ولتاز رو میگیرم این پاور رو هم از قسمت 220 از ترانزیستور هاش شروع کردم به تست تا 12 و خازن های بادکردش رو هم عوض کردم تا الان که در خدمت شما هستم و فکر میکنم اگر بی خیال شورت ها بشم مشکل فقط دور فن باشه اگر اشتباه نکنم اگرم به شورت هاا توجه دارم به خاطر اینه که یه پاور سالم دارم که تو تست بوق هیچ بوقی نمیزنه باز از راهنماییاتون ممنونم

دوست عزیزم شرمنده
اگه یک توضیح هم در مورد تصویر داشتن یا نداشتن بدی بد نیست همینطور واسه چی این پاور رو باز کردی
دوم اینکه پراب هارو درست وصل میکنی ولی ایا روی ولتمترت هم درست وصل کردی یا رنجی که با اون ولت رو میگیری چی هست
ممنون میشم اینم جواب بدی

ehsantk762

کاربر
2014-07-26
8
19

راستش در مورد تصویر نمیتونم نظر بدم چون تنها راه تستش وصل کردن به کامپیوتر خودمه که اونم میترسم برای کامپیوترم مشکلی پیشبیاره هدفمم ار این تعمیر کسب تجربس و بیرون اومدن از یکنواختی تدریس کتابی دانشگاه من علاقه زیادی تو کارای عملی دارم کارمم با امپیلی فایر ماشین شروع کردم مفتی تعمیر میکردم خوبم پیشرفت کردم حالا دارم رو پاور کامپیوتر کار میکنم تا الان که خدمت شما هستم پراپ ها رم بله رنج رو درست میگیرم تو رنج 20 ولت .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

باسلام
ضمن خسته نباشید زحمتهای همکاران گرامی، شما حتما عکسهای باکیفیت و روشن از زیر و روی برد مدار چاپی و برچسب مشخصات و مدل پاور و سیمهای آن قرار بده و کارهایی که کردی روی آن علامتگذاری کن
ضمنا شما چون وی آی پی نیستی در تاپیکت این قابلیت وجود ندارد که عکس آپلود کنی لذا شما باید از سایتهای آپلود سنتر مجانی استفاده کنی
آدرس آپلود سنتر :
[hide][/hide]

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426

داداش واسه فن هات که درست نچرخه روغن کاری کن داخلش رو یا فن رو عوض کن
دیگه پاور تو سالمه و خوب ولتاژ میده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا