آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل روشن نشدن و ۸ بار چشمک زدن چراغ باطری لپ تاپ HP elitebook 8440P

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام دوست عزیز،
این ایراد اکثرا به خاطر بایوسه،شما دو راه پیش رو دارید:
1- راه سخت ترش اینه که آی سی بایوس رو پروگرم کنید
2-راه آسونترش هم اینه که شارژر و باطری رو جدا کنید و کلید پاور رو بین 20 تا 40 ثانیه نگه دارید و بعد سیستم رو بدون باطری و فقط با شارژر روشن کنید،بعد از بالا اومدن ویندوز اونو خاموش کنید و حالا میتونید باطری رو هم بزارید.
موفق باشید

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام

ممنونم که جواب دادید . بنده بایوس رو کلا خارج کردم و گذاشتم تو پروگرامر و بکاپ هم گرفتم . کارش از clear cmos گذشته . نسخه بایوس 8 مگ هست . هر چی گشتم . نتونستم پیدا کتم.
ممنون میشم یکی قرار بده تا کار ما راه بیافته

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راه حل های سایت HP چشمک زدن با این تعداد می تونه از ایراد در جک شارژر یا بایوس باشه و یا اینکه یک رم جدید به سیستم اضافه شده و کاملا داخل اسلات جا نگرفته باشه .البته با توجه به فرمایشات شما در مورد وجود ولتاژها روی مدار ،معیوب بودن جک منتفی هست و می مونه بایوس و رم.رم ها رو جدا و یکی یکی امتحان کنید و در صورت امکان بایوس رو آپدیت کنید .در ضمن این حالت چشمک زدن در هر دو حالت استفاده از باتری و شارژر رخ می دهد ؟
منتظر اعلام نتیجه

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
یکی از همکارها زحمت باز کردنشو کشیده و دیده کارش نیست . آورده برای من . باطری بهم نداده که تست کنم . فردا میگم بیاره . ولی خودش میگفت که با باطری هم این مشکل رو داره . 3 تا رم DDR3 سالم روش تست کردم . جواب نداد. حدس خودم والبته عاقلانه ترین کار ممکن ایته که اول روش بایوس بزنم . بعد برم سراغ مدار و غیره . ولی هر جا گشتم گیرم م نیومد . موندم والا چیکار کنم!

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
یه بایوس 8 مگی واستون پیدا کردم،فقط خودم تستش نکردم،از فرومی که دانلود کردم میگن کار کرده،واسه همین اینجا آپ میکنم،شما زحمت تستشو بکشید واگه سالم بود تو بخش مربوطه آپ کنید

پیوست‌ها

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
بابا خیلی مردی بخدا دمت گرم. فردا حتما تستش میکنم . خدا کته جواب بده

یه لپتاپ acer aspire E1-570g هم دارم که لنگ بایوس 8 مگی هست . باطری که وصل میکنم چراغ شارژ روشن میشه و کامل باطری رو فول میکنه ولی پاور نمیشه . آی سی بایوس هم کلا خرابه . تو پروگرامر میزنه خالی و بدون برنامه .
این یکی هم پیدا کنی ما دیگه خاک پاتیم کلا

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
قربان شما دوست عزیز،خواهش میکنم، این حرفارو بزنی آبمون تو یه جوب نمیره ها! همون کلید تشکر کافیه عزیز (زیادی هم هست تازه!! :) )
چشم اونم یه سرچی بزنم ببینم چیزی پیدا میکنم،فقط نمیدونم تو این تاپیک آپ کردن عیبی نداره؟ مدیران محترم ناراحت نشن.ببینم تو پیام خصوصی اگه میشد فایلی رو آپ کرد که اونجا میفرستم براتون.فقط اگه سالم و درست بود تو قسمت مربوطه زحمت آپ کردنشو بکشید.
موفق باشید

بالا