آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تصویر ( خطوط رنگی - حروف درهم ریخته )کارت گرافیک ( GV-R467ZL -1GI ( GIGABYTE

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام خدمت همه اساتید محترم
کارت گرافیک GIGABYTE GV-R467ZL - 1GI وقتی روی سیستم میگذاریم ، مادربرد بوق سلامت را میزند . تصویر هم می آید ولی به صورت زیر .
خطوط رنگی و حروف در هم ریخته .
از لحاظ فیزیکی مشکلی نیست . برد شستشو داده شده . چیپ هم چند بار هیت داده شده به مقدار لازم .
ولی هیچ فرقی نکرده . در ضمن 3 تا از اس ام دی های روی چیپ کنده شده بود که از لحاظ ظاهری 3 تا از قطعه ای برداشتم گذاشتم روی چیپ . چون نمیشد بفهمیم اس ام دی مقاومت یا خازن ، مقدارش چقدر است .
چه بعد از قرار دادن اس ام دی ها و چه قبل تصویر همین طور است .

20140727_130133.jpg

20140727_130306.jpg

20140727_130316.jpg20140727_130316.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

pasarggad

کاربر
2014-08-29
1
2
من هم همین مشکل رو دارم با zotac 9600 gt اما مقدار بهم ریختگی رهنگها خیلی کمتر هست.در ضمن ویندوز هم ب هیچ عنوان بوت نمیشه اساتید لطفا راهنمایی کنید.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به اینکه کارت از نظر ظاهری مشکلی نداره و هیت و شستشو هم داده اید ،بایوس رو هم پروگرام کرده و تست کنید .فت ها رو تست کنید.کریستال رو تعویض کنید .شماره چیپ رو اعلام کنید و همچنین عکس با کیفیت از چیپ بذارید و قطعات کنده شده روی چیپ رو هم مشخص کنید .موقع روشن کردن سیستم با دست روی چیپ فشار اورده و نتیجه رو اعلام کنید .
موفق باشید .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
[hide]دوستان عزیز ابتدا راحترین کار اینه که شما از خروچی dviتصویر بگیرید و ببینید چگونه است؟
دیباگر را بذارید و کد را حضور ذهن داشته باشید و دوباره خاموش کنید و چیپ رو فشار بدین و استارت کنید ببینید کد دیباگر تغییر میکنه یا نه؟
آی سی بافر را هم به همین شکل یکی یکی فشار و روشن کنید ببینید کد دیباگر و تصویر تغییری ایجاد میشه یا نه؟ با این روش رم های زیادی تعمیر کردم که مشکل تصویر داشت.نتیجه رو اعلام کنین(فقط چیپ رو چیپسش نکرده باشین)
[/hide]

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست من و با اجازه اساتید

ببینید دوست من اول قبل از هر کاری سیستم رو ریستارت کنید اگه جای حروف تغییر نکرد ایراد از چیپ هست
اما اگر تغییر کرد ایراد از بافر میباشد
در ضمن هیت دادن به چیپ با خمیر فلاکسی بود یا نه بدون خمیر اگه با خمیر فلاکسی این کار رو کردی
ممکن هست زیر چیپ خمیر مانده باشد و به محض روشن نمودن و گرم شدن چیپ خمیر ذوب شده و اتصالی بین
پایه ها بر قرار کند .
و اما نظر بعدی این هست که سعی کنید مشابه گرافیک را پیدا کنید چون گرافیکی داشتم که تصویر نداشت
بعد از دقت فراوان فهمیدم یک خازن اس ام دی نزدیک چیپ کنده شده با زدن خازن در سر جایش تصویر بالا
امد
موفق باشید

بالا