آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عمل نکردن تعدادی از حروف در لپ تاپ

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوستان سوال بنده این است که زمانی که یکی دوتااز حروف روی کیبرد عمل نکند چه عملی برای احیای مجدد آن است،روش ها یا ترفندهایی که قبل از تعویض کیبرد انجام بدیم چیست؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
با درود
غفور عزیز
این احتمال هست که کیبورد لپ تاپ مذکور مشکل پیدا کرده باشه
اگه می تونید یه سی دی راه اندار DOS بذارید و لپ تاپ را باهاش راه اندازی کنید
و ببینید اونجا وضعیتش همینطوره
ضمن اینکه در برخی موارد ممکنه اتصال زیرش خراب شده باشه
در آخر با یک کیبور usb تست بگیرید و نتیجه را هم اعلام کنید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست گرامی من ابتدا از ویندوز مطمئن میشم , با کی بورد مجازی ویندوز تست میکنم اگه مشکل داشت ویندوز رو عوض می کنم و در غیر اینصورت طیق فرمایشات استاد عزیز
A.R.T پیش میروم

موفق باشید

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
با تشکر زا راهنمایی جناب A.R.T همکاران عزیز
لپ تاپ فوق اقداماتی را که گفته قبلا انجام شد و اطمینان از خراب بودن خود کیبرد لپ تاپ هستش
منظور بنده هم این بود که حروف هایی که کار نمیکنند(که دوسه بیشتر نیستند)مثا کیبرد پی سی که در این جور از ماژیک کاربنی استفاده میکنیم و یا پستونک زیرش رو تمیز یا تعویض میکنیم و اصولا برطرف میشود واسه لپ تاپ هم چنین روش های خاصی دارد یا نه؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود و با اجازه از استادان و همکاران بزرگوار
دوست گرامی موضوعی که بنده در مورد کیبورد های لپ تاپ تجربه کردم اینکه پس از مشخص شدن خراب بودن کیبورد لپ تاپ ، بهترین کار تعویض آن است
زیرا در صورت تعمیر و ... احتمال برگشتش زیاده و اعتبار کاری را خراب میکند
تازه تعویضش هم سود بیشتری دارد سود کیبرد + اجرت نصب . تازه یک کیبرد هم براتون میمونه برای تست لپ تاپ های مشابه دیگر . و از همه مهم تر اعتبارتون زیر سوال نمیرود .
فقط قبل از تعویض کیبرد فلتش را با اسپری خشک شستشو دهید و تست بگیرید اگر جواب نداد تعویض کنید
موفق باشید

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
با تشکر از جناب امجدی عزیز بابت راهنمییتون یه دنیا سپاس
با عرض پوزش که این سوال رو اینجا مطرح میکنم میخواستم بدونم قیمت کیبرد لپ تاپ تو چه رنج قیمتی میباشد ؟لپ تاپ فوق dell 500 فکر کنم بود ؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
یا درود مجدد
قیمت کیبورد لپ تاپ ها معمولا از 50 تا 80 هزار تومان متغییر است اگر آدرس دارید که چه بهتر اگر هم ندارید در خصوصی اعلام کنید تا آدرس بدهم . بنده دو بار از آنجا خرید کردم راضی بودم البته اگر دوستان جای بهتری و با قیمت بهتری سراغ دارند لطفا به بنده پیام دهند
موفق باشید

بالا