آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: چند سئوال درموردماشین bga مدل zm-r380

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام به دوستان
من چندتا سوال داشتم
یک- فاصله برد تا المنت پایینی ماشین bga چند سانتیمتر است
دو- سنسور المنت پایینیکجا قار داره فاصله آن تا المنت چقدر است (منظورم نه سنسوری است که جلوی دستگاه است این سنسور مال هیتر بالایی است
سلام ويرايش من بعد تکرارشود تاپيک حذف مي شود موفق باشيد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
پاسخ : بچه هایی که ماشین bga دارند جواب بدهند

دوست خوبم
در صورت امکان سوال و منظورتون رو واضح تر بنویسید .اگه منظورتون از المنت پائینی ،همون پری هیتر کفی هست که ثابته و قابل تغییر نیست .یعنی وقتی شما برد رو با گیره ها می بندین هیچ کدوم از اینها یعنی برد و پری هیتر قابلیت حرکت عمودی ندارن.اگه منظورتون گان پائین هست که در فاصله نیم سانتیمتری تنظیم می شه .شما مدل دستگاهی که استفاده می کنید رو بنویسید تا زودتر به جواب برسید .

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان

سلام

دوستمون درست میگه . 100 نوع bga ماشین هست . از نیمه اتومات تا فول اتومات . شما منظورت چه مدلیه ؟

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا

منظورم ماشین bga که دو کاره یعنی پری هیتر و هیتر بالا منظورم است نه آن مدلی که سه کاره که هیتر در وسط آن است منظورم مدلی مثل zm-r380 است بعد می دونم که پری هیتر ثابت است من می خواهم بدانم موقعی که برد روی پری هیتر قرار دارد با گیرها فاصله برد تا المنت های سرامیکی سیاه رنگ چند سانت است
و سنسور آن کجا قرار دارد فاصله آن با المنت سیاه چقدر است (توجه داشته باشید که منظور من سنسور جلوی دستگاه نیست که رو برد قرار میدهید)من این اطلاعات را برای یه کاری می خواستم
متشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
بهتر بود هم عنوان رو عوض می کردید و هم سئوالتون رو.بنظرم شما برای ساختن یک دستگاه BGA نیاز به دونستن فاصله های استاندارد دارید .منتهی شما خودتون باید با سعی و خطا این فاصله ها رو به دست بیارید .اگه قرار باشه همون پری هیتر ها رو بگیرید بنظرم خیلی بالا درمیاد .در مورد سنسور هم فکر می کنم یکی از سنسور ها دقیقا چسبیده به پری هیتر و اون یکی داخل گان بالا ( مثل سنسور هیتر که بالای المنت و نوک هیتر هست ) که دقیقا دمای خروجی رو نشون می ده و اینطوری روی خروجی دما کنترل دارید .البته نظر اساتید هم مهمه و با جمع بندی کلیه نظرات می تونید به یه نتیجه عملی برسید .
موفق باشید .

بالا