آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لپ تاپ hp pavilion tx 1000 چند ثانیه بعد از استارت خاموش میشود

ehsantk762

کاربر
2014-07-26
8
19
سلام اقای امجدی من تازه وارد سایت خوبتون شدم یه سوال داشتم نتونستم پیدا کنم من دانشجو الکترونیک هستم که شروع به تعمیرات پاور کامپیوتر کردم دیدم شما تجربتون زیاده گفتم از شما بپرسم نمیدونم اینجا درست بپرسم یا نه اخه خیلی اشنا نیستم با اینجور سایت ها یک پاور هست که تو قسمت 12 ولتش دیود های قدرت روی مدار به هم راه میدن ولی بیرون مدار تست کردم سالم بودن ترانزیستور های ماسفتش هم سالمن نمیدونم ایرادش کجاس خواهش میکنم کمکم کنید ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود

خوش آمدید . شما لطف دارید

دیود که سالمه - ولی باید مشکل را دقیق تر بیان کنید
اگر میخواهید کامل تر بررسی شود بهتر است در لینک زیر تاپیک بزنید

البته در لینک زیر دنیایی از اطلاعات در این زمینه وجود دارد

http://www.irantk.ir/f147/

البته برای اینکه راحتتر تاپیک بزنید و دسترسیتون به بخش های مختلف راحتتر باشد قسمت قوانین سایت را هم مطالعه فرمایید

قوانین سایت | Forum Rules

موفق باشید

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سپاس
من جایی رو سراغ ندارم اگه بخوام در موارد این چنینی ای سی تهیه کنم؟ کجا رو معرفی میکنین؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شماره آی سی که تو عکس مشخص کردم رو بنویسید .احتمال زیاد همین باید آی سی بایوس باشه و شماره اش 39LF080 که یه آی سی فلش 8Mbit هست .برای تهیه قطعه هم بعد از مشخص شدن شماره می توان قطعه رو گیر آورد.منتظر اعلام نتیجه
IMG_0302.jpg

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
ممنون از لینک مفیدی که گذاشتین .شما همین آی سی رو پروگرام کنید .احتمال خرابی این سری از آی سی ها کمه .اگه هم خود قطعه معیوب باشه فک کنم به راحتی گیر بیاد ،البته با توجه به شماتیک و همچنین وجود داشتن جای پایه های آی سی بایوس از نوع PLCC32 در صورت مشکل در تهیه این مدل می تونید از آی سی به شماره SST39VF040 هم استفاده کنید .برای پروگرام آی سی 40 پین اگه از پروگرامر TNM مدل 2000 استفاده می کنید باید کفی 40 پین به شماره TSOP5 رو برای زیف 48 داشته باشید و اگه از مدل 5000 استفاده می کنید با همون زیف 48 خودش که روی کفی شماره 548T2 هست می تونید پروگرام کنید .شماتیک لپ تاپ رو هم براتون آپلود می کنم .
موفق باشید .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
تشکر از راهنمایی اساتید محترم.
ببخشید که دیر اعلام نتیجه میکنم
بعداز راهنمایی دوستان بزرگوار و مشورت با یکی از دوستانم که ایشون هم مثل اساتید بزرگوتر این انجمن تجربیات زیادی داره چیپ گرافیک رو حرارت دادم. البته قبلش با مشتری اتمام حجت کردم که ممکنه وضع خرابتر بشه . اینو هم گفتم که ممکنه با وضعی که دستگاه داره مدت خیلی کمی کار کنه ( بهش گفتم در صورت راه افتادن من یک هفته بیشتر ضمانت نمیکنم که کار کنه)
خوشبختانه بعداز هیت دادن به چیپ راه افتاد و فعلا که داره کار میکنه ( مشتری ما لپ تاپ رو گذاشته تو بنگاه املاک و بیشتر وقتها روشنه و باهاش فیلم میبینه. نامرد همش فیلم خاک برسری نگاه میکنه ولی سیستمش همینجوری مثل تراکتور داره کار میکنه....... فعلا البته)

بالا