آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست مدار فرستنده در محدوده فرکانسی 1تا 2 گیگاهرتز

ali4258

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-12
89
190
با سلام
اقای رجبی عزیز و دیگر دوستان عزیز در صورت امکان و موجود بودن نقشه مدار فرستنده ای ساده ای در محدوده فرکانسی 950 مگاهرتز تا 2250 گیگاهرتز حالا بیشتر یا کمتر محبت کنید در اینجا قرار دهید.
با تشکر فراوان

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام
اقای رجبی عزیز و دیگر دوستان عزیز در صورت امکان و موجود بودن نقشه مدار فرستنده ای ساده ای در محدوده فرکانسی 950 مگاهرتز تا 2250 گیگاهرتز حالا بیشتر یا کمتر محبت کنید در اینجا قرار دهید.
با تشکر فراوان
با سلام خدمت شما .حتما میدانید که ساخت فرستنده های فرکانس بالا بسیار مشکل تر از فرستنده های آماتوری میباشد.
درثانی یافتن قطعات آن برای این رنج فرکانسی حتی در تهران هم مشکل خواهد بود.و ثالثا توان زیادی عاید شما نخواهد شد. با توجه به رنج درخواستی بنده فکر میکنم برای امور ******* میخواهید استفاه کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nsahzabi

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
پاسخ درخواست مدار فرستنده در محدوده فرکانسی 1تا 2 گیگاهرتز
با سلام :
دوست عزيز اولش همونطور كه دوست مديرمون بيان كردند كار با اين مدارات تجربه ئ تبحر كافي نياز دارد ولي با توجه به قطعات يكپارچه كه اخيرا در اين فركانس ها توليد ميشه كار را اسانتر كرده اند ولي متاسفانه شما در درخواست خود نفرموديد كه كاربرد تان چيست ايا ارسال صدا و تصوير و فيل و .....و توان وقدرت و.... بايد اشاره كنيد تا نسبت به درخواست شما مدارش را بزارم براي مثال كار در فركانس محدوده يك گيگا اي سي يك پارچه شماره ADF7012
ايده خوبي براي شما خواهد بود :
ميتونيد از لينك زير اطلاعات كاملي را بگيريد :
http://www.analog.com/en/rfif-components/rfif-transceivers/adf7012/products/product.html
به هر حال در خواست خود را تكميل كنيد تا در خدمت باشم .
با تشكر .
موفق باشيد .

ali4258

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-12
89
190
با سلام
من بیشتر به نقشه یک فرستنده کوچک نیاز دارم که بتواند در این محدوده فرکانسی کار کند. بنظرم طراحی و ساخت مداری با یک ترانزسیتور فرکانس بالا و مقداری قطعات و برد مدارچاپی دقیق نباید کار مشکلی باشد قدرتی معادل 50 تا 100 میلی وات هم کافی است فاقد طبقه تقویت rf هم باشد بهتر است چون درد سر ساز میشود.حتی الامکان دارای ورودی صدا و تصویر باشد بهتر است.
قطعات رو هم میشه از تیونر رسیور های قدیمی جفت جور کرد.
بسیار متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nsahzabi

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
با عرض سلام وخسته نباشید.دوست عزیزمن برای یک ارتباط ساده رادیویی زیرآبی مدت دوسال است که تحقیق میکنم.فهمیدم که باید ازرنج فرکانسی vlf درمحدوده 30کیلو هرتزاستفاده کنم .بخاطرنداشتن یک نقشه کاربردی برای فرستنده vlf مجبورشدم فرستنده ای با رنج فرکانسی lf بسازم (136khz ).اگربخواهم ازآنتن میله ای یادیپل استفاده کنم طولش خیلی زیاد میشه وآنتنهای لوپ همحداقل باید قطری معادل 2/2 مترداشته باشند.اولا آیا شما میتوانید یک مدار فرستنده 30khz کاربردی برایم بگذارید؟ ثانیا آیا آنتنهای مستقل ازفرکانس دراین مورد کاربرد دارند ؟و بطورکلی چه نوع آنتنی را بکارببرم که ازابعاد کوچکتری برخوردار باشه اگرمقداری تضعیف هم داشت مهم نیست چون قدرت فرستنده من بالاست (100 وات). منتظر جوابتان هستم با تشکر

بالا