آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کامل نبودن ظرفیت هارد Maxtor 160

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,326
2,978
هارد160 مکستور که مشکل برد داشت بعد از مدتی کار هنگ می کرد که با گرفتن هیت روی همه ای سی ها ی برد هارد مشکل حل شده اما کل هارد 150 گیگ هستش 10 گیگ عملا حذف شده موقع نصب ویندوز هم همین مقدار رو نشون می دهد الان چه باید انجام بدم ؟ ممنون

پیوست‌ها

• 76.9 کیلوبایت بازدیدها: 77
آخرین ویرایش:

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
پاسخ : کامل نبودن ظرفیت هارد

سلام
با نرم افزار hdat2 دستور uncut رواجرا کنین ظزفیت هارد رو بر میگردونه یه ظرفیت اصلی

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,326
2,978
نرم افزار رو اجرا کردم دستور uncut رو اجرا کردم نشد فکر کنم دستور فوق ذکر اشکال دارد لطفا بیشتر توضیح بفرمایید ممنون

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
دستور فوق زمانیکه بنا به هر دلیلی حجم هارد شما کمتر از اندازه واقعی دیده میشود قادر به برگرداندن به حالت اورجینال کاراخانه است. حتی حالتهایی که این حجم کم شده بوسیله نرم افزار های دیگر مانند پارتیشن مجیک و.... قابل دیدن نیستند چه برسد به برکرداندن.
در خط اول و دوم دستور قبل از اجرا ماکزیمم lba را به شما میدهد و باید درست max lba را انتخاب کنید. بعد از اجرای این دستور چنانچه موفقیت امیز باشد پیغام میدهد و شما میتوتنید مقایسه کنیدو متوجه میشوید. که درست انجام شده یا نه. البته اگر ناموفق باشد نیز پیغام خطا میدهد.
ایا شما در حین اجرای دستور با پیغام خطایی مواجه شدید؟

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,326
2,978
کجای ای سی ها حرارت گرفتی ؟ ایا کار عملی ؟ همیشه این کار انجام میدی ؟ دلیل هنگ کردن چی بود
با تشکر هارد مورد نظر رو مشتری اورد وویندوز نصب کردم بعد از نصب ال درایور ریستارت شد وویندوز بالا نیومد متوجه شدم که هار د مشکل داره ومشتری برد برای تعمیرکه نشد بعد گفت که هر بلای که سرش اوردی ازادی منم با فلاکس هیت تمامی ایسی های برد رو ریوال کردم وخوشبختانه خوب شدو هارد دیتک کرد فقط مشکل کمی حجم پابرجا ست

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست عزیز
اگر مطمئن هستی ایراداز هارد هست من از این مدل هارد زیاد داشتم و متاسفانه در بیشتر موارد ای سی موتور میسوزونده
که این امر یا باعث کند شدن چرخش موتور یا ایستادن اون میشده
ولی در مورد شما
[hide]اول بهتر بود قبل از هر کاری ریستوری رو با سی دی ویندوز انجام میدادی بعد میرفتی سراغ هیت دادن به مدار چون درایور ها معمولا با سیتم درست مرج نمیشن این اتفاق میفته داشتم سیستمی که داریورش این مدلی بود
در این گونه مواقع که هارد قسمتیش حذف میشه باید رو یک سیستم دیگه نصب بشه و اطلاعات از روی هارد برداشته بشه
بعد از انتقال اطلاعات هارد هارد رو فرمت کلی بزنی اگه بر نگشت باید بری سراغ سخت افزار هارد مخصوصا چیپ وسط[/hide]
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا