آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: بالا نیامدن لپ تاپ sony- PCG 81114Lبعد از اتمام باطری

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
لپ تاپ sony- PCG 81114L هر بار بعد از تمام شدن باطری اگر شارژر وصل نباشه و خاموش بشه ، برای بالا امدن در سری بعد باید حتما کلیر سموس بشه تا بالا بیاد. مواقعی که خاموش میشه بعد از شارژ در صورت کلیر نکردن سیموس روشن میشه ولی تصویر نمیده.
راهنمایی میفرمایید لطفا!
ويرايش شد توسط احمدپور لطفا من بعد در نوشتن عنوان قوانين را رعايت کنيد در غير اين صورت مجبور به حذف يا مسدود کردن تاپيک مي شوم موفق ومويد باشيد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
پاسخ : بالا نیامدن sony بعد از اتمام باطری

عذر خواهی میکنم ولی من اصلا نمیدونم باطری بکاپ چی هست ؟ کجا هست ؟ تستش چجوریه.؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
تصاویری از باتری بکاپ رو براتون آپلود کردم .داخل لپ تاپ هست و معمولا جایی هست که دسترسی بهش باشه ،یعنی با باز کردن یکی از کاورهای پشت لپ تاپ .اگه مدل دقیق لپ تاپتون رو بنویسید ،دقیقا جاشو هم روی برد می شه مشخص کرد .تستش هم اینطوریه که با مولتی متر در رنج VDC ولتاژشو اندازه می گیرید و اگه کمتر از 3 ولت بود یعنی ضعیف شده و باید تعویض بشه .
bat.jpgbat2.jpgbat3.jpgbat4.jpg

آخرین ویرایش:

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289

تشکر دوست گرامی!
تا حالا اسم باطری بکاپ به گوشم نخورده بود و فقط یه چیز از این باطری تو ذهنم بود! : باطری بایوس !! که برای کلیر سیموس میرفتم سراغش
تشکر از راهنمایی و حوصله شما

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

:friendly_wink: خواهش می کنم .بله دقیقا همون باتری بایوس هست .در صورت امکان اعلام نتیجه بفرمائید .

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289

سلام
با همون باطری چندین بار تست کردم بصورت اتفاقی دفعه سوم یا چهارم بعد از این خاموش شدن ها احتیاج به کلیر سیموس پیدا میکنه . یک مطلب دیگه اینکه موقع زدن شارژر یک مقدار شارژ میکنه و بعد عمل شارژ متوقف میشه. روال و ترتیب خاصصی هم نداره یک بار زدم به شارژ 19 در صد شارژ پیشرفت کرد و بعد متوقف شد.سری بعد 10 در صد یک بارهم 100 در صد شارژ کرد . خلاصه اینکه نظم خاصی نداره.
همیشه حتی موقعی که شارژ متوقف هست شارژر شناسایی میشه پیغام مبنی بر اینکه شارژر متصل است و درحال شارژ است. نمایش داده میشه.
اندازه شارژ همیشه واقعی است.
مادر برد و کلیه کانکتورها کاملا شستشو شده لحیم سردی گرفته شده . تاثیر نداشته.

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سپاس
خیر امتحان نکردم،
زمانیکه عمل شارژ متوقف میشه شارژر رو قطع و دوباره وصل میکنم عمل شارژ ادامه پیدا میکنه. زمانی هم که شارژ کامل میشه شارژش وافعی هست و به اندازه واقعی دستگاه رو روشن نگه میداره. به همین دلیل نرفتم سراغ تعویض باطری

بالا