آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روش شکستن قفل درایوی که با بیت لاکر پسورد گذاری شده

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
یکی از پارتیشن های هارد توسط bitlocker رمز گذازی شده و رمز هم فراموش شده .آیا راهی هست که بشه این فایلها رو برگردوند. و پسورد رو از بین برد.؟
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sonic2

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست گرامی فکر نمیکنم بشه بیت لاکر رو به همین راحتی ریکاوری کرد یا رمزش رو به دست آورد با این حال به این لینک برید ببینید میتونه کمکی کنه ومنتظر نظرات اساتید باشید شاید به مشکل شما برخورده باشند
BitLocker Drive Encryption - Unlock a Locked OS Drive - Windows 7 Help Forums

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: atorpat

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
منم فکر نمیکنم راهی وجود داشته باشه چون اگر وجود داشت که دیگه اسمش قفل حساب نمی شد ضمن اینکه سیستم قفل گزاری ای که در بیت لاکر استفاده میشه از جدیدترین الگوریتم های کد گزاری محسوب میشه.
مطالعه این قسمت از مقاله ویکی پدیا در مورد بیت لاکر هم خالی از لطف نیست.
Security concerns[edit]

According to Microsoft sources,[SUP][24][/SUP] BitLocker does not contain an intentionally built-in backdoor; without a backdoor there is no way for law enforcement to have a guaranteed passage to the data on the user's drives that is provided by Microsoft. The lack of any backdoor has been a concern to the UK Home Office,[SUP][25][/SUP] which tried entering into talks with Microsoft to get one introduced, although Microsoft developer Niels Ferguson and other Microsoft spokesmen state that they will not grant the wish to have one added.[SUP][26][/SUP] Microsoft engineers have said that FBI agents also put pressure on them in numerous meetings in order to add a backdoor, although no formal, written request was ever made; Microsoft engineers eventually suggested to the FBI that agents should look for the hard-copy of the key that the BitLocker program suggests its users to make.[SUP][27][/SUP] Although the AES encryption algorithm used in BitLocker is in the public domain, its implementation in BitLocker, as well as other components of the software, are proprietary; however, the code is available for scrutiny by Microsoft partners and enterprises, subject to a non-disclosure agreement.[SUP][citation needed]

منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/BitLocker

شرکت هایی که ادعا می کنند قفل بیت لاکر رو بردمیدارند به نظر من فقط از بلوف تبلیغاتی استفاده می کنند به نظر من روش کارشون اینه که درایو رو اول فرمت میکنند و بعد از فرمت با برنامه یا دستگاه قوی تا حدی اطلاعات رو بازیابی میکنند. دلیل این ادعام هم اینه که خودم قبلا با این ترفند اطلاعات درایو بیت لاکر رو بازیابی کردم و تا حد زیادی برگشت.
به نظر من اگر می تونی از ساختار درایو قفل شده یه بکاپ بگیر از سکتورش منظورمه و بعدشم فرمتش کن و شروع به بازیابی کن منتها قبلش با مشتریت طی کن که برات دردسر نشه.
بههش بگو یه روشی هست که اولش باید درایو فرمت بشه و ممکنه 40 در صد احتمال بازیابی داشته باشه.
البته این 40 درصد واقعی نیست بیشتر از اینه ولی برای مشتری اینطور بگو
[/SUP]
[SUP]لطفا این ترفند به کاربرای معمولی کوچه خیابون درز نکنه [/SUP][SUP]
موفق باشی [/SUP]

آخرین ویرایش:

kamijan

کاربر
2010-06-28
1
1
اگر کسی بتونه قفل بیت لاکر رو برام بشکنه بخدا قسم اول گوشیش رو ۱۰۰۰۰ تومان شارژ میکنم منتظر تماس یا پیامتم دوست عزیز ۰۹۳۶۰۹۹۲۱۲۵ مچکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sam21

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام دوست عزیز پیشنهاد من اینه که ریسک نکنی و روی خود هارد عملیاتی انجام ندی بجای این کار یه ایمیج با تورتون گاست 11 بوتیبل بگیر بعد همون ایمیج رو روی یه هارد اکسترنال به شکل همون درایو ریستور کن بعد هم هرگونه عملیات از قبیل پاک کردن درایو یا ریکاوری رو روی اون درایوی که ساختی انجام بده--- هم به هارد مشتری دست نزدی هم امکان آزمون و خطا به تعداد بینهایت فراهمه ضمنا در زمینه رفع بیت لاکر نرم افزاری نمیشناسم که به درد بخوره ولی توی زمینه ریکاوری نرم افزار active undelet enterprise خیلی قوی هست البته دقت کن دقیقا همین نرم افزار نه با نامهای مشابه یکی دیگه هم هست که من توی سی دی hirens دیدم اون هم قابلیتش اینه که فایلها رو قبل از ریکاوری پیش نمایش میکنه و میتونی قبلش انتخاب کنی که چی رو بر گردونی . اون اسمش active file recovery هست

saeid.shahi

کاربر
2015-04-23
10
9
سلام و عرض ادب خدمت همکاران گرامی.. من درایو دارای بیت لاکر رو ریکاوری میکنم و سالم بیرون اومدن اطلاعات بستگی ب این داره ک هارد مشکلی اعم از بدسکتور یا مشکل فیزیکی نداشته باشه. در غیر این صورت من ریکاوری درایو بیت لاکر رو بدون هیچ مشکلی انجام میدم.. با تشکر

abbas006

کاربر vip
کاربر
2013-07-13
109
289
یه نرم افزار هست که بیت لاکر رو کرک میکنه اما نیاز به سخت افزار قوی و زمان داره
اگه خواستید پ.خ بدید تا اسمشو بهتون بگم چون الان اسمش یادم نیست

بالا