آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: تصویر نداشتن مادربرد Foxconn N15235 Rohs Compiiant

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

masoud-70

کاربر
2011-05-01
5
10
سلام
یکی از دوستام یک سیستم آورد واسه نصب ویندوز.
مادربرد روشن میشه اما تصویر نداره.
پاور عوض کردم تصویر نیامد.
رم و سی پی یو هم عوض کردم نشد.گرافیک هم تعویض کردم نشد.کابل هارو هم چک کردم نشد.مادربرد رو از بدنه جدا کردم با دقت تمام قطعات رو چک کردم گفتم شاید سوختگی یا قطع جریان داشته باشه اما چیزی ندیدم.
تمام قطعات سالم هستند به نظرم.
نکته اینکه روی مادربرد دیباگر داخلی داره.
موقع روشن شدن کد 7F رو نشون میده.با کلی سرچ متوجه شدم دستگاه های ورودی شاید مشکل داشته باشه اما چیز خاصی نظرم رو جلب نکرد.
باتری بایوس هم در آوردم.
روی برد 3 تا دکمه ریز داره یکی واسه دیفالت و ریست و خاموش.فکر کنم این 3 دکمه مربوط به بایوس باشه.حالا دقیق نمی دونم شاید هم بایوس پریده باشه.جامپر ها رو هم تعویض کردم اما نشد.
دوستان پیشاپیش سپاسگذارم.
مرسی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ارور 7F بیشتر مربوط به بایوس و گرافیک هست .ابتدا باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض نمائید .بایوس رو پروگرام کنید و از سالم بودن خود قطعه بایوس مطمئن شوید .مدل مادربرد رو دقیق بنویسید.احتمالا مدل روی یه برچسب کاغذی نزدیک CPU هست . در صورت امکان یه عکس با کیفیت از مادربرد بذارید .اگه دیباگر دارید ،کد اون رو هم بنویسید .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
یکی از دوستام یک سیستم آورد واسه نصب ویندوز.
مادربرد روشن میشه اما تصویر نداره.
پاور عوض کردم تصویر نیامد.
رم و سی پی یو هم عوض کردم نشد.گرافیک هم تعویض کردم نشد.کابل هارو هم چک کردم نشد.مادربرد رو از بدنه جدا کردم با دقت تمام قطعات رو چک کردم گفتم شاید سوختگی یا قطع جریان داشته باشه اما چیزی ندیدم.
تمام قطعات سالم هستند به نظرم.
نکته اینکه روی مادربرد دیباگر داخلی داره.
موقع روشن شدن کد 7F رو نشون میده.با کلی سرچ متوجه شدم دستگاه های ورودی شاید مشکل داشته باشه اما چیز خاصی نظرم رو جلب نکرد.
باتری بایوس هم در آوردم.
روی برد 3 تا دکمه ریز داره یکی واسه دیفالت و ریست و خاموش.فکر کنم این 3 دکمه مربوط به بایوس باشه.حالا دقیق نمی دونم شاید هم بایوس پریده باشه.جامپر ها رو هم تعویض کردم اما نشد.
دوستان پیشاپیش سپاسگذارم.
مرسی

[hide] دوست عزیز ابتدا بایوس را پروگرام کنید و اگر نتیجه نداد روی چیپ شمالی فشار بیاورید و اگر تصویر امد چیپ را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

masoud-70

کاربر
2011-05-01
5
10
دوستان من پروگرامر ندارم که بخوام پروگرام کنم.دیباگر داخل خود مادربرد تعبیه شده.باتری هم تست می کنم.
قطعه چیپ شمالی رو هم باز کردم دیدم.بازم تست می کنم.
مرسی

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شما آی سی بایوس رو به همراه یه نسخه از بایوس مادربردتون ببرید پیش همکاری که پروگرامر داره .اینطوری خیالتون از بابت بایوس راحت می شه .در صورت جواب ندادن رو پل شمالی کار کنید .در ضمن منظورتون از قطعه چیپ شمالی هیت سینکش بود ؟ اگه خمیر زیرش کلا خشک شده یا از بین رفته پس احتمال دیسکانکتی هم هست .

masoud-70

کاربر
2011-05-01
5
10
من کسیو نمیشناسم که بتونه پروگرام کنه.من یک جا خوندم با فلاپی میشه بایوس رو آپدیت کرد در زمانی که مادربرد روشن میشه اما تصویر نداره این قضیه به نظر اساتید چقدر صحت داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,418
ایران
درود
بله دوست بزرگوارم
وقتی مادربردی تصویر داشته باشه با فلش دیسک یا فلاپی براحتی میشه آپدیت کرد
اما وقتی تصویر ندارید فقط باید با پروگرامر ایسی را پروگرام کنید

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
طبق فرمایشات استاد عزیر A.R.T می شه با فلاپی یا فلش دیسک آپدیت رو انجام داد ،حتی این کار رو می شه از طریق خود ویندوز بصورت آنلاین و از طریق سایت سازنده مادربرد هم انجام داد منتهی چند تا مشکل این وسط هست .اول اینکه وقتی تصویر ندارید و سیستم بوت نمی شه عملا کاری نمی تونید انجام بدید و مورد دوم هم دسترسی سخت به فلاپی دیسک و همچنین ظرفیت محدود آن هست .بطور مثال در مورد برخی مادربردهای جدید که از بایوس های با ظرفیت بالای 1 مگ استفاده می کنند عملا فلاپی جوابگو نیست .یه مورد دیگه اینکه اگه حین آپدیت کردن برق سیستم قطع بشه ،مادربرد دچار مشکل می شه .بهترین و مطمئن ترین راه استفاده از پروگرامر هست و با اینکه هزینه بالایی روی دوش قشر تعمیرکار می ذاره ولی جزء ابزار لازم برای هر تعمیرکار می باشد .اگه مقدور هست بفرمائید کدوم شهر هستید تا نزدیکترین همکار به شما این کار رو براتون انجام بده .

Ali_matin48

کاربر
2014-10-18
1
0
سلام دوستان گلم
یه مین فاکسکان
915gl7mh-s
روشن میشه فنها کار میکنن
بوق نمیزنه .تصویر نمیده.
گاها دلش بخواد اوکی میشه
ولی اکثرا این مشکلو داره
مین رو کلا خارج کردم
رم تست شد
گرافیک آنبرده
کلا اتصالات رو قطع کردم
فقط برق و مانیتور وصل بود و رم روش بود
مشکل برطرف نشد
معمولا یه فشار کوچولو ب اطراف رم و بایوس
سیستمو درست میکنه
ولی روشن شدن بعدی باز مشکلات قبل رو داره
دمای چیپ ها عادیه
ممنون میشم کمکم کنید
دیگه رفته رو اعصابم

pejman1368

کاربر vip
کاربر
2015-09-01
89
131
سلام دوست عزیز من همین مشکلو با همین مادر برد داشتم که با تعویض cpu مرفع شد سعی کنید از cpu مشابه یا کمتراستفاده کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا