آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: باز کردن Tab جدید در فایرفاکس به صورت Private از طریق Add-On

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام

دوستان بسیار وقتها برای من پیش میاد که میخواهم صفحه ای را به صورت Private یا خصوصی و مخفی باز کنم ولی مجبور شدم کل مرورگر را ببندم و Private باز کنم و این باعث شده که صفحات باز را از دست بدم یا حداقل مجبور بشم یک مرورگر جدید باز کنم ....

خب قبل از اینکه برم سراغ آموزش قصد دارم برخی کاربردهای آن را برای شما ذکر کنم.

1- اگر شما نیاز داشته باشید دو تا اکانت جیمیل را همزمان باز کنید در حالت عادی امکان پذیر نیست و شما مجبور میشین از اکانت اول log out کرده و اکانت دوم را باز کنید. با این روش می توانید یک new Tab به صورت Private باز کنید و سپس اکانت دوم را در آن Tab باز کرده و همزمان هر دو رو داشته باشید.

2- گاهی به سایتی اعتماد ندارید و می خواهید لینک رو به صورت Private باز کنید تا نتواند کوکی های شما را بخواند یا اطلاعاتش را ثبت کن.

3- صفحه ای را می خواهین باز کنید ولی در هیستوری شما باقی نمانده و اگر فرد دیگری بعد از شما سریعا پشت سیستم نشست شما فقط با بستن آن Tab همه رد پاها را حذف کنید.

و....

برای این کار نیاز داریم ابتدا این Add-Ons را نصب کنیم:
[hide]
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/private-tab

حال روی هر لینکی که کلیک کنید گزینه open in new private tab را خواهید دید. مانند شکل زیر

private-tab_link.png

در منوی فایل مانند زیر امکان باز کردن new tab وجود خواهد داشت ( از طریق شرت کات “Ctrl + Alt + P[/hide]

پیوست‌ها

بالا