آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: سه ویژگی ویندوز 9 را بدایند!

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
سلام
دوستان امروز اخبار مایکروسافت را مطالعه می کردم. دیدم سه ویژگی که ویندوز 9 خواهد داشت را عنوان کرده. برایم جالب بود. آن را ترجمه کردم و برای شما اینجا به صورت خلاصه مینویسم:
[hide]
1- رابط کاربری (Interface) ویندوز 9 به گونه ای خواهد بود که با هر دستگاهی خودش را تطبیق میدهد
ویندوز 8 یک سیستم بسیار پایدار با برخی ویژگیهای بزرگ بود. بزرگترین ویژگی آن صفحه شروع بود که کاملا با ویندوزهای دیگر متفاوت بود و به صورت مدرن طراحی شده بود. بسیاری از افراد که اولین بار از طریق سیستم رو میزی خود به این محیط وارد میشدند احساس خوشایندی داشتند. ولی افرادی که از طریق تبلت ، موبایل یا سایر دستگاه های خود وارد این محیط میشدند احساس بدی به آنها دست میداد. چون آن قابلیت تطبیق خوبی با محیط های مختلف نداشت
در ویندوز9 مایکروسافت استراتژی خود را تغییر داده و صفحه شروع ان یا همان Start screen را به گونه ای تغییر داده که تطبیق پذیری بسیار بالایی با دستگاه های مختلف داشته باشد
ویندوز 9 تشخیص خواهد داد که آیا شما از موس و کیبورد می خواهید استفاده کنید یا یک صفحه تاچ د راختیار دارید! این امر یک پیشرفت بزرگ خواهد بود
در زیر شما میتوانید عکسی از صفحه دسکتاپ ویندوز 9 ببینید:
windows9-desktop.jpg

2- گزینه start menu که در ویندوز 8 حذف شده بود و مخالفت های زیادی داشت به شکل جدیدتری برگشته
میلیون ها نفر بعد از دیدن ویندوز 8 و حذف منوی استارت شکه شده بودند و اعتراض ها بلافاصله شروع شد. شاید این بزرگترین سر و صدا در مورد یک سیستم عامل بود. مایکروسافت پذیرفته است که این یک اشتباه بزرگ بوده و تصمیم گرفته در ویندوز 9 آن را به کمی تفاوت به صورت جدیدتری دوباره ارائه کند. می توانید در عکس زیر آن را مشاهده کنید
windows9-startmenu.jpg

اگر کمی گیج شدین اجازه بدید من توضیح بدم. استارت در ویندوز 9 به این شکل هست که سمت چپ برنامه های ویندوزی را نمایش می دهد و سمت راست برنامه های موبایلی! منظور از موبایلی من احساس میکنم بیشتر این هست که صفحات تاچ که به شکل موبایل میشه باهاشون کار کرد.

فراموش نکنید که شما هنوز روی یک سیستم خانگی دارید از ویندوز استفاده میکنید.

3- به احتمال زیاد برای افرادی که ویندوز 8.1 اورجینال دارند با حداکثر دو User امکان ارتقاء "رایگان" به ویندوز 9 وجود دارد! پس اونهایی که پول ویندوز 8.1 رو روی لپ تاپشون دادند ضرر نکردند.
البته این بحث به نقل از WZOR هست که یک منبع معتبر بوده و معمولا همیشه حرف هایش درست از آب در آمده. ولی ممکن است این در حد یک شایعه یا شوخی باشه و مایکروسافت آن را برای ارتقاء رایگان اعلام نکنه.

زمان توزیع رسمی نرم افزار کی خواهد بود؟

گفته شده در سال 2015 اما زمان دقیق آن مشخص نیست. شما فکر میکنید چه زمانی باشد؟
[/hide]

موفق باشید
ترجمه و توضیحات: آرمین نکویی
28 تیر 93

بالا