آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن و کد f0 در مادربورد msi k9n neo

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
با سلام این مادربورد در ابتدا کد 20 رو داشت بعد از بایوس زدن به کد f0 تغییر کرد و دوباره بایوس تعویض کردم همین کد رو داد قطعات سی پی یو و رم تست کردم سالمند.حرارت چیپ زمانیکه روشن میشه مادربورد کمی زیاد میشه ایا این دماواسه این مدل معمولیه .نکته بعدی اینکه v core تقربا 1.09 تا 1.1 هست .بقیه ولتاژها درستند

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
باتری بکاپ رو چک کنید ،احتمال خرابی خود قطعه بایوس هم هست .در صورت امکان با یه بایوس دیگه امتحان کنید .مادربرد و مخصوصا اسلات رم رو کاملا با تینر فوری شستشو داده و نتیجه رو اعلام کنید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام
شما اول سعی کن مشکل رو باز تر توضیح بدی یعنی اینکه
1- تصویر داری
2- ایا دیباگر بعد از برداشتن رم از خود عکس العمل نشون میده
3- ایا قطعه دیگری به غیر از چیپ روی مدار داغ میکنه گرم شدن نه
اما تا اینجا
ببین دوست عزیز من چند هفته پیش این مشکل رو داشتم یعنی کد f0 که بعد از نگاه کردن به دفترچه فهمیدم در مدار وقفه ایجاد میشود
[hide]که این مشکل معمولا از چیپ شمالی که با ریسولد حل میشه
کثیف بودن بایوس که اونم با پاک کردن حل میشه
خرابی خازنها که برای تشخیصش فقط کافیه برق 24 پین رو وصل کنی و رو خازنها دست بکشی که اگر بیش از حد داغ شدن اونارو عوض کنی یا میتونی به وسیله اهم متر از سلامت خازنها با خبر بشی
موفق باشی[/hide]

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
دوست من سلام
شما اول سعی کن مشکل رو باز تر توضیح بدی یعنی اینکه
1- تصویر داری
2- ایا دیباگر بعد از برداشتن رم از خود عکس العمل نشون میده
3- ایا قطعه دیگری به غیر از چیپ روی مدار داغ میکنه گرم شدن نه
اما تا اینجا
ببین دوست عزیز من چند هفته پیش این مشکل رو داشتم یعنی کد f0 که بعد از نگاه کردن به دفترچه فهمیدم در مدار وقفه ایجاد میشود
hidden content may not be quoted
سلام .با تشکر از راهنمایی دوستان .مادر بورد نو بوت است .با برداشتن رم نیز این کد میاد در ضمن ولتاژ 1.8 در قسمت رم داریم .قطعه ای داغ نمیشود فقط یک فت در کنار است گرافیک که گرمای کمی دارد.بایوس را با ای سی دیگری تعویض کردم دقیقا هم مدل خودش رو داشتم .خازنهای 6.3 قسمت سی پی یو تعویض کردم و هنوز کد fo داره

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
mb.jpg

بالا