آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: ترفندهایی ساده از Gmail که به شما کمک میکنند در وقت خود صرفه جویی کنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اینکه هر روز وقتمان را برای ایمیلهای انبوه و بی خاصیتی که به دستمان میرسد صرف کنیم به نظر غیر قابل تحمل است و به هر حال ما برای ارتباط با دنیای امروز مجبوریم که از ایمیل استفاده کنیم.
هر چه شما در کارتان موفق تر میشین شبکه افرادی که با آنها در ارتباط هستید بیشتر و بیشتر شده و در نتیجه حجم ایمیلهای شما هم افزایش یافته و حتی سطح توقع افراد از تصمیم گیری و پاسخ سریع شما بیشتر هم خواهد شد! این کار به ظاهر سخت میاد...
این امر مخصوصا برای مدیران سطح C ، مدیران اجرایی و لیدرها بیشتر لازم به نظر میرسه.
ترفندهایی که خودم برای سرعت بخشیدن به کارم استفاده میکنم سعی میکنم اینجا جواب بدم.

بیشتر افراد تنظیمات نمایش ترتیب ایمیل را بر روی پیشفرض قرار داده اند. بهتر هست وارد تنظیمات ایمیل شده و inbox یا صندوق ورودی را انتخاب کنید. سپس اولین گزینه یعنی نوع صندوق ورودی را بر روی گزینه آخر تنظیم کنیم. به فارسی نوشته صندوق ورودی اولویتی به انگلیسی چون جیمیل من فارسی نیست نمیدونم چی نوشته ولی اگر به عکس زیر دقت کنید متوجه میشید. گزینه آخر باید باشه.

Snap1.jpg

خب حالا تنظیمات را مانند تصویر زیر برای اولین مورد تنظیم کنید. ما اینجا میگیم ایمیلهایی که خوانده نشده اند و مهم هستند را در بخشی جدا و بالای همه ایمیلها نگه دار و 50 ایمیل را بدون نیاز به اسکرول نشان بده. این یعنی اگر بیشتر از 50 عدد شد نیاز هست اسکرول کنید تا همه ایمیلها را ببینید.
و همچنین گفتیم که اگر این بخش خالی بود دیگر آن را نشان نده.
اگر ایمیلهایی که از جای خاصی به شما میرسه خیلی مهم هست می توانید آن را به صورت لیبل تعریف کنید. بعد اینجا روی گزینه های بیشتر که کلیک کنید ، می توانید لیبل خاصی را انتخاب کنید تا به عنوان یک بخش در بالای سایر ایمیلها نشان دهد. یا حتی می توانید بخش دوم را برای لیبل خاصی تنظیم کنید که بعد از ایمیلهای خوانده نشده ابتدا آنها را نشان دهد سپس سایر ایمیلها را...
حال آن را ذخیر میکنیم.

Snap2.jpg

حالا هر ایمیلی که برای شما مهم بود بعد از اینکه آن را خواندید یا خواستید بعدا بخوانید کافیه ستاره آن را روشن کنید این ایمیل با اینکه خوانده شده ولی در بخشی زیر مهم و خوانده نشده ها بالا قرار میگیره و بعد از آن سایر ایمیل ها قرار میگیرند.

در تنظیمات جیمیل یک تب به نام فیلتــر وجود داره. اونجا با کلیک روی گزینه ساخت یک فیلتـــر جدید می توانیم تنظیماتی را انجام دهیم که مشخص میکند چه ایمیلهایی نباید وارد اینباکس شوند و مستقیم آرشیو شوند یا اصلا حذف شوند. مثلا ایمیلهایی که از طرف شرکتی خاص ناخواسته به دست شما میرسند و گزینه unsubscribe هم ندارند یا هر ایمیل مزاحم دیگری. یا می توانید مشخص کنید ایمیلهایی که از طرف مدیرعامل شما میرسد مهم هستند و باید در بخش بالای اینباکس قرار بگیرند.
Snap3.jpg

با تشکر
نویسنده آرمین نکویی
24 تیر 93

بالا