آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: صدای جیک جیک هاردTOSHIBA DT01ACA300 3TB 7200 RPM 64MB اکبند

با سلام
خوب دوستان قطعات الکترونیکی همیشه برا هر کسی مشکلی پیش اورده
خوب اینار یه هارد 3ترابایت مارک توشیبا دارم که گارانتی هم داره که بهتره بگم داشت.
شرکت گارانتی کننده البالو هستش
مشکل از این قراره وقتی هاردو متصل میکنی سیستم بالا نمیاد!!
بعد قشنگ معلومه میشه صدای رفت و برگشت هد هارد
جیک جیک جیک
خوب هاردو فرستادم گارانتی با این حساب که هاردو تنها یک روز بود ازشون خریدم
وقتی برا عیب فرستادم زنگ زدن این هارد شامل گارانتی نمیشه!!!!گفتم چرا؟؟؟!!!اقا ضربه خورده !گفتم کو کجا !!
خوب خلاصه قبول نکردن با اینکه هارد حتی کوچکترین ضربه ای هم نخورده بود
برام پس فرستادن
حالا کسی از دوستان حرفه ای راهکاری میدونه
اینم مدل
TOSHIBA DT01ACA300 3TB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

11.jpg

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : هارد 3ترابایت اکبند مشکل دار

نه برند و مدل هارد رو در عنوان گفتین و نه مشکل را! اون تاپیک اجباری که در مورد عناوین دیدین بلافاصله حتما بستین؟ مجبورم بهتون اخطار بدم!

پاسخ : هارد 3ترابایت اکبند مشکل دار

نه برند و مدل هارد رو در عنوان گفتین و نه مشکل را! اون تاپیک اجباری که در مورد عناوین دیدین بلافاصله حتما بستین؟ مجبورم بهتون اخطار بدم!
عزیز من متوجه نشدم
الان چیکار کنم؟!
برا چی اخطار نکنه خدایی نکرده تو این ماه مبارک گناهی کردیم!!!؟

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
پاسخ : هارد 3ترابایت TOSHIBA اکبند مشکل دار

سلام

با اجازه ی مدیریت
دوست عزیز عنوان تاپیک رو تصحیح کنید و نام و ظرفیت و شماره مدل هارد و مشکل رو بنویسید . مثلا مشکل صدای تیک تیک در هارد toshiba مدل فلان . لطفا مقررات را رعایت نمایید

این هارد بر طبق گفته ی نمایندگی و توضیحات شما . به احتمال زیاد کرش کرده . یعنی فاصله ی هد هارد نسبت به دیسک ها تغییر کرده و یا خود هد در اثر ضربه خوردگی خراب شده . این حالت بدین گونه هست که صدای چرخش موتور دیسک ها می آید و دیسک در حال چرخیدن هست ولی هد فقط تیک تیک میکند و در کامپیوتر شناسایی نمی شود .
و حالت دوم که رفع آن ساده تر هست این است که فایل فلشی که روی آی سی هست مشکل دارد که در این حالت شما باید یک هارد دقیقا مشابه پیدا کنید و اطلاعات آی سی را با پروگرامر کپی کنید و روی آی سی هارد خراب رایت کنید .

البته صدای تیک تیک بیشتر از خرابی هد است . و با این وجود که ظرفیت 3 ترا هست . پس مطمئنا دارای چند دیسک است و رفع این مشکل بسیار دشوار است . در بهترین حالت شما میتوانید سیلندر را باز کنید و یکی از دیسک ها که هد روی آن خراب شده را از دور خارج کنید . البته کار بسیار مشکلی هست و با باز کردن سیلندر دیسک دیگه راه برگشتی وجود نداره و اگه ذره ای غبار روی دیسک بشینه . کار هارد دیگه برای همیشه تمومه .
موفق باشید

آخرین ویرایش:
پاسخ : هارد 3ترابایت TOSHIBA اکبند مشکل دار

سلام

با اجازه ی مدیریت
دوست عزیز عنوان تاپیک رو تصحیح کنید و نام و ظرفیت و شماره مدل هارد و مشکل رو بنویسید . مثلا مشکل صدای تیک تیک در هارد toshiba مدل فلان . لطفا مقررات را رعایت نمایید

این هارد بر طبق گفته ی نمایندگی و توضیحات شما . به احتمال زیاد کرش کرده . یعنی فاصله ی هد هارد نسبت به دیسک ها تغییر کرده و یا خود هد در اثر ضربه خوردگی خراب شده . این حالت بدین گونه هست که صدای چرخش موتور دیسک ها می آید و دیسک در حال چرخیدن هست ولی هد فقط تیک تیک میکند و در کامپیوتر شناسایی نمی شود .
و حالت دوم که رفع آن ساده تر هست این است که فایل فلشی که روی آی سی هست مشکل دارد که در این حالت شما باید یک هارد دقیقا مشابه پیدا کنید و اطلاعات آی سی را با پروگرامر کپی کنید و روی آی سی هارد خراب رایت کنید .

البته صدای تیک تیک بیشتر از خرابی هد است . و با این وجود که ظرفیت 3 ترا هست . پس مطمئنا دارای چند دیسک است و رفع این مشکل بسیار دشوار است . در بهترین حالت شما میتوانید سیلندر را باز کنید و یکی از دیسک ها که هد روی آن خراب شده را از دور خارج کنید . البته کار بسیار مشکلی هست و با باز کردن سیلندر دیسک دیگه راه برگشتی وجود نداره و اگه ذره ای غبار روی دیسک بشینه . کار هارد دیگه برای همیشه تمومه .
موفق باشید
خوب ممنون بابت عنوان
بله دوست گرامی حق باشماست
این هارد وقتی متصل کردی بعد از چند بار تیک تیک کردن خاموش میشه خود به خود
فک کنم باید بزارم کنار اتیقه جات

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shayan234
بالا