آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: برداشتن قطعات smd بروی برد لپ تاپ xps m1530

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام دوستان
من برد لپ تاپ m1530 آوردن هرچی کردم آی او را در بیاورم نشد حرارت را روی 400 گذاشته بودم ولی لحیم آب نمی شد کسی تجربه با این برد نداره برای درآوردن آی سی من از مایع فلکس استفاده کردم
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
دوست عزیز،پایه های I/O رو دوباره قلع اندود کن (با یه سیم لحیم و هویه روی پایه های I/O قلع تازه اضافه کن) با این روش میتونی I/O رو به راحتی از بورد جدا کنی ،فقط بعدش برای تمیز کردن بورد و پایه های I/O (اگه I/O سالم باشه و دوباره بخوای استفاده کنی) کمی تو زحمت میافتی.
موفق باشی

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان
من برد لپ تاپ m1530 آوردن هرچی کردم آی او را در بیاورم نشد حرارت را روی 400 گذاشته بودم ولی لحیم آب نمی شد کسی تجربه با این برد نداره برای درآوردن آی سی من از مایع فلکس استفاده کردم
متشکرم

[hide] دوست عزیز ابتدا کمی روغن لحیم به پایه های ایسی بزنید و پایه ها را با هویه کمی لحیم بزنید سپس و با فلکسی و هیتر و دمای 370 درجه ایسی را برداریدو بعد از برداشتن ایسی با ضربه های ارام با نوک هویه اضافی لحیم را از پایه های ایسی بردارید و سپس با کمی فلکسی و هیتر پدها را هیت داده تا بر جای خود میزان شوند و بعد با تینر 20000 و مسواک جای ایسی رو بر روی مین تمیز کنید و ایسی را دوباره نصب کنید [/hide]

با تشکر

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیزم سلام

[hide]شما اول با هیتر به صورت خشک و با سری متوسط کمی روی قطعه بگردانید بعد اینکه گرم شد فلکسی را دور تا درو بریزید و با باد ملایم سعی کنید فلاگسی را
کنترل کنید تا روی پایه ها و زیر قطعه برود چون بعضی از قطعات که در الکترونیک به کار میرود BGY هستند یعنی به غیر از پایه های کنار در زیر نیز پایه دارند اما بعید میدانم در I/O نیز از چنین سیستمی اشتفاده کنند اما شما این کار را انجام بده اگر جواب نگرفتی باید از قرص قلع استفاده کنی تا کارت راحت بشه چون این امکان هست که قلع ها بعد از مدتی کار کردن روغن لحیم خود را از دست داده باشن و همینطور جیوه خود را از دست داده باشد و این امر باعث دیر ذوب شدن انها باشد .
موفق باشید[/hide]

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام اگه برد رو بتونی از زیر کمی گرم کنی راحت تر میشه ای سی رو در اورد خودم از همین روش استفاده میکنم مثلا با بخاری برقی

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
دوستان اگر بخواهیم چیپ گرافیک با دستگاه ir862 d++ در بیاریم حرارت زیر آن چند باشه و حرارت هیتر باد آن چقدر باشد متشکرام از دوستان

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
استفاده از این دستگاه برای درآوردن چیپ بخاطر نداشتن گیره برای بستن مادربرد ،خالی از خطر نیست .منتهی اگه بتونید بنوعی برد رو از هر 4 طرف بکشید تا موقع حرارت دیدن ،تاب برندارد ،طبق جدولی که براتون آپلود می کنم عمل کنید .این مقادیر برای دستگاه BGA می باشد ولی شما می تونید درجه حرارت بالا و پائین رو طبق همین جدول اعمال کنید .فقط چون بصورت دستی باید درجه حرارت رو بالا ببرید و حین بالا بردن حرارت چند ثانیه ای وقفه ایجاد می شود ،شما به هر کدام از زمان ها 10 ثانیه اضافه کنید .پارامتر Slope هم در این دستگاه کاربردی ندارد .مقادیر برای 3 مدل چیپ پل شمالی و جنوبی و گرافیک و در دو حالت معمولی و فابریک موجود هست .اگه سئوالی بود در خدمتم .

پیوست‌ها

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
این درجه حرارت را که در این جدول هست دقیق هست اما دستگاه ir 862 d++ حرارت سنج آن دقیق نیست
به خاطر همین از دوستانی که با این دستگاه چیپ می زنند و تجربه دارند می خوام که حرارت را چگونه تنظیم کنم
اگر بشود دوستانی که با این دستگاه کار می کنند یک فیلم از چیپ در آوردن و زدن تهیه کنند و تو سایت بگذارند
متشکرم از دوستان

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه مولتی متر شما دارای سنسور دما هست می تونید دمای نشون داده شده توسط دستگاه رو چک کنی و میزان خطای اونو به دست بیاری .برای ریسولد کردن با قسمت IR این دستگاه روی 200 تنظیم می شه و با همون درجه می شه چیپ رو ریسولد کرد .در مورد هیتر دستگاه تا حالا باهاش کار نکردم .حالا 10 یا 20 درجه ،مشکلی در کار شما به وجود نمی آورد .فقط دوباره عرض می کنم که حتما حواستون به تاب برداشتن مادربرد باشه .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
بالا