آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هنگ کردن مادر برد ASUS P7H55

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
IMAG0013.jpgIMAG0015.jpgبا سلام به اساتید و سروران محترم
یه مادر برد ASUS P7H55 برام رسیده که مادربرد رو وقتی روشن کردم هیچ بوقی نمی زد وقتی Ram رو از مادربرد جدا کردم شروع کرد به زدن بوق چک Ram
با دو سه تا رم سالم تست کردم بازم جوابی نگرفتم مادر برد رو کلیر سیموس کردم اما نشد بعد مادربرد رو با یه بایوس جدید آپدیت کردم اینبار مادر برد بالا اومد و تصویر داد اما تا مادر برد رو ریسیت کردم دوباره رفت تو همون حالت اولی .
دوباره بایوس رو آپدیت کردم اینبار تصویر داد و تو صفحه setup که رفتم هنگ کرد و بعد از ریسیت دوباره بالا نیومد خلاصه برای بار سوم آپدیت کردم و اینبار بالا اومد و شروع به نصب ویندوز کردم (ویندوز 7) اینبار تا مرحله پایانی نصب ویندوز رفتم و باز هم در آخرین قسمت از نصب ویندوز هنگ کرد و دیگه تصویر نداد
سروران و اساتید گرامی ایراد از کجا میتونه باشه ؟؟؟؟؟؟
در ضمن هیچ قطعه ای روی برد داغ نمیکنه و بایوس رو با پروگرامر آپدیت کردم و در مرحله چک بلنک آی سی سالم شناسایی شد.
یه دکمه روی مادر برد هست به اسم Memoki که عکسشو گذاشتم ونمیدونم چی هست لطفا سروران رهنمایی کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
در ضمن دوستان وقتی که مادر برد هنگ میکنه ریسیتش که میکنم دیگه برق توی صفحه کلید نمیاد یعنی صفحه کلید بعد از ریسیت و روشن شدن مجدد مادر برد چراغ هاش روشن نمیشه و خود مادر برد هم دیگه بوت نمیشه ولتاژ کاری اطراف سی پی یو درسته چه زمانی که مادر برد درست کار میکنه و چه زمانی که هنگ میکنه ولتاژ 3.3 رو روی پایه 7 اسلات PCI دارم و روی ماژول رم ولتاژ 1.5 ولت رو دارم در ضمن روی جک PS2 دوتا ولتاژ کاری 5ولت بیشتر ندارم

آخرین ویرایش:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
این بقول شما دکمه روی مین های اسوس جهت رفع نگرانی مصرف کننده و یوزرها در جهت ارتقاء حافظه مادربرد استفاده شده .برای زمانی که پس از نصب RAM جدید روند راه اندازی مجدد دچار مشکل میشه
دکمه مخصوص! MemOK که روی مادربردهای اسوس نصب شده را فشار دهید و بعد این امکان بصورت خودکار تنظیمات مربوط به راه اندازی سیستم را انجام میدهد. این امکان MemOK قادر هست تا به سرعت تمامی موارد و مشکلات مربوط به حافظه را حتی در زمانهایی که حافظه معمولا استفاده شده است شناسایی و برطرف کنه

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
جناب A.R.T ممنون از توضیحاتی که دادید
کلمه بهتری به ذهنم نرسید
اما مشکل اصلی من رو جوابی بهش ندادید ممنون میشم راهنمایی کنید بزرگوار

آخرین ویرایش توسط مدیر:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
شما بزرگوارید و اینجوری نگید که شرمنده بشم
قسمتی ار پست شما را ویرایش کردم
شما محترم و عزیز هستید
2.gif

حق با شماست بنده قسمت سوال شما را فراموش کردم جواب بدم
3.gif

در همچین مواردی چند تا مورد را تست بگیرید:
برای شروع:

اول فایل بایوسی که توی پروگرامر قرار می دهید از سایت سازنده گرفتید یا فایلی هست که با پروگرامر بکاپ گرفته شده؟؟
دوم ایسی بایوس را هم تعویض کنید و مجدد با یه فایل کاملا سالم پروگرامرش کنید

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
استاد بزرگوار فایلی که دانلود کردم از خود شرکت Asus دانلود کردم و در رابطه با تعویض آیسی با یک آی سی سالم هم به روی چشم پس از امتحان نتیجه رو خدمتتون اعلام می کنم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
اون فایلی که در سایت اسوس هست بدرد پروگرام کردن نمی خوره
شما فایل دانلود شده از سایت را روی فلش کپی کنید
فلش رو روی سیستم بزنید
سیستم را روشن کنید و F2 را بزنید (البته روی دفترچه مادربردش قید شده ولی فکر کنم F2 باشه)
سیستم خودکار از روی فلش بایوس را اپدیت میکنه
این تکنولوژی EZ Flash2 برای اپدیت بایوسه از روی فلش یا فلاپی هست.
راه منطقی تر استفاده از فایل Read شده از بایوس همین مدل شماست
که متاسفانه در سایت نبود

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با سلام به شما اساتید و سروران گرامی
آی سی بایوس نو پروگرام و جایگذین شد اما تغییری حاصل نشد
در ضمن مادر برد با بایوس نو بالا آمد ولی باز مثل قبل در مراحل نصب ویندوز هنگ کرد و بعد از رسیت دیگر کار نکرد
هیچ کدام از قطعات گرم نمی شوند به غیر از cpu دمای ICH متعادل است و به یک باره گرم نمی شود
لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام
شما با یک cpu دیگه تست زدی چون من ندیدم نوشته باشی
2- دیباگر داری چه کدی میده
3 دلیل شما برای اپدیت بایوس چیست؟
4 - با یک پاور دیگر نیز تست شود
5- این مین تک چیپ میباشد فت ترانزیستور نزدیک این چیپ را تست کرده اید
6 - پایه های cpu سالم هستند زیر ذره بین نگاه کن تا دقیق تر به نتیجه برسیم
7- در ضمن یکبار فقط 20 پین یا 24 پین پاور را وصل کن بعد همه قطعات را لمس کن اگر اینبار داغ نکردند 4 پین را نیز وصل کن و باز با لمس کردن و دقت زیاد ببین قطعه داغ میکنه
8 - اگر با اپدیت بایوس چند بار به نتیجه نرسیدی مطمئن باش در مدار اطراف بایوس یا چیپ اتصالی هست یا قلع مردگی
9 - این ایراد از زیف سوکت cpu نیز میتواند باشد
موفق باشید

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
[hide][/hide]
با سلام به شما اساتید و سروران گرامی
آی سی بایوس نو پروگرام و جایگذین شد اما تغییری حاصل نشد
در ضمن مادر برد با بایوس نو بالا آمد ولی باز مثل قبل در مراحل نصب ویندوز هنگ کرد و بعد از رسیت دیگر کار نکرد
هیچ کدام از قطعات گرم نمی شوند به غیر از cpu دمای ICH متعادل است و به یک باره گرم نمی شود
لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه

[hide] دوست عزیز قطعات اطراف چیپ شمالی و مخصوصا فت کنار چیپ شمالی را از نظر اتصالی تست کنید و نتیجه را اعلام کنید[/hide]

با تشکر

بالا