آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: DISABLE شدن SMART در هارد

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
در بعضی از هاردها که SMART غیر فعال شده من نتونستم کاری بکنم. مثلا نتونستم بدسکتورهاشوبگیرم.
آیا راهی وجود داره که SMART رو دوباره ENABLEکنیم.
مشکلی که من الان دارم یک هارد MAXTOR 120 GIGABYTE IDE هست که بدسکتورهای فراوانی داره و SMART غیر فعال هست و من نمیتونم هادر رو تعمیر یا لا اقل اطلاعاتشو بیرون بکشم.
به نظر اساتید باید چکار کنم؟؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز چند راه برای استخراج اطلاعات بدون دستگاه پی سی 3000 هست که شاید جواب بده.
در هیرونز در قسمت هارد دیسک و با نرم افزار maxtor power max , و یا hdd regnator که نسخه 1.7 بهترین گزینه هست.یا نرم افزار sea tools .
در ضمن disable بودن (پیغام صفحه اول بایوس)مفهومش اینه که اگر اسمارت هارد مشکل دار بشه(tripped) دیگه مادر برد این خطا رو نشون نمیده و اگر enable کنید تو بایوس اگر اسمارت یا هارد مشکل داشته باشه دیگه هشدار صفحه اول رو نمیبینید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام و عرض ارادت.
تشکر از راهنماییتون hdd regnator تست شده و جواب نگرفتم .
smart خود هارد disable هست ( در محیط نرم افزار hdat2این رو نشون میده) فکر میکنید ارتباطی به setupسیستم داشته باشه.؟؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام و عرض ارادت.
smart خود هارد disable هست ( در محیط نرم افزار hdat2این رو نشون میده) فکر میکنید ارتباطی به setupسیستم داشته باشه.؟؟
سلام وادب
ارتباطش اینه که شما اگر تو ستاپ فعالش کنید اگر مشکل داشته باشه هاردتون صفحه اول پیغام میده و میخاد با کلید F1 ادامه بدید.عرض کردم اسمارت یک گزارش از وضعیت هارد هست.

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
بعضی وقت ها هارد سالم هست ولی ارور آن در ویندوز باعث اذیت شدن میباشد
یک ایراد کوچک داره ولی میشه ازش چشم پوشی کرد
با اجازه دوست عزیزمون هیرانی
سلام و عرض ارادت.

برای غیرفعال کردن این ویژگی در ویندوز 7 به بالا از آدرس
Start Menu -> All Programs -> Accessories -> System Tools​
برنامه Task Scheduler را اجرا کنید. در پنجره باز شده، از ساختار درختی سمت چپ بخش
Task Scheduler Library -> Microsoft -> Windows -> DiskDiagnostic
را کلیلک کنید. پس از کلیلک در سمت راست دو گزینه را مشاده خواهید کرد که یکی از آنها Microsoft-Windows- DiskDiagnosticResolver است. این task مسول گزارش خطاهای دیسک است. شما می توانید آن را غیر فعال کرده یا آن را تنظیم کنید که در فواصل زمانی طولانی تری اجرا شود. پیش فرض آن اجرا در راه اندازی سیستم است.

منبع اصلی: دوست خوبم آقا نوید

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
تشکر دوستان
ولی من نمیخوام disable کنم. عرض کردم ، الان disable هست و من میخوام enable کنم. این هارد بد سکتور داره پارتیشن هاش از بین رفته و من میخوام اطلاعاتش رو ریکاور کنم . علت اینکه بدسکتور هاش ریکاور نمیشه به نظر من همین disable بودن smart هست و من میخوام enable کنم تا ببینم بدسکتور هاش از بین میره یا نه.

بالا